GMINNY ETAP TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
W dniu 15.04.2025r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Do rywalizacji zgłosiły się trzy zespoły czteroosobowe w kategorii wiekowej 10 - 12 oraz cztery w kategorii powyżej 12 lat ze szkół w Przyjmie, Radolinie, Kawnicach oraz Golinie. Turniej obejmował zakres wiedzy z przepisów ruchu drogowego, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonania rowerowego toru przeszkód. Po części teoretycznej na uczestników czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Po kilkugodzinnych zmaganiach w turnieju i podliczeniu zdobytych punktów wyłoniono zwycięzców:
w kategorii 10 - 12 lat:
I miejsce SP Kawnice
Martyna Kołodziejczak, Dominika Łabik, Kacper Kwitowski, Kacper Pięciak
II miejsce SP Przyjma
Malwina Kobojek, Kaja Łopacińska, Miłosz Dylewski, Sebastian Stasiak
III miejsce SP Golina
Adrianna Burda, Katarzyna Leszczyńska, Cyprian Stachurski, Fabian Gębczyński
natomiast w kategorii powyżej 12 lat poszczególne miejsca zajęli uczniowie:
I miejsce SP Golina
Paulina Sławska, Adam Rubas, Wojciech Krych
II miejsce SP Przyjma
Filip Pocztarek, Juliusz Stasiak, Adam Janiszewski
III miejsce SP Kawnice
Maja Kinalska, Nadia Mikulska, Szymon Kałużny
IV miejsce SP Radolina
Weronika Żabierek, Vanessa Laskowska, Bartosz Kanapa.
Organizator dziękuje opiekunom ww. grup oraz Szymonowi Augustyniakowi za wsparcie w przeprowadzeniu turnieju, p. Robertowi Iwińskiemu i p. Danielowi Jóźwiakowi za przygotowanie testów i przeprowadzenie sprawnościowego toru przeszkód oraz p. Kamilowi Strajchowi za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla młodzieży. Szczególne podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc finansową, co umożliwiło przeprowadzenie turnieju i zakup nagród oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Golinie za wsparcie w przygotowaniu niezbędnych materiałów edukacyjnych dla uczestników. Gorące podziękowania dla pana Dominika Kapuścińskiego za pracę z młodzieżą na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
Hubert Kulczak