11 LISTOPADA

12 listopada 2021 09:24

Bogumiła Kowalska

Wierni Wolnej i Niepodległej!

11 listopada 2021 r., odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości.

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali wówczas: dyrektor Ewa Kutnik, wicedyrektorzy Justyna Sieczkowska, Jan Kasprzak, nauczyciele – Magdalena Mielcarek-Mirek, Bogumiła Kowalska, Jolanta Krawczyk, Daniel Jóźwiak, Iwona Kasprzak, s. Liliana Socha, s. Immakulata Podczasiak, Justyna Dzieran, Irena Elantkowska, Monika Sobczak, Arleta Skibińska, Iwona Derek i Przemysław Ciesielski oraz poczet sztandarowy.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Po nabożeństwie uczestnicy gminnych obchodów przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” złożyć wiązanki kwiatów i symboliczne znicze. W imieniu społeczności naszej szkoły gest ten uczynili, przy współudziale dyrekcji, nasi najmłodsi uczniowie z grup przedszkolnych oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Po części oficjalnej, w sali OSP odbyły się okolicznościowe występy artystyczne. Swoje talenty pokazali tam również nasi laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego Wierszy o Tematyce Patriotycznej – Anna Szwacińska i Hubert Napierała oraz zespół wokalny „Marzenie” przygotowany (nota bene dzięki wcześniej przeprowadzonym warsztatom patriotycznym) przez Justynę Szczot i Kornelię Topor-Pustelnik.

fot. DK Golina, lm.pl