ŚWIADOMY I SAMODZIELNY WYBÓR SZKOŁY

13 kwietnia 2024 15:05

„Gminne Forum Szkół Ponadpodstawowych” w Radolinie z naszym udziałem

Nie ulega wątpliwości, że przygotowanie uczniów do świadomego, samodzielnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia, planowanie kariery, podejmowanie decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz pozyskanie informacji na temat rynku pracy to priorytety, które przyświecały
„Gminnemu Forum Szkół Ponadpodstawowych”.

To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 12 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie.

Spotkanie to zorganizowane zostało po raz pierwszy z myślą o uczniach klas ósmych z placówek oświatowych z terenu gminy Golina.

Swoja ofertę edukacyjną zaprezentowało wówczas 12 szkół ponadpodstawowych:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida,
  • Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika,
  • Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica,
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego,
  • Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego,
  • Zespół Szkół Technicznych w Koninie,
  • Rzemieślnicza Szkoła Branżowa w Koninie,
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy.

Sprawny przebieg spotkania, które swoją obecnością zaszczycił burmistrz Mirosław Durczyński, koordynowali nauczyciele doradztwa zawodowego ze szkół podstawowych w gminie Golina - Bernadeta Kucharska (główny organizator), Kinga Lewicz i Przemysław Ciesielski.

Na pewno poszczególne prezentacje ofert edukacyjnych oraz indywidulane rozmowy przy stoiskach były doskonałym pomysłem na to, by rozwiać wszelkie wątpliwości ósmoklasistów, co do wyboru ścieżki kształcenia i przyszłego zawodu.

Bernadeta Kucharska, Kinga Lewicz, Przemysław Ciesielski

fot. różni autorzy