PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY

21 marca 2024 20:00

Świąteczne ozdoby naszych uczniów

Dbałość o rodzime tradycje i sukcesywne przypominanie o ich ważności stanowią znaczącą wartość samą w sobie, na którą trzeba uczulać, wychowując młode pokolenie.

Na kilkanaście dni przed Wielkanocą uczniowie z kl. IV b i V b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wspólnie z nauczycielami Magdaleną Mielcarek-Mirek i Przemysławem Ciesielskim, wzięli udział w ciekawych warsztatach świątecznych.

Zajęcia te odbyły się w miejscowym domu kultury od 18 do 20 marca 2024 r. Przeprowadziła je instruktor plastyki – Edytę Jachnik we współpracy z animatorem Arkadiuszem Maślakiem.

W czasie trwania warsztatów dzieci przygotowywały nieodłączne symbole świąt Zmartwychwstania Pańskiego - jajka ozdobione techniką decoupage i zające wykonane sposobem string art.

fot. Arkadiusz Maślak