KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS TRZECICH

16 kwietnia 2024 08:30

„Jeżeli potrafisz coś wymarzyć, możesz to osiągnąć”

15 kwietnia 2024 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich. Byli to: Lilianna Żabierek, Jowita Olczyk, Kamil Piaskowski, Lena Kuklik, Wiktoria Purol, Zofia Piasecka. Gościliśmy Dyrekcję Szkoły Podstawowej imienia Juliusza Słowackiego, rodziców, a także wychowawców klas 0-3.

Głównym celem konkursu było przede wszystkim motywowanie do czytelnictwa, rozbudzanie pasji i doskonalenie wyraźnego oraz wyrazistego czytania głośnego, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, i współdziałania.

Organizatorkami rywalizacji były panie: Kornelia Topor-Pustelnik, Arleta Skibińska, Joanna Lewandowska.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie prezentowali przygotowany dla nich fragment tekstu pisany prozą. Do dalszego etapu zakwalifikowali się: Jowita Olczyk, Lilianna Żabierek i Zofia Piasecka. Zgodnie z regulaminem w drugiej części konkursu uczennice losowały jeden z trzech przygotowanych fragmentów. Komisja w składzie: p. Iwona Kasprzak, p. Małgorzata Iwińska, p. Joanna Lewandowska, wyłaniając zwycięzców, brała pod uwagę: wyrazistość, płynność, intonację oraz bezbłędność przeczytanego tekstu.

Czas oczekiwania na werdykt jury umilił występ zespołu „Melodia”, opiekunem którego jest pani Kornelia Topor-Pustelnik.

Zwycięzcami Konkursu Pięknego Czytania Klas Trzecich w roku szkolnym 2023/2024 zostali:

miejsce I - Lilianna Żabierek,

miejsce II – Jowita Olczyk,

miejsce III – Zofia Piasecka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.