Wojewódzki Konkurs Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew”

21 października 2021 16:41

Bogumiła Kowalska

Dyplom Uznania dla Oliwii z VII c

Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków zorganizowali w roku szkolnym 2020/2021 Wojewódzki Konkurs Kształcenia Słuchu pt. „Ptaków Śpiew” 2021.

Wspomniana, trzyetapowa rywalizacja rozpoczęła się 1 kwietnia. Data to była nieprzypadkowa ze względu na to, iż właśnie wtedy corocznie przypada Międzynarodowy Dzień Ptaków. Organizatorzy wymagali od jej uczestników umiejętności rozpoznawania odgłosów ptaków, charakteryzowania melodii śpiewu, jak i interesujących szczegółów z ich życia.

W wyżej wymienionym konkursie, koordynowanym przez nauczyciela biologii Agnieszkę Sołtysiak, wzięły udział także uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Kinga Dąbrowska (V c), Agata Przybyła (VII b), Zuzanna Walczak (VII c) i Oliwia Piasecka (VII c). Nasze przedstawicielki wykazały się wysokim poziomem wiedzy na temat ptasich śpiewów. Kinga Dąbrowska oraz Oliwia Piasecka zakwalifikowały się do 3 etapu.

Warto było stanąć w konkursowe szranki. Oliwia Piasecka otrzymała od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła Dyplom Uznania za uzyskane w ostatniej odsłonie konkursu bardzo dobre wyniki.

Wyróżnionej, serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu! Już czekamy na kolejną edycję konkursu.

Agnieszka Sołtysiak