czwartek, 17 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Statystyki

Wizyt razem:612288
Wizyty dzisiaj:5
Wizyty wczoraj:556
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (111567)
Unknown flag 21%Unknown (30852)
Germany flag 2%Germany (2594)
France flag <1%France (508)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (296)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.173.45
Wydarzenia
Uczymy dzieci programować PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 24 czerwca 2019 14:43
Skalowanie czcionki:

Podsumowanie ogólnopolskiego programu [GALERIA]

Uczymy Dzieci ProgramowaćNauka programowania to kształtowanie kompetencji przyszłości. Bezpieczne wprowadzanie najmłodszych w cyfrowy świat. Ucząc programowania rozwijamy logiczne, algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów. Kodowanie i programowanie nie musi być trudne, może dawać wiele radości i satysfakcji o czym przekonali się uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, biorący udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować.

Przez ostatnie miesiące drugoklasiści wykonywali rozmaite zadania z ogromnym zaangażowaniem. Wspólnie uczyli się, jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia w edukacji. Wykonywali zadania z kodami QR, pracowali na wirtualnej macie do kodowania. Nie straszne już dla nich sudoku czy rozszyfrowanie hasła. Potrafią również wykonać proste gry w programie Baltie.

DyplomZajęcia te były inspiracją do przeprowadzenia akcji oraz konkursów z kodowaniem. Dzięki udziałowi w programie uczniowie nie tylko poszerzali swoje kompetencje matematyczne, ale również kształtowali umiejętność pracy zespołowej oraz rozwijali kreatywność. Zwieńczeniem ich wysiłków są dyplomy.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:42
 
Konkurs poetycki PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 18 czerwca 2019 11:06
Skalowanie czcionki:

„Zielone rymy”

Zielone rymyGolińscy uczniowie: Hubert Przybyła z 7c i Szymon Leśniewski z 5c przystąpili w kwietniu do 16 edycji konkursu poetyckiego „Zielone rymy”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie. Utwory w/w uczniów spełniały kryteria regulaminowe, jednak z przyczyn niezależnych od organizatora konkurs nie został rozstrzygnięty. Nasi młodzi poeci wykazali się wielkim talentem poetyckim. Zaprezentowane przez nich wiersze podejmowały tematykę ekologiczną i przyrodniczą. W związku z Konińskim Rokiem Zofii Urbanowskiej nasi wychowankowie zostali nagrodzeni przez organizatorów cenną monografią pt. „Na służbie u Kopciuszka”.  Serdecznie im gratulujemy.

Irena Elantkowska

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 20:25
 
PODSUMOWANIE XXIII KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 17 czerwca 2019 18:20
Skalowanie czcionki:

Ania laureatką - jedyna z powiatu konińskiego

Warto od najmłodszych lat odkrywać osobliwości i tajemnice Wielkopolski. Zabytki, gwara, obrzędy, to przecież najważniejsze aspekty kultury i tożsamości naszego regionu.

Laureatka12 czerwca 2019 r. laureaci XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce spotkali się na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UAM w Poznaniu, żeby podsumować tę rywalizację.Uroczystość rozpoczęła się słowami powitania przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski w Poznaniu - Jacka Gurszy adresowanych do przybyłych gości (wśród nich był m.in. Wicekurator Oświaty w Poznaniu Zbigniew Talaga). Później przyszedł czas na wręczenie dyplomów i upominków dla laureatów, którzy w kolejnych odsłonach zmagali się z testami dotyczącymi historii, kultury i tradycji Wielkopolski.

W tym miejscu warto dodać, że łącznie w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 2000 uczniów, w powiatowym – 999, wLaureatka rejonowym - 269, a w finale – 160. Tytuł laureata uzyskało 111 młodych pasjonatów wiedzy o naszym regionie. Nie ma wątpliwości, iż każdy z nich wykazał się obszerną znajomością tematycznych aspektów związanych z Wielkopolską, zdobytych i pogłębianych pod czujnym okiem swoich opiekunów.

LaureatkaLaureatką, ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, która bezbłędnie napisała finałowy test została Anna Szwacińska - uczennica klasy IV b, przygotowana przez nauczycieli Jolantę Krucką i Joannę Smuszkiewicz. Nasza przedstawicielka otrzymała wspomniany pakiet okolicznościowych nagród, a jej panie piękne podziękowania od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu za należyte przygotowanie dziewczynki. Ponadto Jolanta Krucka otrzymała także podziękowanie od przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski w Poznaniu Jacka Gurszy za pracę w komisji wojewódzkiej.

Gratulujemy Ani imponującej wiedzy o regionie. Naszej uczennicy życzymy dalszych sukcesów na niwie zgłębiania nieodkrytych jeszcze tajników dotyczących Wielkopolski.

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 09:02
 
PIERWSZOKOMUNIJNI W ŚWINICACH WARCKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 13:37
Skalowanie czcionki:

Z dziękczynieniem u św. s. Faustyny [GALERIA]

Świnice WarckieWzorem ubiegłych lat na zakończenie „Białego Tygodnia” (8 czerwca 2019 r.), dzieci pierwszokomunijne z parafii pw.Świnice Warckie Matki Bożej Szkaplerznej (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Przyjmie) wraz z katechetką s. Immakulatą Padczasiak CSDP udały się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (bratnia diecezja włocławska, dekanat uniejowski).

W tym otoczonym kultem miejscu, trzecioklasiści podziwiali nową część kościoła parafialnego pw. św. Kazimierza Królewicza. Wzięli tam udział w koncelebrowanej Mszy św. sprawowanej przez ks. dziekana Andrzeja Urbańskiego, wikariusza – ks. Artura Kazeckiego oraz Świnice Warckiekapłana z archidiecezji łódzkiej. Później pierwszokomunijni wysłuchali prelekcji o s. Faustynie i odmówiliŚwinice Warckie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Potem dzieci i ich rodzice uczcili relikwie świętej. Następnie udali się do pobliskiego Głogowca, w którym to mieści się dawny dom Apostołki Pana Jezusa.

Na pewno ta wspomniana pielgrzymka była dla młodych i ich rodziców wielkim przeżyciem duchowym, a zarazem dziękczynieniem za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 16 czerwca 2019 19:27
 
Podsumowanie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 13:30
Skalowanie czcionki:

Nasza młodzież w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Podsumowanie projektuUczniowie klasy III b – oddział gimnazjalny, realizujący projekt „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodegoPodsumowanie projektu człowieka” wraz z opiekunem p. Karoliną Kulczak, podsumowali swoje działania artystyczne. Konkurs wiedzy teatralnej oraz występy podczas „Artystycznej zawieruchy” zwieńczone zostały wyjzadem do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl „Szalone nożyczki”. Na wycieczkę pojechały również chętne osoby, które wcześniej brały udział w różnych przedsięwzięciach scenicznych. Uczniowie byli zachwyceni! Komedia kryminalna, w której widownia rozwiązuje zagadkę detektywistyczną wspólnie z aktorami kaliskiej sceny to niezwykle inspirujące doświadczenie. Podczas Podsumowanie projektuprzesłuchania podejrzanych, nasi uczniowie bacznie śledzili bieg akcji, która rozgrywała się w salonie fryzjerskim, podpowiadali i sugerowali, kto jest odpowiedzialny zaPodsumowanie projektu zabójstwo słynnej pianistki. Odważne i trafne przesłanki padały z ust młodych widzów ze Szkoły Podstawowej w Golinie, nawet jedna z naszych uczennic - Wiktoria Skibiszewska - wystąpiła na scenie i wspólnie z aktorami świetnie odegrała swoją rolę.

Opiekun projektu, pani Karolina Kulczak wraz z panią Magdaleną Mielcarek - Mirek gratulują młodym, uzdolnionym artystycznie ludziom wrażliwości i pracowitości oraz życzą powodzenia w dalszej edukacji kulturalnej.

Karolina Kulczak

 
40. RAJD W DNIU DZIECKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:34
Skalowanie czcionki:

U Marii Konopnickiej na pikniku

RajdCzerwcowa aura sprzyja organizowaniu licznych wyjazdóww do atrakcyjnych turystycznie i rekreacyjnie miejsc. Trzeba tam jakoś dotrzeć, dlatego jednym z wykorzystywanych w tym celu środków lokomocji jest rower.

I właśnie na rajd jednośladami wyruszyła w upalne przedpołudnie 1 czerwca 2019 r. kilkuosobowa grupa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tworzyli ją uczniowie w składzie: Oliwia Kryrowicz, Hanna Zrutowska, Hanna Grzybulska, Amelia Jóźwiak, Julia Pyrzyńska, Maja Kałecka, Sebastian Dobrowolski, Franciszek Zieliński oraz nauczyciele: Kinga Bąkowska, Aneta Nowak PrzemysBaw Ciesielski. Towarzyszyła im Monika Grzybulska.

RajdRowerzyści wybrali się do Radoliny, która był jednocześnie miejscem docelowym 40. Rajdu dla Dzieci zorganizowanego wspólnie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Koninie oraz Klub Turystyczny PTTK. Pieczę nad nim sprawowały krasnoludki z bajki Marii Konopnickiej, króra patronuje tamtejszej podstawówce.

Cykliści punktualnie o godz. 11:15 wystartowali sprzed golińskiego cmentarza. Po niespełna dwudziestominutowej jezdzie, cykliści z "Julka" dotarli na miejsce. Tam czekał na nich szereg atrakcji w tym: quiz o Radolinie, konkursy sprawnościowe, "Wędka szczęścia", Rajdtor przeszkód oraz stoiska plastyczne.

Golinianom udzieliła się niezwykle wesoła atmosfera spotkania, które dodatkowo spotęgowały zwycięstwa w róż|nych rywalizacjach, w których czynnie brali udział.

Potem pełni wrażeń, pozytywnych emocji i przy tym bardzo opaleni :-) wrócili do swoich domów.

***

Warto wspomnieć, że na pikniku w Radolinie spotkaliśmy się z naszymi nauczycielami - wicedyrektor Żanetą Wilant, wicedyrektorem Janem Kasprzakiem, Karoliną Kulczak, Agnieszką Sołtysiak i Magdaleną Mielcarek - Mirek, którzy na co dzień pracują także w tamtejszej szkole.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2019 19:56
 
NA DOLNYM ŚLĄSKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kutnik   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:27
Skalowanie czcionki:

„Julkowi” uczniowie we Wrocławiu [GALERIA]

WrocławZbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego sprzyja organizowaniu różnych wycieczek dla dzieci i młodzieży. Każdorazowy wyjazd tego typu to nie tylko odskocznia od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim sposób na doskonałą integrację zespołów klasowych w ciekawych miejscach lub miastach Polski.

Wiedzą to zapewne uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy 29 maja 2019 r. wspólnieWrocław ze swoimi nauczycielami: Beatą Matczak (organizator wycieczki), Justyną Szczot, Katarzyną Szadkowską i Przemysławem Ciesielskim zgłębiali tajniki stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia.

WrocławWtedy to zrealizowali program, którego wytyczne z ramienia Biura Usług Turystycznych „Orchowscy” w Słupcy pomógł im wcielić w życie pilot podróży – Andrzej Stencel.

O tym, co zobaczyli i czego doświadczyli uczniowie, i nauczyciele z golińskiego „Julka” w poniższej, krótkiej relacji.

Swoją wycieczkę rozpoczęli wczesnym rankiem. Po trzygodzinnej jeździe dotarli do Wrocławia. Na początku zwiedziliWrocław5 Afrykarium w tamtejszym zoo. Później udali się na taras widokowy najwyższego wieżowca – Sky Tower, by z jego „wyżyn” podziwiać Wrocławpiękno zabudowy miejskiej. Następnie pojechali do Hydropolis – nowoczesnego centrum multimedialnego o wodzie.

Po tym punkcie w programie podroży wyjechali w drogę powrotną do Goliny, by po godz. 21 wrócić do swoich domów.

Podsumowując niniejszy artykuł, można śmiało powiedzieć, że kolejna wycieczka – tym razem do stolicy Dolnego Śląska, chociaż przeszła już do historii, to na pewno dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2019 20:00
 
WYCIECZKA PIĄTOKLASISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:22
Skalowanie czcionki:

„Zdobywcy” Trójmiasta [GALERIA]

TrójmiastoWiadomym jest, że wycieczki kształcą, zarówno te, które odbywają się w celach poznawczych jak i rekreacyjnych. Wiele zakątków Polski, kryje w sobie piękno krajobrazu czy tajemnicę ciekawych miejsc. Można to wszystko zobaczyć również, w różnych miastach naszego kraju.

Trójmiasto

W dniach od 22. do 23 maja 2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie wraz z: Kingą Bąkowską (organizatorką wyjazdu), Martą Kucharską, Michałem Witkowskim i Przemysławem Ciesielskim odwiedzili Trójmiasto.

TrójmiastoW czasie dwudniowej wycieczki wspomniani wyżej, byli na sopockim molo, w gdyńskim Oceanarium, a później w Eksperymentarium. Zwiedzali także Gdańsk. Podziwiali tam: Ratusz Staromiejski, kościół Mariacki NMP, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna i Długi Targ. Przespacerowali się wzdłuż Motławy do Spichlerza. Uczestniczyli także w koncercie organowym w katedrze oliwskiej.

Wyjazd do Trójmiasta można śmiało zaliczyć do udanych.

Przemysław Ciesielski

* * *

Fragmenty koncertu z katedry oliwskiej:

Poprawiony: środa, 19 czerwca 2019 14:29
Więcej…
 
W RAMACH KONKURSU PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:16
Skalowanie czcionki:

Senat RP na „wyciągnięcie ręki” [MINIGALERIA]

SenatWarszawa to przede wszystkim stolica naszego państwa, kryjąca w sobie ogrom historii. Wzbogacają ją charakterystyczny miejsca i zabytki doskonale nam znane dzięki książkom, zbiorom internetowym lub telewizji.

To tam także mieści się centrum polskiej polityki, czyli Senat i Sejm RP. Właśnie izby najwyższe polskiego parlamentu mogli zobaczyć 20 maja 2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Natalia Tarczyńska, Maksymilian Jasiński, Wiktor Król, Bartosz Mikuła, Maks Kępski wraz z nauczycielami – Kingą Bąkowską i Przemysławem Ciesielskim. Towarzyszyły im Jolanta Wawrzyniak i Mirosława Kasprzak.

SenatNasza reprezentacja przybyła tam na specjalne zaproszenie Senator RP – Margarety Budner w ramach nagrody za wzięcie udziału w konkursie historycznym „Między wojną a pokojem”.

Na miejscu wycieczkowicze z regionu konińskiego zwiedzili sale plenarne. Mogli zasiąść w senackich i poselskich ławach, co było dla nich nie lada frajdą. Usłyszeli też historię powstania tamtejszego gmachu. Podziwiali jego konstrukcję. Zapoznali się z pamiątkowymi tablicami. Na korytarzach spotkali się ze znanymi z pierwszych stron gazet i szklanego ekranu posłami.

SenatWarto dodać, że korzystając z okazji pobytu w stolicy Polski, uczniowie z golińskiego „Julka” obejrzeli: Łazienki, a w nim pomniki Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza. Widzieli też Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion Narodowy.

To był naprawdę dzień pełen wrażeń, tym szczególniej, że pogoda dopisała. Wszyscy zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni i szczęśliwi wrócili późnym popołudniem do swoich domów.

Kinga Bąkowska,
Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Senator RP Pani Margarecie Budner za zorganizowanie wyjazdu do Senatu RP w Warszawie.

Grupa wycieczkowiczów z Goliny

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2019 11:22
 
PODRÓŻE KSZTAŁCĄ… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:07
Skalowanie czcionki:

Ich wojaże po Włoszech [MINIGALERIA]

W dniach 13. – 18 maja 2019 r. 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięło udział w wycieczce do Włoch, zorganizowanej przez nauczycielkę geografii - Urszulę Jeziorną, którą w opiece nad młodzieżą wspierała Agnieszka Dzwoniarska.

Plan wyjazdu wyglądał następująco:

Włochy* 1 dzień: Wyjazd z Goliny. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

* 2 dzień: Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka - serce i symbol miasta. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka – sanktuarium z relikwiami św. Marka i arcydziełem sztuki średniowiecznej, wykonanym ze złota i srebra i ozdobionym drogimi kamieniami - Pala d'Oro czyli Złotym Ołtarzem. Wjazd na Campanillę – dzwonnicę, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer przez centrum historyczne do Ponte Rialto - najstarszego mostu na Canale Grande. W godzinach wieczornych spacer wzdłuż Adriatyku.

Włochy*3 dzień: Przejazd do Padwy urokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat wykształciło niezliczone włoskie umysły. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd malowniczą trasą Wzgórz Euganejskich. Zwiedzanie średniowiecznej wioski Arqua Petrarka z domem i sarkofagiem słynnego poety.

* 4 dzień: Przejazd nad największe włoskie jezioro - Garda. Spacer po bajkowym miasteczku Sirmione. Rejs motorówką po Jeziorze Garda, w trakcie którego podziwiać można fantastyczne widoki na Dolomity. Przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków Romea i Julii. Zwiedzanie Areny i dziedzińca domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata.

Włochy*5 dzień: Przejazd do Mediolanu - kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, ze słynną gotycką katedrą, Gallerii Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala i Castello Sforzesco.

*6 dzień: Wyjazd z Mediolanu. Przejazd przez Niemcy i powrót do Polski.

Wycieczka do Włoch udała się w stu procentach. Uczniowie z golińskiego „Julka” w bardzo dobrych humorach, a co najważniejsze bezpiecznie, wrócili do swoich domów.

Na zakończenie warto dodać, że w zgodnej opinii uczestników była to podróż obfitująca w szereg niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które pozostaną w ich pamięci na długi czas.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2019 20:02
 
Zakończenie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 02 maja 2019 08:48
Skalowanie czcionki:

Podsumowanie trzyletniego projektuMagia teatru

ProjektW latach 2016 - 2019 postanowiłam realizować napisany przez siebie program obejmujący zagadnienia teatralne. Na zajęcia uczęszczała grupa dzieci z edukacji wczesnoszkolnej, w skład której w większości wchodzili uczniowie klasy 3a.

Zajęcia miały na celu wspomóc rozwój młodego człowieka, dokonać pozytywnych zmian, zintegrować zespół, a także przygotować do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Pokazały, iż niekoniecznie „umieć, czy mieć predyspozycje” znaczy chcieć, dlatego ostatecznie do grupy teatralnej należały te osoby, które miały na to szczególną ochotę.

Uczniowie nie tylko przyswajali sobie daną wiedzę, poznawali i zapamiętywali nowe słowa, pojęcia i zwroty, uczyli się form grzecznościowych i obycia, uwrażliwiali na otaczające je piękno, twórczo rozwijali, ale również wydobywali to, co jest w nich najpiękniejsze i uczy samorealizacji. To dobra forma wyzwolenia swoich emocji. Starałam się zainteresować uczniów i rozwijać w nich indywidualne zdolności recytatorskie, plastyczne, literackie. Kształcili w sobie sprawność wypowiadania się, słuchania, wyrabiając tym samym nawyk krytycznego odbioru tekstów literackich i innych dzieł sztuki. Za najważniejszy cel postawiłam sobie jednak ośmielić ich w działaniu, wyrobić pewność siebie, zwalczyć wstyd występowania przed publicznością. Myślę, że się udało.

Z wielkim zaangażowaniem braliśmy udział w konkursach organizowanych na forum szkoły, jak również poza nią. Tworzyliśmy małe arcydzieła i sprawialiśmy, że na twarzach innych pojawiał się szczery uśmiech. Sami się przekonajcie oglądając nasze przedstawienia. Zapraszam!

Arleta Skibińska

Filmy z przedstawień:

Poprawiony: środa, 19 czerwca 2019 13:49
Więcej…
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 3 z 155
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information