niedziela, 18 sierpnia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Statystyki

Wizyt razem:583812
Wizyty dzisiaj:95
Wizyty wczoraj:119
Przeglądarki
14%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 74.0.3729.157
4%Google Chrome 70.0.3538.80
4%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (90720)
Unknown flag 20%Unknown (23656)
Germany flag 2%Germany (2413)
France flag <1%France (469)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (255)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 3.226.251.205
Wydarzenia
„Ku niepodległej ….” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 21 lutego 2019 18:29
Skalowanie czcionki:

„Żywa” lekcja historiiLekcja historii

Lekcja historiiDnia 14 lutego 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Juliusza Słowackiego w Golinie uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku niepodległej…”. Dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej miały okazję posłuchać tragicznej historii naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów Polski, poprzez okres zaborów, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości. Członkowie zaproszonej grupy zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, Lekcja historiilegionistów, czyLekcja historii też uczestników powstania listopadowego. Chętni uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz podejmowali próbę walki, wykorzystując muszkiety, kosę czy też broń z początków XIX wieku. Pokaz dla dzieci był niezwykle interesującą wędrówką w przeszłość naszej ojczyzny. „Żywa” lekcja historii upamiętniła dążenia Polaków o wolność z końca XVIII, w XIX i na początku XX wieku.

Arleta Skibińska

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 17:59
 
100. ROCZNICA ROZEJMU W TREWIRZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 18 lutego 2019 19:10
Skalowanie czcionki:

O szczęśliwym zakończeniu powstania wielkopolskiego

Rozejm w Trewirze100 lat temu, a uściślając 16 lutego 1919 r., w Trewirze w Nadrenii - Palatynacie państwa zwycięskiej Ententy podpisały zRozejm w Trewirze niemiecką Republiką Weimarską traktat rozejmowy. Przedłużył on sojusz podpisany 11 listopada 1918 r. w Compiègne. Jednym z jego postanowień było zakończenie trwającego od 27 grudnia 1918 r. powstania wielkopolskiego.

O tym i innych wydarzeniach dotyczących historii Polski oraz naszego regionu rozmawiali w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniowie przygotowujący się do powiatowego etapu XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Anna Szwacińska (IVb), Roksana Piątkowska (VIb), Wiktoria Bobrowska (VIb), Karol Nowak (VIb), wykazali się obszerną wiedzą, zdobytą i pogłębianą pod czujnym okiem swoich opiekunów - Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz.

Trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli w kolejnej odsłonie wspomnianej rywalizacji!

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2019 19:14
 
EDUKACJA A PRZYSZŁY ZAWÓD PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 14 lutego 2019 14:31
Skalowanie czcionki:

O tajnikach pracy bibliotekarza

W biblioteceNie od dziś wiadomo, że istnieją różne formy aktywizacji zawodowej młodzieży. Odgrywają one znaczącą rolę wW bibliotece budowaniu ich przyszłej życiowej kariery. Pomagają także w określeniu ich zainteresowań i rozpoznaniu własnych predyspozycji do wykonywania w przyszłości konkretnego zawodu.

14 lutego 2019 r. uczniowie z integracyjnej kl. VIIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem z wychowawcą - Przemysławem Ciesielskim udali się do miejscowej biblioteki publicznej.

W biblioteceTam z tajnikami jej funkcjonowania i zarazem swojej codziennej pracy zapoznała ich Karolina Kasprzak. PodczasW bibliotece roboczego spotkania, ósmoklasiści zaznajomieni zostali także ze sposobami poszukiwania informacji w słownikach oraz tradycyjnym i elektronicznym katalogowaniem wszelkich publikacji w oparciu o program interaktywny „Sowa”. Dowiedzieli się też wielu ciekawostek o gromadzeniu, przechowywaniu i udostępnianiu tematycznych materiałów. Nie obyło się też bez skrupulatnych, stricte doradczych odpowiedzi bibliotekarki na pytania typu:

- Jaka jest ścieżka kariery edukacyjno – zawodowej do uzyskania zawodu bibliotekarza?

- Jakie są Pani obowiązki w tym zakładzie pracy?

- Jakie umiejętności i cechy charakteru są niezbędne do wykonywania pracy bibliotekarza?

- Czy mógłby Pani nam opowiedzieć o wadach i zaletach wykonywanego przez Panią zawodu?

- Czy ta praca spełnia Pani oczekiwania finansowe?

- Jaką inną pracę można podjąć, mając takie doświadczenie i wykształcenie jak Pani?

- Czy musi Pani stale doskonalić swój warsztat pracy? Jeśli tak, to w jakiej formie?

W biblioteceWspomniana miniwycieczka z wywiadem w tle była bardzo dobrą okazją do bliższego przyjrzenia się pracy bibliotekarza,W bibliotece który pomaga w rozwijaniu marzeń, niejednokrotnie talentów i pasji, wiążących się ze słowem pisanym, „leżącym” na półkach w książnicy.

***

Pięknie dziękuję Karolinie Kasprzak za życzliwość, poświęcony czas i miłe przyjęcie w progach Biblioteki Publicznej w Golinie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2019 15:33
 
WARSZTATY NAUKOWE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 11 lutego 2019 13:31
Skalowanie czcionki:

… na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

WarsztatyW dniu 6 lutego 2019 roku uczniowie klas VII i VIII SP w Radolinie, a także uczniowie ze SP w Golinie,Warsztaty Przyjmie i Kawnicach wzięli udział w warsztatach naukowych, które odbyły się na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie kształci się wykwalifikowaną kadrę biologów, lekarzy weterynarii, hodowców zwierząt. Wydział ten zajmuje się również prowadzeniem szeregu badań naukowych w obszarze biologii i chemii.

Młodzież przywitał prof. dr hab. Adam Cieślak, który wygłosił krótki wykład, a następnie przeprowadził ćwiczenia. Kolejne warsztaty odbyły się w Katedrze Fizjologii i Biochemii Zwierząt. Uczniowie byli pod wrażeniem i z niezwykłym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy uczniów z biologii i chemii oraz kształcenie preorientacji zawodowej.WarsztatyWarsztaty
Wycieczka miała także charakter integracyjny, bowiem spotkała się na niej młodzież ze szkół podstawowych znajdujących się w naszej gminie. Uczniowie świetnie się dogadywali i wspólnie spędzili czas, zwiedzając Stary Rynek w Poznaniu, na którym delektowali się gorącą, słodką czekoladą w Pijalni Czekolady.

Opiekunami wycieczki były: Dyrektor SP Kawnice p. H. Warzychowska, p. A. Nowak, p. E. Wróbel i p. B. Kucharska.

Bernadeta Kucharska

Poprawiony: wtorek, 12 lutego 2019 20:34
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 11 lutego 2019 13:27
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w PSSE w Koninie

SANEPID8 lutego osiemnastu uczniów wraz z opiekunami p. Urszulą Jeziorną i p. Bogumiłą Kowalską odwiedziłoSANEPID Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Koninie. Uczniowie obejrzeli film z zakresu „Lekcja przestrogi” oraz wysłuchali ciekawego wykładu „Profilaktyka przez prawidłowe odżywianie”. W programie wyjazdu było również zwiedzanie laboratorium stacji, podczas którego uczniowie uczestniczyli w pokazie badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych wody. Ponadto poznali nowoczesną aparaturę analityczną, m.in. chromatografy gazowe, cieczowe, jonowe i spektrometry absorpcji atomowej.Dziękujemy pracownikom PSSE za poświęcony czas, wyrozumiałośći zaangażowanie.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2019 13:30
 
POWSTANIE STYCZNIOWE I JEGO BOHATEROWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 07 lutego 2019 17:22
Skalowanie czcionki:

O powstańczym public relations z 1863 r.

Powstanie styczniowePowstanie Styczniowe było pierwszym wielkim wydarzeniem w historii Polski, którego bohaterów znamy nie z obrazów i grafik, lecz przede wszystkim ze zdjęć. Fotografia była już wówczas wykorzystywana jako środek propagandy.

Jeden z dyktatorów tamtego czasu - generał Ludwik Mierosławski przed wspomnianym zrywem narodowym wysłał do Polski aż… dwa tysiące swoich zdjęć.

Właśnie o tym i wielu innych ciekawostkach dowiedzieli się w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniowie klasy Vb w ramach okolicznościowych warsztatów historycznych. Odbyły się one 6 lutego 2019 r. pod kierunkiem Jolanty Kruckiej i Powstanie stycznioweJoanny Smuszkiewicz we współpracy z Przemysławem Ciesielskim.

Podczas wspomnianych zajęć wysłuchali tematycznej pogadanki, zapoznali się z wizerunkami powstańców oraz wykonali bardzo oryginalne prace plastyczne, przedstawiające ówczesnych, narodowych bohaterów.

Na zakończenie dodać należy, iż ta „chwila z historią” pozwoliła piątoklasistom w tak przystępny sposób dokładniej zrozumieć wpływ Powstania Styczniowego na kształtowanie się świadomości i postaw narodowych ludzi czasów zaborów.

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2019 17:26
 
PRZYKŁAD PATRIOTYCZNEJ POSTAWY POLAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 06 lutego 2019 17:50
Skalowanie czcionki:

O powstaniu styczniowym w naszej bibliotece

Powstanie stycznioweDokładnie 22 stycznia 2019 r. minęła 156. rocznica wybuchu powstania styczniowego, największego zrywu narodowowyzwoleńczego Polaków przeciwko imperium rosyjskiemu.
Pomimo klęski militarnej, umocniło ono świadomość naszych rodaków, że warto walczyć w imię Ojczyzny.
Powstanie styczniowe Niewątpliwie miało ono także wpływ na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.

Aby upamiętnić to wydarzenie, w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się okolicznościowe warsztaty historyczne. Przeprowadziły je Jolanta Krucka i Joanna Smuszkiewicz.

W ramach zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dziełami literatury, malarstwa i muzyki związanymi z tym ważnym dla dziejów Polski wydarzeniem. Obejrzeli także film „Powstanie styczniowe”, który obrazował główne aspekty tego zrywu niepodległościowego.

To były naprawdę wartościowe warsztaty z historią i patriotyzmem w tle.

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2019 07:23
 
KARNAWAŁ TRWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 06 lutego 2019 07:54
Skalowanie czcionki:

Wspólna zabawa…

KarnawałLuty sprzyja wszelkim zabawom karnawałowym. Mamy już za sobą „Bal na finiszu”, który odbył sięKarnawał 02.02.2019 roku.  W czasie balu, wspaniale bawili się uczniowie III klas gimnazjalnych i klas VIII, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i wychowawcy. Kolejna data, która zapisała się na kartach historii naszej szkoły to 05.02.2019 roku. W tym dniu odbyła się z inicjatywny dyrekcji szkoły i rodziców dyskoteka karnawałowa dla klas V, VI, VII i VIII. Do wspólnej zabawy włączyli się nauczyciele, wychowawcy klas i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim uczniom do tańca przygrywał DJ Michał. Każdy z uczestników dyskoteki posilił się słodkim wafelkiem ufundowanym przez Radę Rodziców - za co serdecznie dziękujemy.

Irena Elantkowska
fot. Bogumiła Kowalska

Poprawiony: środa, 06 lutego 2019 07:57
 
Wróżki, upiory, czarownice, strzygi – dziś bawią się i tańczą na wyścigi! PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 05 lutego 2019 16:31
Skalowanie czcionki:

Zabawie nie było końca ….. [MINIGALERIA]

Bal karnawałowyDnia 11 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Tym razem hasło przewodnie imprezy brzmiało: Wróżki, upiory, czarownice, strzygi – dziś bawią się, tańczą na wyścigi, doskonały humor mają”. Zabawa charakteryzowała się barwnym i pomysłowym programem. Wszyscy zgromadzeni dali się „porwać” pląsom i hulankom w takt różnych melodii. Dzieci, w przeróżnych strojach i maskach, wspólnie z nauczycielami doskonale się bawiły. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem wsparli akcję „Wszystkie kolory świata” organizowaną przez UNICEF POLAND i stworzyli jedyne w swoim rodzaju laleczki, a pieniądze uzyskane z licytacji zostaną przekazane na szczepienia dla dzieci z krajów takich jak Sierra Leona, Czad, Sudan Południowy i Angolia. Za sprawne przygotowanie zabawy choinkowej, odpowiedzialne były: Liliana Czajkowska, Arleta Skibińska, Iwona Kasprzak, Ewelina Piaskowska, Agnieszka Sołtysiak, Justyna Dzieran, Iwona Derek, Oliwia Adamczyk Aleksandra Bukowska, oprawa muzyczna - Małgorzata Iwińska.

***

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dzieciom słodkich upominków.

Organizatorzy

 
ZABAWA DLA UCZNIÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 04 lutego 2019 13:08
Skalowanie czcionki:

Jedyny w roku taki bal… Bal na finiszu [GALERIA]

Bal na finiszuNiech żyje bal… ten krótki, ale za to bardzo znany fragment piosenki Maryli Rodowicz najlepiej oddaje charakter imprezy integrującejBal na finiszu ósmoklasistów i gimnazjalistów, która odbyła się ona 2 lutego 2019 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Tego wieczoru między godziną 17 a 22 dobra zabawa i świetne humory udzieliły się wszystkim. Całość „Balu na finiszu” rozpoczęła okolicznościową przemową dyrektor szkoły Ewa Kutnik. Później poloneza było czas zacząć. Następnie młodzi ludzie w specjalnie dobranych na tę okazję kreacjach i specjalnie wymodelowanych fryzurach, tańczyli do upadłego w takt piosenek disco, które „serwował” dj Michał Kuminkiewicz.

Bal na finiszuW przerwie dla regeneracji sił witalnych zjedli w stołówce kolację, delektowali się pysznym tortem, a także próbowali przekąsek na specjalnie zaaranżowanych stołach. Na marginesie najładniejszym z nich był ten przygotowany przez rodziców i uczniów z VIIIa. ZaBal na finiszu to czekała na klasę nagroda – 3 dni bez odpowiedzi ustnych i kartkówek.

Dodać należy, że ważnym punktem „Balu na finiszu” były autorskie skecze o nauczycielach, które w fenomenalny sposób zostały przygotowane i odegrane przez młodzież z VIIIc. Zdobyła ona tym samym serca wszystkich oglądających… Śmiechu było przy tym, co niemiara.

Ponadto uczestnicy zabawy wybrali królowe i królów imprezy. Zostali nimi: Kalina Kulczak (IIIbG), Eliza Przybysławska (IIIdG), Kacper Grzelak (VIIIb) i Konrad Waliniak (VIIIc).

Bal na finiszuNa zakończenie przypomnieć należy, iż wspaniała zabawa nie byłaby udziałem jej uczestników, gdyby nie wielkie zaangażowanieBal na finiszu organizatorów, czyli Samorządu Uczniowskiego (opieka: Bogumiła Kowalska, Anna Neneman-Koprowska, Agnieszka Sołtysiak, Ewelina Piaskowska, Magdalena Mielcarek-Mirek), Rady Rodziców z przewodniczącą Bożeną Gradecką, wychowawców klas VIII - Przemysława Ciesielskiego, Justyny Szczot, Beaty Matczak i III gimnazjalnych - Anety Nowak, Beaty Staszak-Kopeć, Jolanty Krawczyk, Joanny Graczyk we współpracy z: Agnieszką Dzwoniarską, Karoliną Kulczak, Ewą Wróbel, Joanną Polichnowską, Hubertem Kulczakiem, Robertem Iwińskim, Kamilem Strajchem, chętnej do pomocy grupy rodziców oraz nauczycieli.

Bal na finiszu” A.D.’2019 śmiało można zaliczyć do bardzo udanych. Na pewno na długo pozostanie w pamięci naszej młodzieży. W końcu był on dla nich pierwszą zabawą „większego formatu”, na kilka lat przed „Studniówką” w szkole ponadpodstawowej.

Przemysław Ciesielski
fot. Dorota Janiszewska,
Kamil Strajch,
VIIIc


Poprawiony: piątek, 15 lutego 2019 11:23
 
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 06 lutego 2019 22:54
Skalowanie czcionki:

Wzruszające i pouczające spotkanie…

WystępNa nasze smutki mają słodkie rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to kochane babcie i kochani dziadkowie. Dni 21 i 22 stycznia są szczególne, bo możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. Dnia 31 stycznia 2019 r. w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie czterolatków, pięciolatków i sześciolatków. Dzieci przygotowały dla nich część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”. Na koniec uroczystości „Motylki” wręczyły babciom oraz dziadkom własnoręcznie wykonane kalendarze. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

PogadankaPod koniec spotkania swoją obecnością zaszczycił nas asp. sztab. Błażej Borowiec - Starszy Dzielnicowy gminy Golina, który korzystając z okazji Dnia Babci i Dziadka wygłosił pogadankę na temat „Bezpieczne życie seniorów”. Opowiedział zebranym gościom o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w wyniku nieostrożności i braku czujności z ich strony. Co zrobić, by nie zostać oszukanym albo jak się zachować, kiedy staniemy się ofiarą oszustów. Na koniec spotkania każdy z słuchaczy otrzymał ulotkę informującą o tym, jak nie dać się oszukać.

Dziękujemy za przekazanie cennych wiadomości. Miejmy nadzieję, że nikt nie będzie musiał z nich skorzystać.

Iwona Derek

Poprawiony: środa, 06 lutego 2019 23:04
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 6 z 153
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information