sobota, 21 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Statystyki

Wizyt razem:598459
Wizyty dzisiaj:9
Wizyty wczoraj:411
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 76.0.3809.132
Kraje
Poland flag 76%Poland (101465)
Unknown flag 20%Unknown (27322)
Germany flag 2%Germany (2516)
France flag <1%France (487)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (274)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.194.190
Wydarzenia
WYJAZD VB DO KONINA PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 11 grudnia 2018 10:29
Skalowanie czcionki:

Balonowe szaleństwo, czyli Funny Balls Show

Dnia 10 grudnia 2018 r. klasa Vb wraz z wychowawczynią Kingą Bąkowską wzięła udział w niecodziennym, interaktywnym przedstawieniu pt. ,,Funny Balls Show”.

W auli widowiskowej Państwowej Wyższej Szkoły w Konine czekała na uczniów ,,Balonolandia”, czyli zaczarowana kraina, w której wszystko wykonane było z balonów (kostiumy, scenografia, dekoracje). W tym bajecznym świecie uczniowie poznali przygody króla Szarla, księżniczki Szarlotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół. Zobaczyli olbrzymi zamek, a za nim wodospad wykonany z kilkudziesięciu kolorowych baloników i gigantyczne balony z niespodzianką w środku, które w towarzystwie zabawnych mimów i szalonych klaunów, wirowały na scenie w rytm energicznej muzyki. Oryginalne postaci, cyrkowe triki i sztuczki, akrobaci na piłkach, gra świateł, interaktywne zabawy, w które angażowana była widownia sprawiły niezwykłą radość piątoklasistom z Goliny.

Teatr Teatr Teatr Teatr


Kinga Bąkowska

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 16:50
 
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA VB PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 11 grudnia 2018 10:24
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w kręgielni

WycieczkaGrudzień to niezwykle wyjątkowy i radosny miesiąc. Korzystając z tej okazji, klasa Vb wraz z wychowawczynią Kingą Bąkowską wybrała się w ramach mikołajkowego prezentu na kręgielnię, mieszczącą się w Hali Rekreacyjno - Sportowej RONDO w Koninie.Głównym celem i założeniem wycieczki była wspólna zabawa oraz poznanie nowej, dotychczas nie wszystkim znanej, alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.

Młodzi ludzie mogli tam nauczyć się zasad gry opartych na rozwijaniu umiejętności związanych z osiąganiem celu. Uczniowie mieli do dyspozycji kilka torów, dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy z podopiecznych mogli pochwalić się naprawdę satysfakcjonującymi wynikami!

Wycieczka oprócz walorów rozrywkowych miała też charakter edukacyjny. W ramach minilekcji historii sportu, dzieci poznały etapy rozwoju bowlingu. Wychowankowie dowiedzieli się, że w latach trzydziestych XX wieku w dziecięcym grobie w Egipcie, brytyjski antropolog Sir Flinders Petrie odkrył zestaw przedmiotów, które według niego, służyły do prymitywnej formy gry w kręgle. Jeśli miał rację, to historia bowlingu sięga aż 3200 roku p.n.e.

Wizyta na kręgielni uświadomiła nam, że sport ten ma długą i bogatą historię, a obecnie jest jednym z najbardziej popularnych sportów na świecie. Wspomniany wyjazd zakończyła wizyta w restauracji Mc Donald’s, gdzie na Vb czekały niespodzianki w postaci mikołajkowych upominków i małej sesji zdjęciowej ;-))).

Kinga Bąkowska

Poprawiony: środa, 12 grudnia 2018 07:34
 
DORADZTWO ZAWODOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 11 grudnia 2018 10:12
Skalowanie czcionki:

Wywiad uczniów z pracownikiem Drukarni „TRANS – DRUK”

Doradztwo zawodoweUczniowie najstarszych klas ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z Goliny oraz ze Szkoły Podstawowej im. MariiDoradztwo zawodowe Skłodowskiej - Curie z Przyjmy w dniu 10 grudnia wzięli udział w spotkaniu z konsultantem, Panem Janem Markaczewskim z Drukarni wydawniczej „TRANS – DRUK” z Kraśnicy.

Zaproszonego gościa przywitała Dyrektor szkoły, Pani Ewa Kutnik. Dyrektor szkoły zachęciła młodzież do aktywnego udziału w spotkaniu, gdyż stoją on przed wyborem zawodu i dalszej ścieżki edukacyjnej. Przebieg spotkania prowadziły uczennice z klasy IIIc: Marta Młynarska i Dominika Krakowska.

Celem spotkania było przeprowadzenie przez młodzież wywiadu, podczas którego zaproszony gość nie tylko przekazał uczniom wiedzęDoradztwo zawodowe dotyczącą charakteru jego pracy w drukarni, ale także podzielił się doświadczeniami w zakresie wyboru drogi życiowej, predyspozycji i uzdolnień niezbędnych w jego działaniach, ale także o trudnościach jakie musiał przezwyciężyć w swojej pracy Doradztwo zawodowezawodowej. Uczniowie poznali stanowiska pracy w drukarni, kompetencje pracowników oraz ich ścieżki edukacyjno - zawodowe osób zatrudnionych w drukarni, min: mechanik – monter maszyn i urządzeń oraz elektryk (po ukończeniu Szkoły Branżowej I Stopnia), technik mechanik, technik informatyk, technik poligraf oraz introligator.

Młodzież dowiedziała się, że wśród umiejętności jakie powinien posiadać pracownik drukarni zatrudniony w charakterze mechanika należy: umiejętność obsługi maszyn i urządzeń, zręczność manualna, radzenie sobie ze stresem i presją czasu, a także samodzielność, wytrzymałość i dobra kondycja fizyczna. Do zadań mechaników należy także eksploatacja i naprawa maszyn, w ramach których pracownikDoradztwo zawodowe wykonuje rozruch maszyn, przeglądy techniczne, konserwacje regulacje oraz ocenia ich stan techniczny na podstawie badań diagnostycznych.

Natomiast pracownik pracujący w zawodzie poligrafa powinien posiadać następujące cechy osobowe i uzdolnienia: dokładność, zDoradztwo zawodowedolność koncentracji uwagi, umiejętność pracy w warunkach monotonnych, zdolność do pracy w szybkim tempie, podzielność uwagi, spostrzegawczość, wyobraźnia przestrzenna i techniczna, wyobraźnia plastyczna oraz uzdolnienia techniczne. Jego praca wymaga odpowiedzialności, cierpliwości, samodyscypliny, dobrej pamięci. Wymagany jest sprawny narząd wzorku i dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Poznaliśmy także zadania introligatora. Oprawianie książek to nie jedyna usługa, jaką wykonuje ten rzemieślnik. Do jego zadań należy także wykonywanie różnych, często ozdobnych, artykułów papierniczych. To właśnie introligator wykonuje albumy na zdjęcia, bruliony, notatniki, kalendarze, a nawet opakowania z kartonu. W pracy introligatora ważna jest nie tylko specjalistyczna wiedza i umiejętności, ale też bardzo dużaDoradztwo zawodowe precyzja – wszystkie elementy muszą do siebie idealnie pasować.

W odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów uzyskaliśmy informację na temat usług, jakie świadczy drukarnia, maszyn i urządzeń, z kDoradztwo zawodowetórych korzysta oraz realizowanych przez nią projektówo charakterze innowacyjnym.

Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły, Pani Ewa Kutnik wręczyła podziękowanie Panu Janowi Markaczewskiemu za udział w spotkaniu z młodzieżą szkolną. Zaproszony gość podarował również upominki: kalendarze ścienne i książki, za które serdecznie dziękujemy.

Spotkanie uczniów z konsultantem się w ramach realizacji innowacji metodyczno - programowej: „Moja przyszłość edukacyjno – zawodowa”, której autorem jest Pani Ewa Wróbel i okazało się ciekawą lekcją z doradztwa zawodowego. Dopełnieniem spotkania będzie wycieczka, na którą zostaliśmy zaproszeni.

Dziękujemy Panu Janowi Markaczewskiemu za udział w spotkaniu i ogrom przekazanych informacji.

Ewa Wróbel

Poprawiony: sobota, 15 grudnia 2018 23:30
 
MIKOŁAJKI NA… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 13:09
Skalowanie czcionki:

… Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu [MINIGALERIA]

Mikołajki można spędzić na wiele sposobów. Grunt byleby był on aktywny i atrakcyjny w swojej formie. O jednym z nichNa Uniwesytecie poniżej.

6 grudnia 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką nauczycieli: Anety Nowak, Anny Neneman-Koprowskiej, Urszuli Jeziornej i Bogumiły Kowalskiej udali się na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Na UniwersytecieTam, pracując w laboratorium, choć przez chwilę mogli poczuć się jak „prawdziwi” studenci. Ponadto wysłuchali tematycznych miniwykładów. Nie obyło się także bez okolicznościowego spotkania z Mikołajem.

Na zakończenie dodać należy, iż głównymi celami wspomnianej wyżej wycieczki, było kształcenie umiejętności poznawczych i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Na pewno zostały one osiągnięte w stu procentach.

Aneta Nowak

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2018 12:08
 
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 13:00
Skalowanie czcionki:

W świątecznym nastroju

Świetlica socjoterapetycznaKultywowanie rodzimych tradycji i sukcesywne przypominanie o ich ważności stanowi znaczącą wartość samą w sobie, na którąŚwietlica socjoterapeutyczna trzeba uczulać wychowując - nie tylko młode pokolenie.

Na niespełna kilkanaście dni przed uroczystością Bożego Narodzenia (6 grudnia 2018 rok) grupa dzieci, uczęszczających na zajęcia do Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 10 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem opiekunów - Agnieszki Dobrowolskiej i Kornelii Topor- Pustelnik wzięły udział w świątecznych spotkaniu.

Świetlica socjoterapeutycznaPrzy tej okazji, świętujących odwiedził... Mikołaj wraz ze słodkim, czekoladowym prezentem.Świetlica socjoterapeutyczna

Spotkanie przy stole, było doskonałym sposobem na integrację młodszych i tych trochę starszych. Pozwoliło dowartościować siebie, uwrażliwić na piękno polskiej tradycji, której zawsze powinniśmy być wierni.

Agnieszka Dobrowolska

***

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Goliny – Mirosława Durczyńskiego, Kingi Szykownej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za życzliwość i wsparcie finansowe Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 10.

Agnieszka Dobrowolska,
Kornelia Topor - Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2018 14:18
 
VIC NA EVENCIE COCA-COLI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 07 grudnia 2018 20:44
Skalowanie czcionki:

Coraz bliżej święta…, a w tle… kultowa ciężarówka [MINIGALERIA]

Coraz bliżej świętaNa pewno nieodłącznym elementem komercyjnej strony świąt Bożego Narodzenia są powszechnie znane reklamy produktów koncernu Coca-Cola. Ich przewodnim motyw to, pędzące zaśnieżonymi ulicami, amerykańskie, czerwone tracki oświetlone ponad 6 tysiącami ledowych światełek o łącznej długości 160 metrów. Dodatkowo urok przejazdu samochodów, wzmacnia corocznie, polska wersja piosenki - „Coraz bliżej święta…” w wykonaniu Ani Szarmach czy Margaret.

7 grudnia 2018 r. właśnie ta „najradośniejsza ciężarówka” na świecie, przyjechała do Starego Konina. W świątecznym evencie, który odbył się na Placu Wolności, wzięli udział uczniowie z kl. VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz ze swoim nauczycielem Coraz bliżej święta- Przemysławem Ciesielskim - organizatorem wyjazdu.

Coraz bliżej świętaDzieci mogły tam, jeszcze bardziej poczuć atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Smakosze Coca-Coli mieli wtedy wyjątkową możliwość stworzenia spersonalizowanej puszki napoju. Dodatkowo przy tej wyjątkowej okazji, fotografiom w tle kultowej ciężarówki nie było końca. Każda bowiem perspektywa jej uchwycenia, zasługiwała na pełna aprobatę.

Udział w evencie przy legendarnym tracku, na pewno jeszcze długo będzie wspominany przez uczniów z golińskiego „Julka”. Radości bowiem było tam, co niemiara!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 23:30
 
WARSZTATY W SZKOLNEJ BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 07 grudnia 2018 18:46
Skalowanie czcionki:

„Mikołajek” na… mikołajki

Mikołajek6. grudnia to dzień inny od wszystkich w ciągu roku. Każdorazowo jest on pełen radości, emocji i … tak wyczekiwanych prezentów.

W tym dni przepełnionym niespodziankami, nie zabrakło też upominków dla czołowych, szkolnych czytelników ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Nagrodę w tym temacie w postaci okolicznościowych warsztatów zorganizowanych w naszej bibliotece przez Jolantę Krucką i Joannę Smuszkiewicz, otrzymała klasa IIIa, której wychowawczynią jest Arleta Skibińska. Od trzech lat jej uczniowie nie zeszli z „podium” czytelnictwa. W Mikołajekzwiązku z tym, właśnie 6 grudnia 2018 r. mieli oni wyjątkową okazję być uważnymi słuchaczami i wraz z bohaterem książki „Mikołajek”, przeżyć wiele interesujących wydarzeń.

Podsumowując, wszyscy wiemy, że książki pobudzają naszą ciekawość. Pomagają stworzyć lepszy obraz przedstawionych sytuacji. Czytając je, można się wiele nauczyć, wzbogacić słownictwo poprzez stosowaną w nich terminologię, nie zawsze używaną w życiu codziennym. Niech towarzyszą nam one przez całe nasze życie, nie tylko od święta.

Na zakończenie dodać należy, iż powyższe zajęcia były znakomitym sposobem na propagowanie czytelnictwa jako trendu intelektualnego XXI wieku.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 23:27
 
W 100. ROCZNICĘ… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 09 listopada 2018 14:56
Skalowanie czcionki:

Konkursowo-niepodległościowo

Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – taki komentarz do tego ważnego wydarzenia w dziejach naszego narodu odnajdujemy na stronie internetowej www. prezydent.pl. W bardzo dobry sposób przypomina on wagę i znaczenie wydarzeń z 1918 r.

W 100. rocznicęW szereg różnego typu akcji, imprez, uroczystości o różnym charakterze i sile oddziaływania na społeczeństwo lokalne, upamiętniającychW 100. rocznicę 100. odzyskania przez Polskę niepodległości, wpisał się także okolicznościowy konkurs historyczny „Myśląc… Ojczyzna”. Został on zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez: Jolantę Krucką, Joannę Smuszkiewicz, Beatę Matczak i Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Aliną Przybysławską.

Zmierzyli się z nim przedstawiciele klas ósmych. W ramach rywalizacji młodzież napisała test dotyczący zmagań naszych rodaków z zaborcami i samej drogi do wolności.

Tak jak w każdym konkursie także i tutaj wyłoniono najlepszych znawców tematu. Doskonałą wiedzą wykazali się: Dominik Gawroński (VIIIc), Piotr Kucharski (VIIIa) i Nikodem Sędziak (VIIIc). Ósmoklasiści, którzy „stanęli” na przysłowiowym, zwycięskim podium otrzymali nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu także zostali docenieni upominkami.

Zwycięzcom historycznej rywalizacji składamy serdeczne gratulacje!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 29 sierpnia 2019 15:46
 
Rozwijamy kompetencje matematyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 07 grudnia 2018 18:39
Skalowanie czcionki:

Kolejna akcja z kodowaniem w klasach I-III [MINIGALERIA]

Zabawa z kodowaniem w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie trwa od września. Dzisiaj prezentujemy kolejną akcję przeprowadzoną przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tematem akcji były Mikołajki, a rozkodowana praca przedstawiała renifera.

Renifer Renifer


Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 18:42
 
W SAM RAZ POD CHOINKĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 06 grudnia 2018 14:47
Skalowanie czcionki:

Bałwankowo - świątecznie - zimowoWarsztaty

WarsztatyŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas duchowych przeżyć, ale i prezentów, tak przez nas wszystkich wyczekiwanych. Można je bowiem przygotować na wiele różnych sposobów.

Dokładnie w mikołajki - 6 grudnia 2018 r. w miejscowym domu kultury odbyły się tematyczne warsztaty artystyczne. Wzięli w nich udział uczniowie z kl. Vb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem ze swoim polonistą – Przemysławem Ciesielskim. W czasie ich trwania, poznali technikę wykonania zimowego bałwanka z… bawełnianych skarpetek i garściWarsztaty kaszy. Z tajnikami przygotowania zimowej zabawki zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik.

Podczas wspomnianych zajęć, dzieci wykonały bardzo oryginalne w swojej formie przestrzenne postaci, które śmiało mogą być wspaniałymi prezentami pod choinkę ;-).

Przemysław Ciesielski

 
Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 27 grudnia 2018 12:34
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w Poznaniu ...

ZuchyW dniu 3 grudnia 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie udali się na wycieczkę do Poznania. W wyjeździe uczestniczyły klasy:

  • - klasa I a wraz z wychowawcą p. Żanetą Wilant oraz nauczycielem wspomagającym p. Justyną DzieranGrupa
  • - II a wraz z wychowawcą p. Iwoną Kasprzak oraz nauczycielem wspomagającym p. Małgorzatą Iwińską
  • - IV c
  • - VI a wraz z wychowawcą p. Pauliną Kubsik

ZajęciaNajważniejszym celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań uczniów przeszłością, teraźniejszością i przyszłością naszego kraju, ukazanie ważnych miejsc upamiętniających doniosłe wydarzenia oraz złożenie kwiatów i zapalenie znicza przez Gromadę Zuchową „Odważne Gumisie” pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, którego opiekunem jest pani Iwona Kasprzak.

ZajęciaRezultatem zorganizowanej wycieczki były również zdobyte wiadomości i spostrzeżenia dotyczące odkryć naukowych podczas zajęć warsztatowych w Poznańskim Parku Naukowo – Technologicznym. Pobyt ten poszerzył horyzonty myślowe uczniów, przyczynił się do nabycia nowych doświadczeń dzięki możliwości uczestniczenia w konstruowaniu, programowaniu i obserwacji.

Iwona Kasprzak
Małgorzata Iwińska

Poprawiony: wtorek, 01 stycznia 2019 23:45
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 10 z 154
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information