REGIONALNY KONKURS RECYTATORSKI

11 maja 2023 07:30

W dniu 10 maja 2023 r. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnego konkursu recytatorskiego „Zobaczyć świat z innej strony…” dedykowanego uczniom ze szkół podstawowych klas VI - VIII oraz szkół ponadpodstawowych z powiatów: konińskiego, słupeckiego, kolskiego i tureckiego. Zamierzeniem organizatorów - CDN w Koninie - było przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości na słowo poetyckie oraz popularyzacja twórczości lirycznej ks. Władysława Piechoty - proboszcza parafii rzymskokatolickiej pw. św. Wojciecha w Grodźcu w latach 1987-2020, doktora teologii.

W konkursie wzięły udział trzy uczennice z naszej szkoły: Natalia Tomczak, Agata Przybyła i Anna Szwacińska, które przygotowywały się do prezentacji pod kierunkiem p. Karoliny Kulczak. Agata i Ania otrzymały wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dziewczętom z kl. VIII b gratulujemy zdolności recytatorskich oraz życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie.

Karolina Kulczak