RADOŚNIE W SZKOLE

31 października 2020 12:47

Bogumiła Kowalska

Aniołem być…

Msze święte za tych, co poprzedzili nas w drodze do wieczności i składane wypominki przypominają nam o listopadowych dniach refleksji nad naszym życiem, które zmienia się, ale się nie kończy. Mimo ogarniającej nas wtedy zadumy, nie powinniśmy zapominać jednak o radości płynącej z nadziei i wiary w chwałę nieba.

Od kilku lat, tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie ogarnia „ANIELSKA RADOŚĆ”.

30 października 2020 r., mimo ograniczającej wszystkich pandemii,
z zachowaniem reżimu sanitarnego, wspomniana akcja przebiegła sprawnie
w zmienionej formie, nie tracąc jednak przy tym nic ze swojego charakteru
i przesłania. Z wiadomych przyczyn nie było wesołego korowodu wiodącego na cmentarz parafialny, ale pozostał gromki śpiew piosenek - „Taki duży, taki mały może świętym być…” i „Każdy może być święty” w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów. Dobitnie rozbrzmiewał on tym razem nie na szkolnych korytarzach, ale w obrębie sal lekcyjnych. Nikogo nie dziwiło wszechobecne, wesołe świętowanie w bieli. Dodatkowo wybrano w każdym oddziale klasowego anioła.

Warto dodać, że do przedsięwzięcia włączyli się w trybie online uczniowie z klas starszych. Swoją aktywność w akcji potwierdzili wykonaniem tematycznych prac plastycznych. Ponadto dyrekcja i nauczyciele otrzymali od dzieci z IIIa i IIIc własnoręcznie przygotowanych, imiennych, duchowych stróżów.

Dobrze, że „ANIELSKA RADOŚĆ” koordynowana przez katechetkę
- s. Immakulatę Podczasiak CSDP znalazła wśród społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie tych, którym na sercu leży dążenie do osiągnięcia świętości.

film1

FILM2