Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

27 marca 2024 09:09

Wielkanocna paka dla zwierzaka!

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024 uczniowie klasy III a poznawali na lekcjach języka polskiego nową formę wypowiedzi pisemnej jaką jest ogłoszenie.

Po przyswojeniu zasad redagowania, zrodził się pomysł napisania go w odniesieniu do zbiórki żywności dla zwierząt ze schroniska. Trzecioklasiści wykonali piękne, tematyczne plakaty, które zostały rozwieszone na korytarzach naszej szkoły. Pomysł wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III.

Z radością ogłaszamy, że udało się zabrać 35 kilogramów karmy, a do niej zabawki, smycze i miseczki. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi pomysłodawcy akcji wybrali się 26 marca 2024 r. do schroniska w Katarzynowie. Tam przekazali zebrane wcześniej dary. Będąc na miejscu, zapoznali się historią schroniska, kwestią przyjmowania psów, wolontariatem, a co za tym idzie także możliwością wychodzenia z nimi na spacery oraz procedurami adopcji. Przy okazji uczniowie mogli również spędzić z czworonogami trochę czasu.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za aktywne i co najważniejsze hojne włączenie się w akcję. Młodym pomysłodawcom gratulujemy niezwykłej przedsiębiorczości, empatii i gotowości niesienia pomocy bezbronnym, i skrzywdzonym zwierzętom.

***

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie za wsparcie akcji i docenienie inicjatywy dzieci poprzez sfinansowanie ich dojazdu do schroniska w Katarzynowie.

Żaneta Wilant, Justyna Dzieran, Kinga Bąkowska, Przemysław Ciesielski