KREATYWNOŚĆ NIE ZNA GRANIC

11 kwietnia 2024 22:23

Szkolny dzień bez plecaka

„Dzień bez plecaka” to wyjątkowa i kreatywna akcja, która odbyła się w czwartek 11 kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obu sekcji w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Nasi uczniowie wykazali się wówczas ogromną kreatywnością w poszukiwaniu „czegoś zastępczego” dla tradycyjnego szkolnego plecaka. Zamiast typowych tornistrów z książkami, zeszytami i najpotrzebniejszymi przyborami pojawiły się: kosze na zakupy, i śmieci, walizki, wiaderka, dziecięce wózki, taczki, reklamówki, poszewki, klatki dla zwierząt, reklamówki i szuflady.

Na zakończenie dodać należy, że elementom zabawy nawiązującej do pochodzącego z USA święta „No back day”, przyświecał także cel dydaktyczny. Dzięki powyższym działaniom nasi uczniowie dowiedzieli się, jak wiele dzieci na świecie ma problem z zakupem podstawowych przyborów szkolnych i dostępem do edukacji.

Kinga Bąkowska, Przemysław Ciesielski