OKOLICZNOŚCIOWY PROJEKT

22 marca 2024 07:26

Z myślą o wiośnie i Wielkanocy

Od 18 do 21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły żyli ekscytującym projektem wiosenno-wielkanocnym. Na początku wszyscy z zaangażowaniem OTWIERALI DRZWI WIOŚNIE. Ciekawy i kolorowy konkurs zaangażował uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Wiemy jednak, że ktoś złamał zasady dobrej i uczciwej zabawy związane z głosowaniem. Postanowiliśmy zatem, że nagrodzeni jednakowo zostaną wszyscy uczniowie. Przy okazji próba fałszowania wyników wyłaniania zwycięzców okazała się dla nas wszystkich dobrą lekcją i przestrogą, jak z dystansem i rozwagą przyjmować internetowy przekaz.

Projektowi wiosenno-wielkanocnemu towarzyszyło również duchowe przeżycie - przedstawienie pt. „Cud zmartwychwstania”, które obejrzeli dziś wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W trakcie spotkań w klasach tworzono ciekawe pisanki, które potem zostały wyeksponowane na parapetach szkolnych. Zaś inteligencją i wiedzą można było zabłysnąć podczas quizu tematycznego. Dużo serca uczniowie wkładali ponadto w wykonanie kartek z życzeniami, które wysłane zostały do kolegów z innych szkół noszących imię Juliusza Słowackiego.

Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie podczas bogatego programu opisanego projektu. U nas zagościła już WIOSNA i świąteczny nastrój.