PRZEDSTAWIENIE FATIMSKIE

25 maja 2021 17:05

Wyjątkowy dar dla MARYI z okazji Dnia Mamy

13 maja 2021 r. minęła 104. rocznica objawień fatimskich. Wtedy to trojgu pastuszków z Portugalii ukazała się Matka Boża, prosząc, aby codziennie się modliły o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników.

W związku z powyższym dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem katechetki s. Immakulaty Podczasiak CSDP włączyły się bardzo chętnie w przeżywanie wspomnianej rocznicy, pamiętając przy tym o wezwaniu pięknej Pani z Fatimy.

I tak, podczas katechezy, po obejrzeniu krótkiego tematycznego filmu, z przyniesionych przez siebie materiałów, wykonały ciekawe kukiełki. Później z ich użyciem przygotowały krótkie inscenizacje, opowiadające o wydarzeniach sprzed 104 lat. Stały się one darem dla najlepszej z Matek - Maryi z okazji Dnia Mamy.

Zabawa w spontanicznie zaaranżowany teatrzyk, okazała się być jednym z najlepszych sposobów, by utrwalić zdobytą wiedzę i rozwinąć często skrywane pokłady kreatywności plastycznej oraz talenty aktorskie.

Zapraszamy do obejrzenia filmików obrazujących efekty pracy drugoklasistów.

Obejrzyj film.

s. Immakulata Podczasiak CSDP