niedziela, 18 sierpnia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Statystyki

Wizyt razem:583813
Wizyty dzisiaj:96
Wizyty wczoraj:119
Przeglądarki
14%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 74.0.3729.157
4%Google Chrome 70.0.3538.80
4%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (90720)
Unknown flag 20%Unknown (23657)
Germany flag 2%Germany (2413)
France flag <1%France (469)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (255)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 3.226.251.205
Wydarzenia
Projekt dla nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 08:42
Skalowanie czcionki:

Wyjazd Pamięci na trasie „Sachsenhausen–Ravensbrück–Neubrandenburg”

Wszystko będzie dobrze, jasne przyjdą dni,
Słońce nam zaświeci, otworzą Fortu drzwi.
O słońcu i swobodzie gromada więźniów śni,
Wszystko będzie dobrze, jasne przyjdą dni.
Fragment piosenki, która powstała w Forcie VII
(ze wspomnień A. Markwitz-Bielerzewskiej,
więźniarki obozu żabikowskiego)

Poznański Instytut Pamięci Narodowej popularyzuje wiedzę historyczną dwudziestowiecznej Polski, prowadząc kompleksowe działania skierowane do odbiorcy w każdym wieku. Tym razem, wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych, zaprosił do współpracy nauczycieli języka polskiego i historii, proponując im napisanie konkursowego konspektu lekcji w terenie, dotyczącej miejsc pamięci związanych z II wojną światową i jej ofiarami.

Fort VIIWśród zwycięskich projektów znalazł się również scenariusz napisany przez autorkę niniejszego artykułu, a przedstawiający propozycję jednodniowego pobytu studyjnego w Forcie VII w Poznaniu i w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie dla uczniów klas VII-VIII. Nagrodzeni w konkursie nauczyciele wezmą udział w kwietniowym Wyjeździe Pamięci na trasie „Sachsenhausen–Ravensbrück–Neubrandenburg”, którego celem jest udział w uroczystych międzynarodowych obchodach 74. rocznicy wyzwolenia KL Ravensbrück. W programie wyjazdu znajduje się również wizyta w KL Sachsenhausen i w Neubrandenburgu, zwiedzanie terenu obozu KL Ravensbrück, spotkanie edukacyjne oraz wizyta na cmentarzu w Fürstenbergu, gdzie znajduje się mogiła polskich więźniarek.

Cyklicznie organizowane przez IPN wyjazdy pamięci służą nie tylko upamiętnieniu ofiar II wojny światowej, ale przede wszystkim nieustannie skłaniają do refleksji, że programy zabijania mogą być wdrożone jedynie wówczas, gdy w danym państwie wytworzą się odpowiednie ku temu warunki i społeczna akceptacja na tego rodzaju działania.

Aleksandra Gołdych

* * *

Zdjęcie pochodzi ze strony:

https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/67111,Wyjazd-Pamieci-SachsenhausenRavensbrckNeubrandenburg-projekt-dla-nauczycieli

Poprawiony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 20:06
 
Konferencja dla nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 01 kwietnia 2019 07:41
Skalowanie czcionki:

Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Wejście w życie przepisów ustanawiających Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, podkreśla szacunek, jaki oddajemy Witoldowi Pileckiemu, Janowi Karskiemu, Władysławowi Bartoszewskiemu, Irenie Sendlerowej, twórcom Żegoty, rodzinie Ulmów, Kowalskich i Baranków, ale także siedmiu tysiącom osób, które zostały upamiętnione w Instytucie Yad Vashem oraz tym tysiącom Polaków, którzy nie są znani z imienia i nazwiska”. /Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy/

Konferencja24 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu odbyła się zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej konferencja na temat „Ten jest z ojczyzny mojej. Położenie ludności żydowskiej w okupowanej Wielkopolsce”. Prelegenci przybliżyli zebranym historię okupowanej przez III Rzeszę Wielkopolski, sytuację ludności żydowskiej na tych terenach oraz postawy Polaków wobec Żydów.

ZajęciaKonferencję rozpoczęła pani Marta Szczesiak-Ślusarek, Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, witając przybyłych uczniów i nauczycieli. Następnie tematykę poznańskich Żydów omówiła Anna Magdzińska, doktorantka w Zakładzie Historii Polski XIX i XX w. na Wydziale Historycznym UAM, z kolei dr Anna Ziółkowska, dyrektor Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie i Muzeum w Chełmnie nad Nerem, przedstawiła zebranym etapy eksterminacji ludności żydowskiej. Niezwykle interesujące okazało się również wystąpienie Bartłomieja Grzanki, który zarysował dzieje Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof .

ZajęciaUczestniczki tej konferencji, nauczycielki Szkoły Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Golinie, Aleksandra Gołdych i Jolanta Krawczyk-Poszwa, wykorzystały doświadczenia z niej wyniesione do zorganizowania w klasach siódmych i ósmych warsztatów związanych z zaprezentowaną tematyką. Uczniowie, pracując w grupach, na podstawie źródeł i materiałów przygotowanych przez IPN, analizowali postawy Polaków wobec Holokaustu bądź obejrzeli film w reżyserii Macieja Pawlickiego „Stella”, o Żydówce ocalonej przez ponad dwadzieścia polskich rodzin. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką został ustanowiony na dzień 24 marca w 74. rocznicę tragicznych wydarzeń na Podkarpaciu. Wówczas to Niemcy zamordowali bohaterską rodzinę Ulmów oraz ośmioro ukrywanych przez nich Żydów.

Aleksandra Gołdych

Zdjęcie z konferencji (fot. Tomasz Cieślak) pochodzi ze strony: https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/67510,Konferencja-edukacyjna-dla-uczniow-i-nauczycieli-Ten-jest-z-ojczyzny-mojej

Poprawiony: poniedziałek, 01 kwietnia 2019 20:07
 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS DRUGICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
niedziela, 31 marca 2019 15:08
Skalowanie czcionki:

„My artyści”

My artyściDnia 28 marca 2019 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich. Byli to: ElizaMy artyści Domiszewska, Natalia Budzińska, Eryk Pawłowski, Adam Derek, Dominik Klichowski, Julia Mikuła. Podczas spotkania gościliśmy zastępcę Przewodniczącego Rady Miejskiej - panią Annę Kapturską, Przewodniczącą Rady Rodziców panią Bożenę Gradecką, dyrekcję Szkoły Podstawowej imienia Juliusza Słowackiego w składzie: pani Ewa Kutnik, Justyna Sieczkowska, Żaneta Wilant, Jan Kasprzak, rodziców, a także wychowawców oddziałów przedszkolnych i klas 1-3.

Głównym celem konkursu było przede wszystkim motywowanie do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, doskonalenie umiejętności wyraźnego i wyrazistego czytania głośnego, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa i współdziałania.

My artyściOrganizatorkami były: Kornelia Topor-Pustelnik, Arleta Skibińska, Justyna Dzieran.My artyści

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie fragmenty tekstów pisane prozą.

Do dalszego etapu zakwalifikowali się: Dominik Klichowski, Eliza Domiszewska, Eryk Pawłowski. Zgodnie z regulaminem, w drugiej części konkursu uczniowie losowali jeden z trzech przygotowanych fragmentów tekstu. Komisja w składzie: Ewa Kazimierczak, Aleksandra Bukowska, Justyna Dzieran, wyłaniając zwycięzców brała pod uwagę: wyrazistość, płynność, intonację oraz bezbłędność.

Zwycięzcami Konkursu Pięknego Czytania Klas Drugich w roku szkolnym 2018/2019 są:My artyści

miejsce I -  Dominik Klichowski

miejsce II – Eliza Domiszewska

miejsce III – Eryk Pawłowski

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Arleta Skibińska

Poprawiony: niedziela, 31 marca 2019 15:18
 
Aktywny wypoczynek PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 29 marca 2019 18:37
Skalowanie czcionki:

Laserowo – antystresowo
PaintballJeśli odreagować stres, to najlepiej na świeżym powietrzu, aktywnie i w dobrym towarzystwie.
Grupa gimnazjalistów z klasy IIId skorzystała z propozycji pedagoga szkolnego i wspólnie wybraliśmy się na poligon firmy Event Serwis, aby rozegrać kilka gier paintball-owych. Cóż to były za emocje, jaka współpraca!
Każdy mógł sprawdzić się w roli snajpera, odreagować codziennie stresy, ale i dobrze się zabawić. Dobra dawka adrenaliny każdemu się przydała.

Już wkrótce kolejne wyjazdy Uśmiech

Agata Wojdyńska

Poprawiony: piątek, 29 marca 2019 18:41
 
PAMIĘĆ NIE DAŁA SIĘ ZGŁADZIĆ… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 27 marca 2019 17:05
Skalowanie czcionki:

Michał Kobyliński – Ofiara Zbrodni Katyńskiej

Michał KobylińskiW związku ze zbliżającą się 79. rocznicą Zbrodni Katyńskiej w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Jolanta Krucka i Joanna Smuszkiewicz przygotowały okolicznościową wystawę poświęconą tym tragicznym wydarzeniom.

Wpisała się ona pośrednio w warsztaty związane z tematyką losów polskiej inteligencji lat 40. XX w. Uczestniczyli w nich: Julia Staśkowiak, Aleksandra Sędziak, Brajan Socha, Bartosz Banaszak, Dominik Kaźmierowski, Wiktor Król, Patryk Kotecki, Sebastian Kusiołek, Mateusz Rogacki i Tomasz Lubański. Dodatkowo uczniowie ci mieli możliwość przypomnienia postaci kierownika naszej szkoły – Michała Kobylińskiego zamordowanego w bestialski sposób w Katyniu w 1940 r.

***

Michał Kobyliński (1890 – 1940) - nauczyciel Szkoły Powszechnej w Tubądzinie w powiecie sieradzkim, nauczyciel Szkoły Powszechnej w Szymanowicach, gmina Szymanowice, powiat słupecki; kierownik Szkoły Powszechnej w Tuliszkowie, kierownik Szkoły Powszechnej w Golinie. Porucznik Wojska Polskiego - służył w 68 Pułku Piechoty, zamordowany w 1940 roku w Katyniu, 5 października 2007 roku awansowany pośmiertnie do stopnia kapitana.

W niepodległej Polsce był nauczycielem w Szkole Powszechnej w Szymanowicach (od 01.10.1918r. do 10.11.1919 r.). Pracował także na niwie społecznej, będąc sekretarzem i bibliotekarzem Koła Polskiej Macierzy Szkolnej. Od 10 września1919 roku służył w armii generała Hallera, biorąc udział w wojnie polsko-bolszewickiej jako podporucznik. Stopień porucznika Wojska Polskiego otrzymał w 1921r. 27 października 1921 roku, po zawarciu pokoju w Rydze, został zwolniony z wojska na własną prośbę i objął posadę kierownika Szkoły Powszechnej w Tuliszkowie, powiat koniński (od 01.11.1921 r. do 31.08.1924 r.).

Ukończył Państwowy Wyższy Kurs Nauczycielski w Toruniu. Od 01 września 1924r. do 1939 roku był kierownikiem Szkoły Powszechnej w Golinie. 01 kwietnia otrzymał nominację na stanowisko kierownika siedmioklasowej Publicznej Szkoły Powszechnej w Golinie (Kuratorium Okręgu Szkolnego Łódzkiego, Łódź¸ dnia 29 marca 1927r.; L. dz. I – 4448/270; Kurator Okręgu Szkolnego – J. Owiński).

W 1939 roku powołany do wojska w stopniu porucznika służył w 68 Pułku Piechoty. Jego dane znajdują się na liście wywozowej do Katynia z 9 kwietnia 1940 roku. Zamordowany przez Sowietów w Katyniu.

Minister Obrony Narodowej decyzją Nr 439/MON z dnia 5 października 2007r. awansował go pośmiertnie do stopnia kapitana. Awans został ogłoszony 9 listopada 2007r. w Warszawie, w trakcie uroczystości „Katyń Pamiętamy – Uczcijmy Pamięć Bohaterów”.

Dnia 15 kwietnia 2010 roku na placu Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku poświęconego kapitanowi Michałowi Kobylińskiemu – kierownikowi Szkoły Podstawowej w Golinie oraz Wszystkim Ofiarom Zbrodni Katyńskiej w 70. rocznicę wydarzeń.

/Źródło: J. Krucka, Michał Kobyliński – nauczyciel, żołnierz Wojska Polskiego, społecznik, w: Słownik biograficzny nauczycieli Wielkopolski Wschodniej,  red. P. Gołdyn, Konin 2012, t. 1, s. 100 – 103/

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 17:14
 
KONKURS POETYCKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 27 marca 2019 17:00
Skalowanie czcionki:

Hubert z VIIa w pierwszej trójce!

Poezja z kropli rosy czyni diament

Ludwig Andreas Feuerbach

Konkurs poetyckiDnia 22 marca 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie obyła się gala finałowa XXVIII Konkursu Poetyckiego im.Konkurs poetycki Bogusława Janiszewskiego ,,Poezja młoda - poezja nowa” realizowanego pod patronatem Wydziału Filologii Polskiej UAM, CDN Konin i MDK Konin.

Laureatem tej wcale niełatwej rywalizacji został uczeń Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Hubert Przybyła (VIIa).

Na konkurs w kategorii klas VII-III gimnazjum nadesłane zostały 94 utwory poetyckie. Praca Huberta znalazła się w pierwszej trójce! Nagrodą dla naszego przedstawiciela, oprócz wartościowych książek, dyplomów i możliwości uczestnictwa w warsztatach poetyckich, było wydanie okolicznościowego tomiku wierszy pt. „Tajemnicza godzino tworzenia…”, w którym znalazły się docenione przez Konkurs poetyckijury utwory.

Dodać należy, iż podziękowania za przygotowanie artystyczne ucznia otrzymały Irena Elantkowska i Kinga Bąkowska. Swoją cegiełkę do sukcesu siódmoklasisty dołożyli także Paulina Kubsik i Przemysław Ciesielski.

Hubertowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na twórczej niwie!

Kinga Bąkowska

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 18:57
 
WYJAZD NA KUJAWY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 marca 2019 11:47
Skalowanie czcionki:

We Włocławku po… nagrody [MINIGALERIA]

Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi,
ma wieczną wartość przed oczami Boga.
św. Jan Paweł II

WłocławekW związku z XV Narodowym Dniem Życia, któremu przyświecało hasło: „Życie jest sztuką”,Włocławek Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Włocławskiej, Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” oddział we Włocławku, Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku ogłosiły kilka tematycznych konkursów.

Wśród nich były:

  • * plastyczny „Kocham życie”,

  • * literacki na zaplanowanie jednodniowej wycieczki po swojej okolicy dla niewidomego kolegi,

  • * graficzny na logo koszulki „Marszu dla życia i rodziny”,

  • * na scenariusz zajęć edukacyjnych.

WłocławekHonorowy patronat nad nimi objęli Biskup Włocławski - Wiesław Alojzy Mering oraz MarszałekWłocławek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki.

We wspomnianych rywalizacjach wzięła udział grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Mimo trudnych założeń konkursów warto było stanąć w ich szranki. Prace literackie, graficzna oraz scenariusz znalazły się w kręgu dostrzeżonych i tym samym nagrodzonych.

Włocławek21 marca 2019 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie wyżej wymienionych konkursów, w ramach których Igor Janiszewski (VIIIa) otrzymał nagrodę główną za logo. Zajął też II miejsce w odsłonie literackiej, a Pola Pyzdrowska (VIIIc) uplasowała się w tej samej kategorii na III lokacie. Ich nauczyciel i jednocześnie opiekun szkolny - Przemysław Ciesielski zajął I miejsce za scenariusz zajęć edukacyjnych. W czasie okolicznościowego spotkania przedstawiciele golińskiego „Julka” odebrali z rąk organizatorów okolicznościowe dyplomy i pakiet nagród rzeczowych.

Poli i Igorowi bardzo serdecznie gratulujemy: odniesionych sukcesów, stawienia czoła 230 konkurentom, pomysłowości oraz niebywałego, twórczego talentu!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 23 marca 2019 21:45
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 marca 2019 09:07
Skalowanie czcionki:

Zmagania naszych z „Kangurem”

KangurCo roku w marcu Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Polskiego Towarzystwa Matematycznego organizuje Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

Celem rywalizacji rozgrywanej w sześciu kategoriach jest propagowanie kultury, wiążącej się z „królową nauk” w jak najszerszych kręgach uczniów. W związku z powyższym jego adresatami są młodzi ludzie wszystkich typów placówek oświatowych.

Kangur21 marca 2019 r. dwudziestu sześciu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podjęło wyzwanie i przystąpiło do rozwiązania tematycznego testu, przebieg którego koordynowała Katarzyna Stachurska. Konkurs rozpoczęła i dobrym słowem zachęciła do wytężonej pracy wicedyrektor Justyna Sieczkowska.

Najmłodsi z uczestników - czwartoklasiści zmierzyli się z zadaniami w kategorii „Maluch”. Uczeń klasy piątej rozwiązywał test „Beniamin”. Siódmoklasistka i ósmoklasiści głowili się nad zadaniami z pułapu „Kadet”. Najstarsi, czyli trzecie klasy gimnazjalne przystąpili do pracy z „Juniorem”.

Wszyscy uczestnicy w skupieniu i z pełnym zaangażowaniem przeliczali skomplikowane zadania matematyczne i rozszyfrowywali zagadki logiczne.

W nagrodę każdy z przedstawicieli naszej szkoły otrzymał przestrzenną układankę w postaci kuli – breloczka.

Na wyniki musimy poczekać, ponieważ zostaną one ogłoszone pod koniec maja. Już dziś jednak wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy tytułu laureata albo co najmniej bardzo dobrego wyniku.

Szkolny organizator konkursu:
Katarzyna Stachurska

Poprawiony: piątek, 22 marca 2019 09:40
 
PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 marca 2019 09:01
Skalowanie czcionki:

Szukając pomysłu na szkołę [MINIGALERIA]

GiełdaWybór przyszłej szkoły, w której murach młody człowiek będzie zgłębiał tajniki wiedzy czy wybranegoGiełda przez siebie zawodu, nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed takim wyborem, dobrze jest poznać ofertę edukacyjną ponadpodstawowych placówek oświatowych. W pewnym stopniu takie tematyczne spotkania pozwalają rozwiać wiele wątpliwości.

21 marca 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniowie klas VIII i III gimnazjalnych mieli niebywałą okazję zapoznać się z propozycjami edukacyjnymi Giełdaplacówek oświatowych z: Konina, Słupcy, Strzałkowa i Żychlina.

W ramach zorganizowanego wydarzenia, które rozpoczęła dyrektor Ewa Kutnik, młodzież mogła pobrać ze specjalnie zaaranżowanych stoisk foldery, uzyskać aktualne informacje na temat zasad rekrutacji, planowanych profilach klas, zajęciach pozalekcyjnych i możliwościach rozwijaniaGiełda własnych zainteresowań. W międzyczasie słuchała kilkuminutowych prelekcji zaproszonych gości o reprezentowanych przez siebie placówkach.

GiełdaGiełda Szkół” - swoiste nowum w golińskim „Julku” - zorganizowana przez Ewę Wróbel i Przemysława Ciesielskiego we współpracy z: Beatą Matczak, Pauliną Kubsik, Agatą Wojdyńską oraz pracownikami obsługi, na pewno spełniła oczekiwania wszystkich jej uczestników. Pomogła uczniom z: Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny w podjęciu właściwych decyzji o dalszej drodze kształcenia.

Ewa Wróbel,
Przemysław Ciesielski

fot. www.facebook.com/szkolapodstawowawgolinie

Poprawiony: sobota, 23 marca 2019 15:43
 
NA SPACERZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 21 marca 2019 20:03
Skalowanie czcionki:

Ia na tropie wiosny

SpacerJest coraz cieplej i słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Z takiej aury skorzystali 21 marca 2019 r. uczniowie z klasy Ia ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. WSpacer ramach zajęć z wychowania fizycznego wybrali się z nauczycielami Robertem Iwińskim i Justyną Dzieran na pierwszy tej wiosny spacer, podczas którego obserwowali oznaki nowej pory roku.

Ponadto szukali jej zwiastunów, co nie było dla nich aż takie trudne. Udało im się znaleźć ich całkiem sporo. Po drodze dzieci zauważyły pierwsze wiosenne kwiatki. W trawie, na słońcu wygrzewała się biedronka. Nieśmiało fruwały pierwsze motyle. Na niewielkich krzewach dzieci spostrzegły maleńkie pąki a na leszczynie bazie.

Takie wiosenne spacery oprócz walorów edukacyjnych, są bardzo korzystne dla zdrowia. Wpływają na kondycję i poprawiają samopoczucie, dlatego Ia będzie z nich często korzystać.

Spacer Spacer Spacer Spacer


Justyna Dzieran

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 20:12
 
WARSZTATY PLASTYCZNE W DOMU KULTURY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 20 marca 2019 22:24
Skalowanie czcionki:

Jak zrobić marzannę?

MarzannaKażdy z nas wie, że topienie marzanny jest staropolskim zwyczajem kojarzonym od lat z pierwszym dniem wiosny. Kukła symbolizująca zimę, zazwyczaj wykonana jest głównie ze słomy i starych ubrań. Jej podpalenie, a później utopienie według zwyczaju ma spowodować odejście najzimniejszej pory roku i przebudzenie przyrody do życia.

„Na chwilę” przed pierwszym dniem wiosny (20 marca 2019 r.) w miejscowym domu kultury odbyły się tematyczneMarzanna warsztaty plastyczne. Wzięli w nich udział uczniowie z kl. VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem ze swoim polonistą – Przemysławem Ciesielskim. W czasie ich trwania, poznali sposób wykonania marzanny przy użyciu różnych materiałów. Z tajnikami przygotowania kukły zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik. Pomocą piątoklasistom w trakcie ich pracy praktycznej służył Arkadiusz Maślak.

Podczas wspomnianych zajęć, dzieci wykonały bardzo oryginalną w swojej formie przestrzenną postać (nota bene o wdzięcznym imieniu Halina ;-)). Wszystkim bardzo się ona podobała, co widać na załączonej fotografii.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 07:19
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 3 z 153
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information