czwartek, 17 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Statystyki

Wizyt razem:612288
Wizyty dzisiaj:5
Wizyty wczoraj:556
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (111567)
Unknown flag 21%Unknown (30852)
Germany flag 2%Germany (2594)
France flag <1%France (508)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (296)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.173.45
Wydarzenia
Projekt: „Kopalnia Kompetencji” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 23 stycznia 2019 13:40
Skalowanie czcionki:

Jest tylko jeden sposób nauki.
Poprzez działanie.

Paulo Coelho

Naukowa wycieczka do Torunia [MINIGALERIA]

Toruń21 stycznia 2019r. w ramach zajęć projektowych grupa uczniów szkół podstawowych z Goliny, Przyjmy i Radoliny uczestniczyła w wycieczce do Torunia, zorganizowanej przez p. Urszulę Jeziorną i p. Bogumiłę Kowalską. Opiekę nad młodzieżą sprawowała również p. Anna Neneman-Koprowska i p. Ewa Wróbel. W programie zaplanowane były warsztaty chemiczne w Centrum Chemii w Małej Skali, podczas których młodzi naukowcy samodzielnie przeprowadzali doświadczenia chemiczne. Można było sprawdzić zmianę barwy wskaźników, zbadać właściwości kilku gazów, zidentyfikować substancje na drodze reakcji strącania osadów, dokonać rozdzielenia mieszaniny metodą destylacji. Wiele niezapomnianych wrażeń wywołał pokaz efektownych eksperymentów chemicznych. Było kolorowo i wybuchowo! Uczniowie własnoręcznie wykonali zapachową świecę, używając oryginalnych produktów, dodając wybrane zapachy, barwniki i ozdoby. Na sam koniec wycieczki zwiedziliśmy Starówkę i zakupiliśmy toruńskie pierniki.

Wycieczka była ciekawym pomysłem na naukę poprzez zabawę.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: środa, 23 stycznia 2019 13:46
 
WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 16 stycznia 2019 13:19
Skalowanie czcionki:

Wielka Orkiestra „siema” dobrze!

WOŚPSą w każdym roku dni zwyczajne i nadzwyczajne, są dni smutne i radosne, są też takie, kiedy ludzkie serca otwierają się dla innych mocniej, szczerzej, serdeczniej. Niewątpliwie do takich dni należy druga niedziela stycznia. Właśnie wtedy w całej Polsce i w wielu innych krajach wspaniale gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagrała ona także w Golinie. Szkolni wolontariusze wyruszyli na ulice naszego miasteczka i zbierali datki od – jak zwykle- niezawodnych mieszkańców, aby wesprzeć akcję od lat propagowaną i promowaną przez Jurka Owsiaka. O godzinie 17.00 w Domu Kultury przeprowadzona została licytacja niezwykle atrakcyjnych darów przekazanych na rzecz WOŚP, a przez cały dzień w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywały się zawody sportowe. Został pobity dotychczasowy rekord, zebrano ponad 16 500 zł. Podczas licytacji uczniowie – Kalina Kulczak, Dominika Brud, Jolanta Pazera, Wiktoria Sławska zaprezentowali swoje talenty taneczne, a zespół School Stars w składzie: Julia Duchnik, Hanna Śrutowska, Gabriela Pytlewicz, Aleksandra Sędziak, Alan Tomczak, Olwia Kamińska, Maria Sławska i Iwona Trocha  talenty wokalne. WOŚPWspierały ich panie Karolina Kulczak i Justyna Szczot. Warto podkreślić, że panie dyrektor szkoły – Ewa Kutnik i Justyna Sieczkowska oraz panie Irena Elantkowska i Magdalena Mielcarek-Mirek włączyły się w WOŚP śpiewając w chórku działającym przy Bibliotece w Golinie. W gronie wolontariuszy znaleźli się następujący uczniowie: Julia Nowicka, Adam Przybysławski, Igor Golon, Wiktoria Łuczak, Gabriela Ślusarek, Julia Wiśniewska, Julia Michalak, Agata Czajka, Eliza Przybysławska, Pola Pyzdrowska, Albert Szczepaniak, Natalia Libertowska, Martyna Ratajczyk, Sandra Olszewska, Olga Gradecka, Weronika Piątkowska, Karol Nowak, Roksana Jakubowska, Krystian Pilewski, Julia Zielińska, Kamila Kusiołek, Oliwia Kamińska, Natalia Stałanowska, Maja Przybysławska, Paulina Górzna, Julia Karnafel, Jakub Gawroński, Wiktoria Bobrowska. Nad organizacją, bezpieczeństwem, przeliczaniem zebranych kwot czuwali nauczyciele: pani Ewelina Piaskowska, pani Małgorzata Drukała i pan Piotr Jabłoński.

Wszyscy jesteśmy sercem i myślami z pogrążonymi w żałobie mieszkańcami Gdańska.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: środa, 16 stycznia 2019 13:28
 
Spotkania z kulturą PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 15 stycznia 2019 16:09
Skalowanie czcionki:

„W Soplicowie…”

W SoplicowieW SoplicowieKłócą się i kochają, polują i ucztują, nad życie wolność cenią, godzą się i spiskują - zainspirowani słowami piosenki „Soplicowo” w wykonaniu S. Sojki i G. Turnaua nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, muzyczne oraz taneczne. Jedenastego stycznia 2019 roku w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego odbyło się „Spotkanie z kulturą” W Soplicowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Włodarze miasta i gminy Golina, dyrekcje szkół z Radoliny, Przyjmy, Kawnic, dyrekcja Przedszkola „Baśniowy dworek” w Golinie oraz nauczyciele.

Naszej młodzieży udało się wprowadzić widownię w klimat romantycznych rozterek, pieniackich kłótni oraz wolnościowych gorliwości. W szlacheckim dworku w Soplicowie publiczność mogła podziwiać Olgę Gradecką w roli Zosi Horeszkówny i Tadeusza Soplicę, czyli Alana Tomczaka. W SoplicowieDwoje opiekunów wymienionych wyżej postaci - Weronika Wojciechowska w roli Telimeny oraz Mikołaj Kujawa jako Sędzia sprzeczało się o losy przyszłej młodej pary. Podobnie Asesor i Rejent, czyli Nikodem Maćkowiak i Kacper Grzelak kłócili się o honor i tytuł lepszego myśliwego. W SoplicowieJacka Soplicę zagrał Hubert Michalak, Gerwazego natomiast Dominik Bagrowski. W rolę Podkomorzego wcielił się Hubert Przybyła, Wojskiego - Piotr Kucharski, a Jankiela – Igor Janiszewski. Niezwykłe widowisko okraszone zostało piosenkami w wykonaniu naszej absolwentki Agaty Sieczkowskiej i ósmoklasistki Oliwii Kamińskiej oraz tańcem Aleksandry Kulczak, Wiktorii Tamulskiej, Natalii Libertowskiej, a także Dominiki Brud, Jolanty Pazery, Wiktorii Wanat i Wiktorii Sławskiej. Nie sposób zapomnieć o wspaniałych narratorkach, czyli Zuzannie Kowalskiej, Amelii Plucińskiej i Kamili Kusiołek. W SoplicowieDzięki talentowi naszych uczniów oraz pieczołowicie dopracowanej scenografii, szacowna publiczność mogła poczuć ducha historii, jak również piękno literatury polskiej. Na koniec osiem par, przygotowanych przez p. Huberta Kulczaka, zatańczyło poloneza. W tańcu zaprezentowali się: Kalina Kulczak, Nikodem Maćkowiak, Agata Czajka, Kacper Grzelak, Amelia Plucińska, Dominik Gawroński, Wiktoria Rogacka, Mateusz Mielczarek, Sandra Olszewska, Konrad Waliniak, Julia Szkudelska, Dominik Koliński, Nikola Jędras, Nikodem Sędziak, Milena Nowakowska, Fabian Perliński. Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele: p. Beata Staszak – Kopeć, p. Irena Elantkowska, dyrektor p. Jan Kasprzak, p. Karolina Kulczak, p. Wioletta Sobczak, p. Agnieszka Dzwoniarska,p. Magdalena Mirek, p. Jolanta Krawczyk – Poszwa, p. Ewa Wróbel, p. Małgorzata Drukała.

W SoplicowieNiedawno świętowaliśmy Stulecie Niepodległej. Natomiast u progu nowego roku, goście zgromadzeni w auli SzkołyW Soplicowie Podstawowej w Golinie, z wielkim wzruszeniem mogli celebrować wartości ujęte w słowach poety Adama Mickiewicza: …Jedna już tylko jest kraina taka, /W której jest trochę szczęścia dla Polaka: /Kraj lat dziecinnych!... Widownia nagrodziła występującą młodzież gromkimi brawami. Organizatorzy „Spotkania z kulturą” składają serdeczne podziękowania pani dyrektor Ewie Kutnik oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu przedstawienia W Soplicowie.

W Soplicowie W Soplicowie W Soplicowie W Soplicowie


Karolina Kulczak

Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 13:45
 
Z JASEŁKAMI W HOSPICJUM PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 14 stycznia 2019 12:36
Skalowanie czcionki:

Jak nieść radość cierpiącym i chorym? [GALERIA]

Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.

św. Jan Paweł II

PrzedstawienieŚwięta Bożego Narodzenia każdemu z nas kojarzą się z rodzinną i nad wyraz ciepłą atmosferą. Zazwyczaj nikt wtedy nie myśli o cierpieniu czy chorobie, a są one przecież wpisane nieodłącznie w ludzkie życie.

Dla pokrzepienia serc, dodania otuchy i głoszenia dobrej nowiny o przyjściu na świat Zbawiciela, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem katechetki - s. PrzedstawienieLiliany Sochy CSDP udali się do Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Tam spotkali się z doświadczonymi krzyżem choroby i cierpienia.

PrzedstawienieW trakcie złożonej wizyty, zaprezentowali jasełka pt. „Bóg się rodzi”. Później wspólnie kolędowali. Po przedstawieniu obdarowali podopiecznych i personel placówki choineczkami z życzeniami, o wykonanie których zatroszczyła się Magdalena Mielcarek-Mirek.

Wyjazd do licheńskiego hospicjum w niedzielę Chrztu Pańskiego (13 stycznia 2019 r.) był bardzo wartościowy. Pomógł pochylić się nad chorymi i cierpiącymi, wymienić doświadczenia, wzajemnie się uwrażliwić, wewnętrznie ubogacić, i z innej strony spojrzeć na dar życia...

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Ewie Kutnik za życzliwość i pomoc w organizacji naszego wyjazdu do hospicjum w Licheniu.

s. Liliana Socha CSDP wraz z grupą jasełkową

Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2019 11:35
 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 12 stycznia 2019 12:50
Skalowanie czcionki:

BEZPIECZNE FERIE

FerieJak zawsze, tuż przed feriami, chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszych uczniów więc zaprosiliśmy do szkoły dzielnicowegoFerie Komisariatu Policji w Golinie - Pana Błażeja Borowca- na spotkanie.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych. Spotkanie dotyczyło też zachowań na terenie szkoły oraz poza nią. Każdy uczestnik mógł zapytać funkcjonariusza o nurtujące go sprawy.

Państwowy Inspektor Sanitarny w Koninie również oferuje naszym podopiecznym "Patent na bezpieczne ferie", który zamieszczamy poniżej.

Życzymy każdemu udanego i bezpiecznego wypoczynku :)

Ferie Ferie Ferie


Pedagog Agata Wojdyńska

 
POWSTANIE WIELKOPOLSKIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 07 stycznia 2019 16:16
Skalowanie czcionki:

W setną rocznicę zdobycia Ławicy

Sto lat temu, w nocy z 5. na 6 stycznia 1919 r., powstańcy wielkopolscy zdobyli lotnisko Ławica w Poznaniu. Dzięki temu heroicznemu czynowi, wojsko polskie zdobyło niezbędny sprzęt, który później stanowił podstawy do zbudowania sił powietrznych Rzeczpospolitej Polskiej.

ŁawicaZ tej okazji w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, odbyły się okolicznościowe warsztaty historyczne przygotowane przez nauczycieli – Joannę Smuszkiewicz, Jolantę Krucką, Paulinę Kubsik i Przemysława Ciesielskiego.

Podczas ich trwania uczniowie mogli m.in. obejrzeć film Zbysława Kaczmarka „Zdobycie Ławicy”. Powstał on w ramach cyklu „Powstanie Wielkopolskie. Zwycięstwo”, we współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

Zwieńczenie niniejszego artykułu niech stanowią znaczące treści, które możemy przeczytać na stronie www.onet.pl: Zdobycie lotniska i sprzętu było też również istotne dla powodzenia Powstania Wielkopolskiego; niemieckie samoloty przemalowano na polskie barwy i już następnego dnia odbył się pierwszy, kontrolny lot nad Poznaniem. W trakcie kolejnych walk w różnych częściach Wielkopolski, polskie lotnictwo wspomagało powstańców z powietrza. 9 stycznia 1919 r. Polacy zbombardowali lotnisko we Frankfurcie nad Odrą. Był to odwet za niemieckie naloty po zdobyciu Ławicy.

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: wtorek, 08 stycznia 2019 07:15
 
Wychowanie do życia w rodzinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 07 stycznia 2019 08:32
Skalowanie czcionki:

A jednak rodzina…

RodzinaUczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w ramach zajęć z wychowania do życia w rodzinie, realizowali tematy związane z dojrzewaniem, przyjaźnią, miłością i rodziną.

Wymienione zagadnienia dostarczały uczniom wielu wrażeń i emocji. Zwieńczeniem omawianych zagadnień było wykonanie prac plastycznych z wykorzystaniem plasteliny. Okazało się, że dla młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie najważniejsza jest rodzina.

Irena Elantkowska
fot. Bogumiła Kowalska

Poprawiony: poniedziałek, 07 stycznia 2019 08:34
 
WIZYTA Z WYWIADEM W TLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 03 stycznia 2019 14:05
Skalowanie czcionki:

Trzej Królowie w „ogniu” pytań

Trzej KrólowieZapewne wielu z nas kojarzy słowa jednej z tradycyjnych kolęd: „Mędrcy świata monarchowie - gdzie spiesznie dążycie? Powiedzcież nam trzej królowie - chcecie widzieć Dziecię?...”. Dlaczego zatem ten fragment bożonarodzeniowej pieśni rozpoczyna ten artykuł? Wszystko to za sprawą ekskluzywnego wywiadu jakiego 3 stycznia 2019 r. udzielili Kacper (Sebastian Dobrowolski), Melchior (Mikołaj Hatłas) i Baltazar (Mateusz Rogacki) uczniom klasy Vb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Wcielający się w ich role chłopcy w efektownych i przykuwających oko strojach, z charakterystycznymi atrybutami złotem, kadzidłem iTrzej Królowie mirrą wzbudzili swoją obecnością niemałe zainteresowanie oraz uśmiechy na twarzach swoich koleżanek i kolegów. Z chęcią udzielili wywiadu, odpowiadając na pytania z punktu widzenia mędrców ze Wschodu. Piątoklasiści w czasie języka polskiego dowiedzieli się o miejscu ich zamieszkania, historii święta i samym momencie przybycia do stajenki betlejemskiej.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Jego zwieńczenie stanowiły wysłuchanie kolędy, której pierwsze słowa Trzej Królowierozpoczynają niniejszy artykuł, wspólne zdjęcie i wręczenie słodyczy.

Cieszy fakt, iż zachęta polonisty - Przemysława Ciesielskiego spotkała się ze strony piątoklasistów z pełną akceptacją i chęcią realizacji pomysłu. Była też przy tej okazji zapalnikiem do tego, by tak niekonwencjonalnie powtórzyć w praktyce zasady przeprowadzenia wywiadu i wiadomości o liczebnikach. Warto dodać, że te niezwykłe odwiedziny pozwoliły w tak wyszukany sposób przypomnieć o obchodzonej 6 stycznia Uroczystości Objawienia Pańskiego oraz symbolice, znaczeniu zapisywania na drzwiach naszych domów liter K+M+B wraz z bieżącym rokiem.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 03 stycznia 2019 14:11
 
„Wielkie – małe” serca! PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 02 stycznia 2019 22:23
Skalowanie czcionki:

Wizyta czworonogów w naszej szkole!

Wizyta czworonogówDnia 20.12.2018 roku odwiedzili nas wyjątkowi goście-psy rasy Hovawart wraz ze swoją opiekunką - psychologiem zwierzęcym - Panią Marzanną Giantsios. Dzięki wielkim sercom małych dzieci, które postanowiły pomóc czworonogom z konińskiego schroniska, organizując zbiórkę suchej karmy, zwierzęta otrzymały świąteczne upominki – pyszności. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych, klas drugich i trzeciej stali się uczestnikami wyjątkowych zajęć. Pomysłodawcami akcji były Liliana Czajkowska iWizyta czworonogów Arleta Skibińska. Podczas spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psami, a także oswajały się z ich obecnością. Przełamywały swój lęk przed czworonogami, głaskały, przytulały, sprawdzały, jaką psy mają sierść, mogły poczuć bicie serca, obejrzeć łapy i uszy. Uczniowie podczas zajęć byli instruowani, co robić i jak postępować z psami. Dowiedzieli się, jaką pełni on rolę w życiu człowieka. Poznali Wizyta czworonogówmowę ich ciała i najważniejsze sygnały: chęć zabawy, spacer, pragnienie. Pieski- najważniejsi goście tego dnia- wykazały się dużą cierpliwością wobec naszych maluchów, a także posłusznie wykonywały polecenia swojej Pani. Wizyta psów w szkole wniosła wiele nowych doświadczeń w życie nas wszystkich. Wspólna zabawa wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, a kontakt z czworonogami był dla nas bardzo dużym wydarzeniem, w związku z tym serdecznie dziękujemy Prezes Zarządu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie pani Marzannie Giantsios za poświęcony czas, wyrozumiałość i zaangażowanie.

Arleta Skibińska
Liliana Czajkowska

Poprawiony: środa, 02 stycznia 2019 22:29
 
Piękny świąteczny czas… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
niedziela, 30 grudnia 2018 14:37
Skalowanie czcionki:

Wigilia i warsztaty

WigiliaWigilia klasowa już na trwałe wpisała się w szkolne rytuały przedświąteczne. Składanie życzeń, kolędowanie, rozmowy… TakChoinka też wyglądała wigilia klasy 6a (21 grudnia). Wydawać by się mogło, że na tym koniec. Nic bardziej mylnego! Mając tak kreatywne mamy jak: Monika Zbierska, Iwona Sędziak i Małgorzata Kiełducka spotkanie świąteczne nabiera nowego blasku. Na wigilijnym stole pojawiły się ciepłe potrawy, które były tak pyszne, że zniknęły w mgnieniu oka. Całości dopełniły smaczne ciasta. Było też świąteczne karaoke. Uczestnicy spotkania otrzymali zaskakujące upominki – czapeczki-bałwanki śpiewające i tańczące. Nie da się ukryć, że klasa 6a jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju pod wieloma względami!

WarsztatyWcześniej (dnia 10 grudnia) zespół wziął udział w warsztatach świątecznych w Domu Kultury. Pod kierunkiem utalentowanej i przesympatycznej pani Edyty Jachnik, która słodko nas ugościła – za co dziękujemy- uczniowie wykonali bałwanki. Pani Edyta pobudza wyobraźnię i uświadamia, jak w zwykłych przedmiotach można dostrzec potencjał. Potrafi wyczarować prawie z niczego coś, co jest ciekawe i piękne. Dziękujemy za zaproszenie.Warsztaty

Z takimi Mamami Klasowymi i taką współpracą z Domem Kultury życie staje się piękniejsze!

Dziękujemy! Za życzliwość, kreatywność, serce….

A ta żywa choinka to dowód na uzdolnienia Mam z klasy 6a!

Paulina Kubsik

Poprawiony: środa, 02 stycznia 2019 20:08
 
Spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 19 lutego 2019 18:43
Skalowanie czcionki:

Poznajemy zawód lekarza

PrelekcjaUczniowie najstarszych klas ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z Goliny oraz ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie z Przyjmy w dniu 18 grudnia wzięli udział w spotkaniu z Panią doktor Bożeną Janicką, specjalistką w dziedzinie pediatrii, która jest kierownikiem NZOZ Poradni Lekarskiej w Kazimierzu Biskupim. Swoją codzienną pracę na rzecz pacjentów łączy z działalnością społeczną, angażuje się także w działalność organizacji lekarskich. Pani doktor Bożena Janicka jest członkiem Zarządu głównego Kolegium Lekarzy Rodzinnych, prezesem Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych, a od 2011 roku stoi na czele Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, skupiającego około 3 tysięcy lekarzy i ponad 500 przychodni w Wielkopolsce. Dużym uhonorowaniem jej działalności było ponowne znalezienie się w gronie laureatek piątej edycji ogólnopolskiego plebiscytu Kobiety Medycyny 2018.

PodsumowanieSpotkanie uczniów ze szkół podstawowych odbyło się w ramach cyklu spotkań, które organizowane są w naszej szkole z przedstawicielami różnych profesji. Celem spotkania było poznanie przez uczniów zarówno ścieżki edukacyjno – zawodowej do uzyskania zawodu lekarza jaki i specyfiki pracy lekarza. Pani doktor uświadomiła młodzieży, że osoby które chcą zostać lekarzami o karierze powinny zacząć myśleć już w szkole podstawowej, żeby wybrać szkołę średnią o profilu medycznym lub biologiczno - chemicznym. Podczas zebrania młodzież dowiedziała się, że w drodze wiodącej do uzyskania zawodu lekarza jest ukończenie sześcioletnich jednolitych studiów wyższych na uczelni medycznej i uzyskanie dyplomu lekarza medycyny. Aby w pełni pracować w zawodzie lekarza, po ukończeniu medycyny trzeba odbyć roczny staż i zdać egzamin państwowy, tzw. LEP (Lekarski Egzamin Państwowy). Następnie należy wybrać interesującą specjalizację, wysłać wniosek o rozpoczęcie specjalizacji do Centrum Zdrowia Publicznego, odbyć rozmowę kwalifikacyjną i odbyć szkolenie specjalizacyjne, które trwa od 2 do 6 lat. Pani doktor poświadczyła, że jest zapotrzebowanie na rynku pracy na wykwalifikowaną kadrę medyczną a zatrudnić można się zarówno w państwowych, jak i niepublicznych placówkach medycznych lub otworzyć własny gabinet. Młodzież dowiedziała się, że wśród cech i umiejętności jakie powinna posiadać osobą chcąca uzyskać zawód lekarza jest: sumienność, pracowitość, dokładność, odpowiedzialność, a także rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniPodsumowanieczymi. Pani Doktor uświadomiła młodzieży, że zawód ten wymaga ciągłej nauki z uwagi na rozwój technologii, metod leczenia i procedur medycznych. Uczniowie poznali na czym polega etyka lekarska i jak interpretować Przysięgę Hipokratesa, którą składa każdy lekarz. Pani doktor podkreśliła, że kocha swój zawód, a największą satysfakcję przynosi jej uśmiech pacjentów. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Justyna Sieczkowska wręczyła podziękowanie za udział w spotkaniu z młodzieżą.

Dziękujemy Pani Doktor Bożenie Janickiej za ogrom przekazanej wiedzy. Życzymy Pani dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Spotkanie uczniów z lekarzem odbyło się w ramach realizacji innowacji metodyczno - programowej: „Moja przyszłość edukacyjno – zawodowa”, którego koordynatorem jest Pani Ewa Wróbel. Głównym celem innowacji jest przygotowanie uczniów do trafnego wyboru drogi edukacyjno – zawodowej oraz poszerzenie wiedzy o zawodach i rynku pracy.

Ewa Wróbel

Poprawiony: wtorek, 19 lutego 2019 18:56
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 9 z 155
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information