2 listopada 2022 12:41

obiady listopad 2022

23 czerwca 2022 10:31
25.jpg

Rozgrywki w plażową i nożną 22 czerwca 2022 r. na boiskach „Orlik” w Golinie odbyła się druga odsłona ,,Gminnych Dni Sportu”. Tym razem odbył się turniej piłki nożnej chłopców klas I-III. Szczegóły dotyczące rozegranych meczów przedstawiamy poniżej. 1 miejsce SP Przyjma: Ksawery Szymankowski, Aleksander Orzechowski, Marcel Grodzki i Adam Dylewski. 2 miejsce SP Golina: Adrian Osika, Julian Balcerzak, Fabian Polnik, Leon Bryl, Wiktor Szkudlarek, Jakub Sołtysiak i Fabian Szygenda. 3 miejsce SP Radolina: Nikodem Urbaniak, Antoni Dąbkiewicz, Jan Grzesiak, Gabriel Olszewski, Igor Olszewski, Efe Ivanow i Jakub Szadkowski. Gratulujemy!

20 czerwca 2022 23:22
image000000(6).jpg

Biegali i skakali Gminne Dni Sportu organizowane w Golinie wpisały się już na stałe do kalendarza lokalnych imprez. 20 czerwca dzieci i młodzież świetnie bawili się podczas tegorocznej odsłony rozgrywania konkurencji sportowych - biegu na 60 m i skoku w dal. W zawodach wzięli udział przedstawiciele roczników od 2013 do 2007 z terenu naszej gminy, na co dzień uczniowie szkół podstawowych z: Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny (gospodarz wydarzenia).

15 czerwca 2022 11:59
2 (2).jpg

Bardzo dobry wynik Ignacego W XXXI edycji konkursu matematycznego „Kangur" rywalizowało 6 milionów uczniów z 65 krajów na całym świecie, z Polski prawie 230 tysięcy. Jest on rozgrywany w pięciu kategoriach wiekowych: Żaczek dla klas drugich szkół podstawowych, Maluch - dla klas trzecich i czwartych, Beniamin - dla klas piątych, i szóstych, Kadet – siódmych, i ósmych, Junior - dla klas pierwszych, i drugich liceum oraz technikum, Student - dla ostatnich klas liceów, i techników.

15 czerwca 2022 12:04
01 (1).jpg

Wyróżnienie dla Julki z VIII b Rozbudzanie zainteresowań poetyckich wśród młodzieży, kształtowanie umiejętności wyrażania emocji poprzez obraz i rozwijanie wyobraźni twórczej to główne cele konkursu poetycko-fotograficznego zorganizowanego przez polonistów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie. Przyświecało mu hasło: „Takie jest życie, taki jest świat”.

14 czerwca 2022 21:33
IMG_20220613_201738.jpg

Dinozaury i ludzie na jednej planecie... 13 czerwca uczniowie klasy 5c ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wspólnie z wychowawczynią Agnieszką Dzwoniarską oraz p. Magdaleną Mielcarek-Mirek wybrali się do kina „Helios” w Koninie na film „Jurassic World: Dominion”.

10 czerwca 2022 10:50
05.jpg

W „Pradolinie” Dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczyniami Moniką Sobczak i Oliwią Adamczyk udały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pradolina” w Szczepidle k. Kramska.

10 czerwca 2022 10:08
2.jpg

Na 5. miejscu w Wielkopolsce 7 czerwca 2022 r. na boiskach koszykarskich w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki XXIII Igrzysk Dzieci w Koszykówce 3x3 w kategorii dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców wzięło udział 10 najlepszych szkół: SP 18 Poznań, SP Opalenica, SP 15 Konin, SP Golina, SP 2 Wolsztyn, SP 4 Jarocin, SP 2 Gniezno, SP 8 Krotoszyn , SP 2 Leszno i SP 1 Ostrów Wielkopolski.

23 maja 2022 19:50
111.jpg

Biblioteka Publiczna w Golinie Dobry zwyczaj...wypożyczaj! Maj to szczególny miesiąc dla bibliotekarzy. Wtedy bowiem przypada Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. To czas odwiedzin uczniów i przedszkolaków. W Bibliotece Publicznej w Golinie oraz w filii w Przyjmie słychać było dziecięcy śmiech i tupot stóp przechadzających się między półkami.

20 maja 2022 16:59
4.jpeg

W zeszłym tygodniu Biedronki oraz Motylki wybrały się na wycieczkę na Drzwi Otwarte do KMP w Koninie. Dzieci miały możliwość zapoznać się z ciężką pracą policjanta, obejrzeć policyjny wóz i motocykl, zwiedzać budynek komendy i poznać pracujących tam ludzi.