INSCENIZACJA W KOŚCIELE

21 października 2019 14:56

Misyjna droga do świętości

Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię,
wiele jest serc, które czekają wciąż.

/fragm. tradycyjnej pieśni/

Co roku przedostatnia niedziela października jest w Kościele Powszechnym określana mianem „misyjnej”. Każdorazowo ma ona na celu przypomnienie o wcale niełatwym głoszeniu Dobrej Nowiny na krańcach świata. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tym razem przypadła ona w ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.

Stąd też tematyczna inscenizacja, którą można było obejrzeć dwukrotnie w niedzielę 20 października 2019 r. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie.  Każda z odsłon minisztuki, nosząca tytuł: „Nie lękajcie się świętości” przedstawiała historię chłopca, który patrząc na życie i misyjną posługę: św. Barbary, św. Jana, św. Rity, bł. Anieli Salawy i św. Jana Pawła II zrozumiał istotę drogi wiodącej do świętości.

Minispektakl przygotowany został z wielką dbałością o szczegóły. To zasługa katechetki - s. Liliany Sochy CSDP oraz dzieci z ogniska misyjnego na co dzień prężnie funkcjonującego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, które w efektownych strojach i z wielkim wyczuciem odgrywały swoje role.

Młodzi adepci sztuki teatralnej: Natalia Tomczak, Wiktoria Bobrowska, Julia Nowicka, Jagoda Zajbel, Mikołaj Hatłas, Jan Chabros, Łukasz Piasecki, Bartosz Mikuła i Karol Nowak za swoje występy zostali nagrodzeni przez zgromadzonych w kościele gromkimi brawami.

Na marginesie…

Warto dodać, iż dzieci z koła misyjnego pod opieką s. Liliany przygotowały oprawę Mszy św., w tym poszczególne czytania, modlitwę wiernych oraz procesję z darami m.in. kolorowymi świecami - symbolami poszczególnych kontynentów.