Portrety sławnych kobiet

Dzień Kobiet coraz rzadziej kojarzony jest z czasami komuny. Obecnie za sprawą młodego pokolenia nabiera on nowego znaczenia. Wraz z nim pojawiają się różne, nieraz bardzo oryginalne w swojej formie metody jego świętowania, co udowodnili uczniowie kl. IV-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Zainspirowani pomysłem nauczyciela plastyki i techniki Marka Wendta przygotowali portrety sławnych kobiet. Cząstkę ich kreatywności widać na dołączonej do artykułu fotogalerii, która prezentuje najciekawsze prace przedstawiające m.in.: Marię Skłodowską- Curie, Wisławę Szymborską, Mona Lisę, Marilyn Monroe, Cleo, Lady Gagę, a nawet Magdę Gessler.

Dodatkowo można je zobaczyć na parterze w budynku „B”.

Inicjatywa godna pochwały, tym bardziej, że potwierdza zasadę, iż nowatorstwo i wyobraźnia młodych ludzi nie znają granic. 😊