PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

1 września 2022 17:07

Wypoczęci i gotowi do nauki

1 września placówki oświatowe różnych poziomów nauczania zainaugurowały nowy rok szkolny 2022/2023. Podobnie było w Golinie. Pierwszy po wakacyjnej przerwie uroczysty apel dla przedszkolaków i uczniów kl. I-VIII Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu w klimat inauguracji, słowa powitania do zgromadzonej w miejscowej hali widowiskowo-sportowej społeczności i burmistrza Mirosława Durczyńskiego skierowała dyrektor Ewa Kutnik.

Następnie w wymowny sposób przypomniana została 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Był też moment na wyrażenie szacunku oraz pamięci tym, co oddali życie za Ojczyznę. Dopełnienie oficjalnej części stanowił montaż słowno-muzyczno-taneczny w tle gustownie wykonanej dekoracji.

Nad całością przebiegu apelu czuwali organizatorzy - Justyna Szczot, Kornelia Topor-Pustelnik, Przemysław Ciesielski we współpracy z bardzo zaangażowaną grupą dzieci i młodzieży oraz Moniką Sobczak, Lilianą Czajkowską, Aleksandrą Bukowską, Żanetą Wilant, Arletą Skibińską, Agnieszką Dobrowolską, Piotrem Jabłońskim, Tomaszem Borowskim, Robertem Iwińskim, Hubertem Kulczakiem, Jarosławem Bartłomiejczakiem, Romualdem Przybylskim.

***

W nowym roku szkolnym życzymy naszym Uczniom tylko samych sukcesów, zadowolenia z rozwijania pasji i umiejętności oraz sumienności w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Powodzenia!