GMINNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

28 kwietnia 2024 15:38

W dniu 24.04.2024r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji zgłosiły się trzy zespoły czteroosobowe w kategorii wiekowej 10 -12 oraz trzy w kategorii powyżej 12 lat ze szkół w Przyjmie, Radolinie, Kawnicach oraz Golinie. Turniej obejmował zakres wiedzy z przepisów ruchu drogowego, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonania rowerowego toru przeszkód. Po części teoretycznej na uczestników czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Po kilkugodzinnych zmaganiach w turnieju i podliczeniu zdobytych punktów wyłoniono zwycięzców:

w kategorii 10-12 lat:

I miejsce SP w Golinie

Julia Piekarska, Paulina Sławska, Oskar Wesołek, Antoni Wadelski

II miejsce SP w Kawnicach

Lena Sztamblewska, Kinga Leszczyńska, Filip Woźniak, Szymon Wojaczyk

III miejsce SP w Radolina

Oliwia Śrutowska, Vanessa Laskowska, Arkadiusz Siupa, Bartłomiej Kanapa

natomiast w kategorii powyżej 12 lat poszczególne miejsca zajęli uczniowie:

I miejsce SP w Przyjmie

Juliusz Stasiak, Filip Pocztarek, Tomasz Walczak

II miejsce SP w Golinie

Agata Ciesielska, Adam Rubas, Wojciech Krych

III miejsce SP w Kawnice

Laura Kaczan, Martyna Krzemionka, Marcin Stachowicz.

Organizator dziękuje opiekunom ww. grup za wsparcie w przeprowadzeniu turnieju, p. Robertowi Iwińskiemu i p. Danielowi Jóźwiakowi za przygotowanie testów i przeprowadzenie sprawnościowego toru przeszkód oraz p. Kamilowi Strajchowi za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla młodzieży. Gorące podziękowania dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc finansową, co umożliwiło przeprowadzenie turnieju i zakup nagród oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Golinie za wsparcie techniczne w przygotowaniu niezbędnych materiałów edukacyjnych dla uczestników.

Hubert Kulczak