ODEBRALI ŚWIADECTWA

26 czerwca 2020 21:08

Bogumiła Kowalska

Zakończenie inne niż zwykle

Z całą pewnością rok szkolny 2019/2020 zapisze się na kartach historii edukacji w znaczący sposób. Wszystko za sprawą kształcenia online, które w ostatnich miesiącach zastąpiło tradycyjny tryb nauczania. Warunki takiego obrotu sprawy podyktowała ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. W związku z powyższym także tegoroczne uroczystości wieńczące kolejny rok nauki zostały ograniczone w każdej placówce oświatowej do niezbędnego minimum.

Podobnie było w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.
26 czerwca 2020 r. skromne podsumowanie 10 miesięcy nauki zainaugurowała dziękczynna Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Później w trosce o bezpieczeństwo, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, uczniowie odebrali z rąk swoich wychowawców zasłużone świadectwa. Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że ta wyczekiwana przez wielu chwila odbyła się również w innych okolicznościach niż zazwyczaj – bez uroczystego apelu, w kilku punktach wejściowych do szkoły.

Mimo dość specyficznej rzeczywistości, nie możemy zapomnieć o wszystkich, którzy za wyjątkowy trud, wielkie zaangażowanie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem – w tym naszych uzdolnionych ósmoklasistach – Julii Lewandowskiej, Hubercie Przybyła, Hubercie Michalaku, Katarzynie Sieczkarek, Mateuszu Dylewskim, Laurze Karnafel, Dominice Szykuła, Wiktorii Pawlickiej, Patrycji Woźniak i Marcie Sułek. Gratulujemy im wytrwałości i chwalimy ich wyjątkową pracę.

To był naprawdę niełatwy, wręcz trudny rok szkolny. Na pewno zapisze się on w pamięci na długi czas. Mimo wszystko każdy z nas na swój sposób odnalazł się w tej całkiem nowej teraźniejszości. Miejmy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie normalny, z tradycyjną formą nauczania i relacjami międzyludzkimi, których wszystkim nam w ostatnich miesiącach tak bardzo brakowało…

***

Całej społeczności golińskiego „Julka” życzymy: zdrowych, bezpiecznych, ciepłych i słonecznych wakacji. Natomiast naszym absolwentom winszujemy dalszych sukcesów w nauce oraz udanego startu w nowych, wymarzonych szkołach ponadpodstawowych! 😉