NOC ZAWODOWCÓW W KONINIE

7 października 2019 18:54

Kim chcę zostać w przyszłości?

Dnia 4 października 2019 r. w Zespole Szkół Górniczo - Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie odbyła się II edycja „Nocy Zawodowców”. Projekt ten skierowany został do uczniów szkół podstawowych z naszego regionu.

Wspomniane wyżej wydarzenie sprzyjało nie tylko promocji firm, ale również pozwoliło poznać młodym ludziom specyfikę pracy w danym zawodzie oraz perspektywę zatrudnienia. Dodatkowo podczas tego wieczoru zorganizowane zostały spotkania merytoryczne, mające na celu przedstawienie kandydatom oraz ich rodzicom oferty szkół, biorących udział w tym przedsięwzięciu, jak również konsultacje z doradcami zawodowymi pracującymi w CWRKDiZ w Koninie. W programie przewidziano także wiele atrakcji, konkurs z nagrodami oraz część artystyczną.

Warto dodać, że na tegorocznej „Nocy Zawodowców” swój akcent miała także Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Podczas podsumowania imprezy nasz absolwent – Piotr Kucharski (kl. VIIIa, rocznik 2011-2019) odebrał z rąk organizatorów okolicznościowy dyplom i nagrodę główną (rower) za zajęcie I miejsca w II edycji „Wakacyjnej Gry Miejskiej”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: www.cwrkdiz-konin.pl,