Ukończyli pierwszy etap edukacji

„Nasze spotkanie ma dziś wyjątkowy charakter. Jest to bowiem nasz ostatni, symboliczny dzień w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie” - takimi słowami rozpoczęła się uroczysta gala ukończenia pierwszego etapu edukacji przez uczniów z rocznika 2014-2022. Ta niepowtarzalna dla nich akademia miała miejsce 24 czerwca 2022 r. w hali widowiskowo-sportowej.

Właśnie wtedy podczas uroczystego apelu wychowankowie Magdaleny Mielcarek-Mirek (VIII a), Joanny Graczyk (VIII b) i Agnieszki Sołtysiak (VIII c) podsumowali osiem lat nauki oraz wypełniania szkolnych obowiązków. Świadkami tej doniosłej chwili byli: Zastępca Burmistrza Goliny Anna Górzna, Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Wojdyński, Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Borecka, dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice.

Gala składała się z integralnie połączonych z sobą części. Po słowie wstępnym, ślubowaniu i przekazaniu sztandaru młodszym klasom, dyrektor Ewa Kutnik wręczyła Aleksandrze Kulczak (VIII a) i Oliwii Przybylskiej (VIII b) statuetki „Prymusa Szkoły”. Następnie wyróżnieni zostali wszyscy uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75.

Byli to:

• z klasy VIII a

Aleksandra Kulczak, Rafał Iwiński, Igor Perliński,

• z klasy VIII b

Sebastian Dobrowolski, Mikołaj Hatłas, Jakub Jachnik, Amelia Jóźwiak, Maja Kałecka, Małgorzata Kirowska, Wojciech Krysztofowicz, Gabriela Maćko, Marta Nowak, Oliwia Przybylska, Hanna Śrutowska,

• z klasy VIII c

Jan Chabros, Szymon Leśniewski, Łukasz Michalski, Fabian Piątkowski.

Oprócz świadectw z czerwonym paskiem uczniowie otrzymali z rąk dyrektor Ewy Kutnik dyplomy oraz nagrody za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, różnych konkursach oraz aktywnym udziale w zawodach sportowych. Przy tej okazji poznaliśmy „Sportowców Roku”, którymi zostali Aleksandra Kulczak (VIII a), Rafał Iwiński (VIII a), Igor Perliński (VIII a) i Mikołaj Hatłas (VIII b).

Uroczysta gala wieńcząca edukację naszych ósmoklasistów, stworzyła również doskonałą sposobność do wręczenia podziękowań rodzicom wyróżnionych uczniów oraz przedstawicielom Rad Klasowych za wkład włożony w pracę na rzecz szkoły.

Zwieńczenie akademii stanowiły część artystyczna i wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, uczniowie przeszli do sal lekcyjnych na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Było wzniośle, nostalgicznie, co najważniejsze z przesłaniem, a wszystko w tle wymownej dekoracji wykonanej przez wychowawców klas ósmych i nauczycieli wspomagających.

***

Drodzy Uczniowie Klas Ósmych, żyjcie tak, aby kolejny dzień życia był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.

Powodzenia w wybranych szkołach ponadpodstawowych!

Magdalena Mielcarek-Mirek,