POMYSŁ 7A I ICH WYCHOWAWCZYNI NA…

6 grudnia 2022 07:30

POMYSŁ 7A I ICH WYCHOWAWCZYNI NA kiermasz bożonarodzeniowy

Klasa 7a z Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego dowiedziała się, że dzieci z Baśniowego Dworku w Golinie tak jak i oni przeprowadzają kiermasz bożonarodzeniowy.

To pierwsza taka akcja zainicjowana przez wspomniany oddział wraz z wychowawcą Lindą Kalinowską - Plewczyńską.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie udali się 2 grudnia 2022 r. do miejscowego domu kultury na bożonarodzeniowe warsztaty decoupage, czyli magię ozdabiania bombek metodą serwetkową. Warsztaty prowadzili instruktor plastyki Edyta Jachnik oraz Arkadiusz Maślak.

W czasie zajęć siódmoklasiści ozdabiali bombki techniką decoupage, polegającej na przyklejaniu wzoru z papierowej serwetki, a następnie dekorowaniu go, tak aby wyglądał jak namalowany.

Uczestnicy w trakcie pracy wykorzystali do dekoracji ozdób: tkaniny, serwetki z zimowymi motywami oraz świątecznymi symbolami i inne materiały zdobnicze.

Sztuczny śnieg nadał ozdobom ostatecznego charakteru, dynamiczności oraz eleganckiego błysku i blasku.

Warsztaty ozdabiania bombek choinkowych wyzwoliły w uczniach mnóstwo kreatywności oraz paletę niepowtarzalnych pomysłów. Każda z wykonanych bombek była spersonalizowana i wykonana według innego wzoru. Dzieci wykazały się ogromną cierpliwością, ponieważ wbrew pozorom przyklejanie cienkiej serwetki na kulistą powierzchnię nie należy do rzeczy łatwych. Mimo to uczestnicy wspaniale sobie poradzili z zadaniem, a efekt końcowy był zaskakująco piękny i udany.

Na zakończenie dodać należy, że klasa 7a zbiera na wspólny wyjazd integracyjny oraz na inne przedsięwzięcia, a Rada Rodziców z Przedszkola Baśniowy Dworek chciałaby zorganizować bal karnawałowy dla swoich milusińskich. Dlatego też uczniowie z golińskiej podstawówki postanowili wesprzeć młodszych kolegów i przekazać część wykonanych bombek na ich kiermasz świąteczny. Kolorowe ozdoby z pewnością mogą posłużyć za piękny i oryginalny prezent.

Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie 07.12.2022 r. oraz Przedszkolu Baśniowy Dworek w dniach 12-16.12.2022 r.

***

Bardzo dziękujemy Edycie Jachnik i Arkadiuszowi Maślakowi za przeprowadzenie warsztatów. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w innych zajęciach plastycznych organizowanych przez pracowników Domu Kultury w Golinie.

Linda Kalinowska-Plewczyńska