sobota, 21 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Statystyki

Wizyt razem:598459
Wizyty dzisiaj:9
Wizyty wczoraj:411
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 76.0.3809.132
Kraje
Poland flag 76%Poland (101465)
Unknown flag 20%Unknown (27322)
Germany flag 2%Germany (2516)
France flag <1%France (487)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (274)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.194.190
Wydarzenia
KONKURS POETYCKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 27 marca 2019 17:00
Skalowanie czcionki:

Hubert z VIIa w pierwszej trójce!

Poezja z kropli rosy czyni diament

Ludwig Andreas Feuerbach

Konkurs poetyckiDnia 22 marca 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie obyła się gala finałowa XXVIII Konkursu Poetyckiego im.Konkurs poetycki Bogusława Janiszewskiego ,,Poezja młoda - poezja nowa” realizowanego pod patronatem Wydziału Filologii Polskiej UAM, CDN Konin i MDK Konin.

Laureatem tej wcale niełatwej rywalizacji został uczeń Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Hubert Przybyła (VIIa).

Na konkurs w kategorii klas VII-III gimnazjum nadesłane zostały 94 utwory poetyckie. Praca Huberta znalazła się w pierwszej trójce! Nagrodą dla naszego przedstawiciela, oprócz wartościowych książek, dyplomów i możliwości uczestnictwa w warsztatach poetyckich, było wydanie okolicznościowego tomiku wierszy pt. „Tajemnicza godzino tworzenia…”, w którym znalazły się docenione przez Konkurs poetyckijury utwory.

Dodać należy, iż podziękowania za przygotowanie artystyczne ucznia otrzymały Irena Elantkowska i Kinga Bąkowska. Swoją cegiełkę do sukcesu siódmoklasisty dołożyli także Paulina Kubsik i Przemysław Ciesielski.

Hubertowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na twórczej niwie!

Kinga Bąkowska

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 18:57
 
WYJAZD NA KUJAWY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 marca 2019 11:47
Skalowanie czcionki:

We Włocławku po… nagrody [MINIGALERIA]

Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi,
ma wieczną wartość przed oczami Boga.
św. Jan Paweł II

WłocławekW związku z XV Narodowym Dniem Życia, któremu przyświecało hasło: „Życie jest sztuką”,Włocławek Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Włocławskiej, Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” oddział we Włocławku, Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku ogłosiły kilka tematycznych konkursów.

Wśród nich były:

  • * plastyczny „Kocham życie”,

  • * literacki na zaplanowanie jednodniowej wycieczki po swojej okolicy dla niewidomego kolegi,

  • * graficzny na logo koszulki „Marszu dla życia i rodziny”,

  • * na scenariusz zajęć edukacyjnych.

WłocławekHonorowy patronat nad nimi objęli Biskup Włocławski - Wiesław Alojzy Mering oraz MarszałekWłocławek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki.

We wspomnianych rywalizacjach wzięła udział grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Mimo trudnych założeń konkursów warto było stanąć w ich szranki. Prace literackie, graficzna oraz scenariusz znalazły się w kręgu dostrzeżonych i tym samym nagrodzonych.

Włocławek21 marca 2019 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie wyżej wymienionych konkursów, w ramach których Igor Janiszewski (VIIIa) otrzymał nagrodę główną za logo. Zajął też II miejsce w odsłonie literackiej, a Pola Pyzdrowska (VIIIc) uplasowała się w tej samej kategorii na III lokacie. Ich nauczyciel i jednocześnie opiekun szkolny - Przemysław Ciesielski zajął I miejsce za scenariusz zajęć edukacyjnych. W czasie okolicznościowego spotkania przedstawiciele golińskiego „Julka” odebrali z rąk organizatorów okolicznościowe dyplomy i pakiet nagród rzeczowych.

Poli i Igorowi bardzo serdecznie gratulujemy: odniesionych sukcesów, stawienia czoła 230 konkurentom, pomysłowości oraz niebywałego, twórczego talentu!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 23 marca 2019 21:45
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 marca 2019 09:07
Skalowanie czcionki:

Zmagania naszych z „Kangurem”

KangurCo roku w marcu Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Polskiego Towarzystwa Matematycznego organizuje Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Celem rywalizacji rozgrywanej w sześciu kategoriach jest propagowanie kultury, wiążącej się z „królową nauk” w jak najszerszych kręgach uczniów. W związku z powyższym jego adresatami są młodzi ludzie wszystkich typów placówek oświatowych.

Kangur21 marca 2019 r. dwudziestu sześciu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podjęło wyzwanie i przystąpiło do rozwiązania tematycznego testu, przebieg którego koordynowała Katarzyna Stachurska. Konkurs rozpoczęła i dobrym słowem zachęciła do wytężonej pracy wicedyrektor Justyna Sieczkowska.

Najmłodsi z uczestników - czwartoklasiści zmierzyli się z zadaniami w kategorii „Maluch”. Uczeń klasy piątej rozwiązywał test „Beniamin”. Siódmoklasistka i ósmoklasiści głowili się nad zadaniami z pułapu „Kadet”. Najstarsi, czyli trzecie klasy gimnazjalne przystąpili do pracy z „Juniorem”.

Wszyscy uczestnicy w skupieniu i z pełnym zaangażowaniem przeliczali skomplikowane zadania matematyczne i rozszyfrowywali zagadki logiczne.

W nagrodę każdy z przedstawicieli naszej szkoły otrzymał przestrzenną układankę w postaci kuli – breloczka.

Na wyniki musimy poczekać, ponieważ zostaną one ogłoszone pod koniec maja. Już dziś jednak wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy tytułu laureata albo co najmniej bardzo dobrego wyniku.

Szkolny organizator konkursu:
Katarzyna Stachurska

Poprawiony: piątek, 22 marca 2019 09:40
 
PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 marca 2019 09:01
Skalowanie czcionki:

Szukając pomysłu na szkołę [MINIGALERIA]

GiełdaWybór przyszłej szkoły, w której murach młody człowiek będzie zgłębiał tajniki wiedzy czy wybranegoGiełda przez siebie zawodu, nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed takim wyborem, dobrze jest poznać ofertę edukacyjną ponadpodstawowych placówek oświatowych. W pewnym stopniu takie tematyczne spotkania pozwalają rozwiać wiele wątpliwości.

21 marca 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniowie klas VIII i III gimnazjalnych mieli niebywałą okazję zapoznać się z propozycjami edukacyjnymi Giełdaplacówek oświatowych z: Konina, Słupcy, Strzałkowa i Żychlina.

W ramach zorganizowanego wydarzenia, które rozpoczęła dyrektor Ewa Kutnik, młodzież mogła pobrać ze specjalnie zaaranżowanych stoisk foldery, uzyskać aktualne informacje na temat zasad rekrutacji, planowanych profilach klas, zajęciach pozalekcyjnych i możliwościach rozwijaniaGiełda własnych zainteresowań. W międzyczasie słuchała kilkuminutowych prelekcji zaproszonych gości o reprezentowanych przez siebie placówkach.

GiełdaGiełda Szkół” - swoiste nowum w golińskim „Julku” - zorganizowana przez Ewę Wróbel i Przemysława Ciesielskiego we współpracy z: Beatą Matczak, Pauliną Kubsik, Agatą Wojdyńską oraz pracownikami obsługi, na pewno spełniła oczekiwania wszystkich jej uczestników. Pomogła uczniom z: Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny w podjęciu właściwych decyzji o dalszej drodze kształcenia.

Ewa Wróbel,
Przemysław Ciesielski

fot. www.facebook.com/szkolapodstawowawgolinie

Poprawiony: sobota, 23 marca 2019 15:43
 
NA SPACERZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 21 marca 2019 20:03
Skalowanie czcionki:

Ia na tropie wiosny

SpacerJest coraz cieplej i słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Z takiej aury skorzystali 21 marca 2019 r. uczniowie z klasy Ia ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. WSpacer ramach zajęć z wychowania fizycznego wybrali się z nauczycielami Robertem Iwińskim i Justyną Dzieran na pierwszy tej wiosny spacer, podczas którego obserwowali oznaki nowej pory roku.

Ponadto szukali jej zwiastunów, co nie było dla nich aż takie trudne. Udało im się znaleźć ich całkiem sporo. Po drodze dzieci zauważyły pierwsze wiosenne kwiatki. W trawie, na słońcu wygrzewała się biedronka. Nieśmiało fruwały pierwsze motyle. Na niewielkich krzewach dzieci spostrzegły maleńkie pąki a na leszczynie bazie.

Takie wiosenne spacery oprócz walorów edukacyjnych, są bardzo korzystne dla zdrowia. Wpływają na kondycję i poprawiają samopoczucie, dlatego Ia będzie z nich często korzystać.

Spacer Spacer Spacer Spacer


Justyna Dzieran

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 20:12
 
WARSZTATY PLASTYCZNE W DOMU KULTURY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 20 marca 2019 22:24
Skalowanie czcionki:

Jak zrobić marzannę?

MarzannaKażdy z nas wie, że topienie marzanny jest staropolskim zwyczajem kojarzonym od lat z pierwszym dniem wiosny. Kukła symbolizująca zimę, zazwyczaj wykonana jest głównie ze słomy i starych ubrań. Jej podpalenie, a później utopienie według zwyczaju ma spowodować odejście najzimniejszej pory roku i przebudzenie przyrody do życia.

„Na chwilę” przed pierwszym dniem wiosny (20 marca 2019 r.) w miejscowym domu kultury odbyły się tematyczneMarzanna warsztaty plastyczne. Wzięli w nich udział uczniowie z kl. VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem ze swoim polonistą – Przemysławem Ciesielskim. W czasie ich trwania, poznali sposób wykonania marzanny przy użyciu różnych materiałów. Z tajnikami przygotowania kukły zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik. Pomocą piątoklasistom w trakcie ich pracy praktycznej służył Arkadiusz Maślak.

Podczas wspomnianych zajęć, dzieci wykonały bardzo oryginalną w swojej formie przestrzenną postać (nota bene o wdzięcznym imieniu Halina ;-)). Wszystkim bardzo się ona podobała, co widać na załączonej fotografii.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 07:19
 
Z OKAZJI DNIA SAMORZĄDNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 20 marca 2019 22:20
Skalowanie czcionki:

Grunt to mieć dystans do siebie!

Samorządność21. marca to początek kalendarzowej wiosny. Z tej okazji w szkołach organizuje się różnego typu imprezy, mające stricte charakter zabawy. Jedną z takich form obok topienia marzanny jest tak zwany Dzień Samorządności, w czasie którego uczniowie mogą choć przez chwilę poczuć na swoich barkach jarzmo nauczycielskiego zawodu i odpowiedzialności za całokształt pracy dydaktyczno – wychowawczej.

Właśnie temu pomysłowi sprostał już 20 marca 2019 r. Dominik Koliński (VIIIc) ze SzkołySamorządność Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Chłopiec w doskonały sposób wcielił się w rolę i osobę polonisty – Przemysława Ciesielskiego. Ze swadą i pełnym zaangażowaniem prowadził pod kierunkiem w swojej klasie lekcję dotyczącą interpunkcji, posiłkując się kartą pracy, prezentacją multimedialną i tematyczną grą interaktywną. Oprócz realizacji założeń i celów lekcji skupił się także na tym, by w pełni oddać: styl Samorządnośćbycia, zachowania, poruszania oraz wypowiadania się nauczyciela. Dostarczył przy tym uczestnikom lekcji mnóstwa pozytywnych wrażeń i śmiechu, o co również chodziło. Tymczasem polonista wczuwał się w rolę Dominika, który go zastępował. Tutaj także nie obyło się bez indywidualnego ukazania cech charakteru i usposobienia ucznia, a także praktycznego podejścia do czynnego uczestnictwa w lekcji poprzez chociażby, zgłaszanie się, wypełnianie karty pracy czy pisanie notatek.

Klasa VIIIc była bardzo zadowolona z takiego obrotu zdarzeń. Ważne jest to, że nikt przy tej okazji nie obraził się na siebie. Dobra zabawa, o którą chodziło przy tej okazji, udzieliła się wszystkim. Ponadto pozwoliła z dystansem i przysłowiowym przymrużeniem oka spojrzeć na nauczyciela i ucznia, i ich obowiązki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 07:19
 
AUTOBUS PEŁEN CZEKOLADY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 20 marca 2019 07:29
Skalowanie czcionki:

Słodkie warsztatySłodkie warsztaty

Słodkie warsztatyCzekoladowy autobus to jedyny autobus, który jeździ po Polsce, odwiedzając małe i duże miejscowości. Dzieci przenoszą się w nim się do krainy płynącej i pachnącej czekoladą. Warsztaty czekoladowe to sposób na wspaniałą zabawę, edukację i czekoladową integrację. Dzieci uczą się, jak odróżniać prawdziwą czekoladę od wyrobów czekoladopodobnych, degustują różnych smaków czekolad i tworzą własne czekolady, ozdabiając je. WSłodkie warsztaty międzyczasie poznają historię czekolady. Dnia 15 marca 2019 roku nasi milusińscy wykorzystywali swoje zdolności manualne i kreatywne myślenie podczas takich właśnie warsztatów. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiło im wielką frajdę. Ozdabianie przygotowanych przez Słodkie warsztatyprzedszkolaki zwierzątek, kwiatków i innych przedmiotów to najmilsza część spotkania. Wszystkie dzieła zostały zapakowane do pudełek i zabrane do domu, bo czekolada smakuje najlepiej w towarzystwie najbliższych. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy „Mistrzów Czekolady”.

Oliwia Adamczyk

Poprawiony: środa, 20 marca 2019 07:37
 
Warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 16 marca 2019 18:53
Skalowanie czcionki:

Jak ujarzmić złość?

WarsztatyZłość – naturalne, trudne uczucie pojawiające się często w życiu nastolatka. Skąd się bierze? Jak ją rozpoznać u siebie i innych?Warsztaty Jak reagować wobec tych, którzy są zdenerwowani i jak samemu poradzić sobie w różnych sytuacjach, żeby kogoś nie urazić? Te zagadnienia zostały poruszone na warsztatach z pedagogiem szkolnym, podczas których młodzi uczestnicy mogli zdobyć wiedzę i umiejętności radzenia sobie ze złością w sposób nie raniący innych.

Podczas warsztatów uczniowie, pod bacznym okiem prowadzącej, trenowali ze sobą różne techniki odreagowania trudnych emocji min. boksowanie poduchy.

Zapraszam na kolejne warsztaty. Śmiech
Za tydzień „Co zrobić, gdy inni mi dokuczają?”

Agata Wojdyńska Śmiech

Poprawiony: sobota, 16 marca 2019 18:58
 
Występ z okazji Dnia Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 marca 2019 18:22
Skalowanie czcionki:

Dzień Kobiet na wesoło

Dzień KobietW poniedziałek, 11 marca 2019r. na lekcji wychowawczej uczniowie ze Szkolnego Kabaretu „Identyko” oraz uczestnicy zajęć teatralnych zorganizowali występ z okazji Dnia Kobiet.

Zaprezentowali się oni w dwóch skeczach: „Szczerość” z repertuaru grupy „Stado umtata” i „Egzamin” autorstwa kabaretu „Hrabi”. Dziewczęta w krzywym zwierciadle ukazały kobiecą próżność i zaradność w trudnych, życiowych sytuacjach. Wykład na temat szczerości w związku kobiety i mężczyzny doskonale przeprowadził i zademonstrował Nikodem Maćkowiak z klasy III b/G w towarzystwie koleżanek: Julii Szkudelskiej, Amelii Plucińskiej, Kaliny Kulczak i Zuzanny Kowalskiej. Na egzamin z historii literatury, w bardzo niewygodnym obuwiu, wybrała się Olga Gradecka z klasy III d/G. Egzaminujący, czyli Hubert Przybyła z klasy VII a oraz Mikołaj Kujawa z klasy III b/G wykazali się niezwykłą wyrozumiałością i cierpliwością w obliczu poczynań zjawiskowej studentki. Na koniec chłopcy złożyli wszystkim kobietom urocze życzenia z okazji ich święta. Dyrekcja szkoły, widzowie z klas gimnazjalnych i ósmych oraz kl. V-VII wraz z wychowawcami nagrodzili występujących gromkimi brawami. Opiekun zajęć teatralnych i Kabaretu Szkolnego „Identyko” pani Karolina Kulczak gratuluje swoim podopiecznym ich talentów aktorskich i dziękuje za sprawne zorganizowanie występu.

Karolina Kulczak

Poprawiony: środa, 13 marca 2019 18:32
 
O KROK PRZED CZWARTĄ KLASĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 12 marca 2019 20:34
Skalowanie czcionki:

Zajęcia otwarte

Przez wiele lat cała rzesza ludzi pracuje nad wdrożeniem młodego człowieka do samodzielnego życia na „własną rękę”.

Zajęcia otwarteW szkole dzieci czerpią wiedzę z mądrości nauczycieli, a po szkole też się uczą, ale wiedza ich jest dostarczana przez otaczające ich społeczeństwo i relacje między nimi. Istotnym czynnikiem wpływającym na efekty pracy Zajęcia otwarteucznia jest właściwa współpraca rodziców ze szkołą. W związku z powyższym 11 marca w klasie 3a odbyły się zajęcia otwarte z ich udziałem. Uczniowie pracowali w ćwiczeniach licząc, rozwiązując zadania, głośno czytając i słuchając czytanego tekstu. Z wielką uwagą i zainteresowaniem pracy dzieci przyglądali się rodzice, którzy mieli możliwość obserwacji zachowania i aktywności własnego dziecka w trakcie zajęć, a także zobaczyć, jakie wiadomości i umiejętności opanowały ich dzieci po prawie trzech latach nauki w szkole.

Arleta Skibińska

Poprawiony: wtorek, 12 marca 2019 20:39
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 4 z 154
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information