czwartek, 17 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Statystyki

Wizyt razem:612287
Wizyty dzisiaj:4
Wizyty wczoraj:556
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (111566)
Unknown flag 21%Unknown (30852)
Germany flag 2%Germany (2594)
France flag <1%France (508)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (296)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.173.45
Wydarzenia
WARSZTATY PLASTYCZNE W DOMU KULTURY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 16 października 2019 16:12
Skalowanie czcionki:

Portret Słowackiego a technika kolażu

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczneNiedawna, okrągła rocznicaurodzin patrona Szkoły Podstawowej w Golinie – Juliusza Słowackiego sprzyjała organizacji ciekawych akcji, których celem było upamiętnienie romantycznego poety.

6 października 2019 r. miała miejsce kolejna odsłona atrakcyjnej w swojej formieinicjatywy. Właśnie wtedy młodzież z VIIc pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego udała się do miejscowego domu kultury na tematyczne warsztaty plastyczne. Robocze spotkanie poprzedziła miniprelekcja o twórczości Warsztaty plastyczneSłowackiego. Potem przyszedł czas na wykonanie portretu wieszcza z użyciem techniki kolażu.Warsztaty plastyczne

Uczniowie sięgając po skrawki gazet, kolorowy papier oraz liście, przygotowali pod kierunkiem instruktor plastyki – Edyty Jachnik bardzo ciekawą pracę, co widać na załączonych fotografiach.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 16 października 2019 16:19
 
RATUJEMY ŻYCIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 14 października 2019 16:59
Skalowanie czcionki:

To na razie wstęp do bicia rekordu [MINIGALERIA]

ResuscytacjaJuż od kilku lat społeczność Szkoły Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Magdaleny Mielcarek-Mirek realizuje z powodzeniem cele programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” zapoczątkowanego w 2006 r. przez Fundację WOŚP. Polega on na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie.

Żeby przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom, zaproszeni druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie pokazali młodym ludziom z klas VIa i VIIIa, jak wykonywać na fantomach resuscytację krążeniowo - oddechową. Przy tej okazji fachowych wskazówek udzielił również nauczyciel wychowania fizycznego Hubert Kulczak (na co dzień także ratownik medyczny).

Te specjalnie zorganizowane w hali widowiskowo - sportowej zajęcia stanowiły swoistą przeplatankę wiedzy teoretycznej z praktyką i zabawą.
16 października w samo południe nasi uczniowie pokażą czego się nauczyli na wstępnej lekcji bicia rekordu w resuscytacji.

Magdalena Mielcarek-Mirek

Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2019 17:06
 
ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 12 października 2019 14:45
Skalowanie czcionki:

Wielkie dzięki za...

Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci
- stara się zobaczyć ich dusze.

B. Cage


Życzliwe gesty, pralinki, kwiaty i uśmiechy uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wobec tych, którzy ich uczą iDEN pomagają w wychowaniu wpisują się w coroczne świętowanie Dnia Komisji Edukacji Narodowej. I w 2019 nie mogło być inaczej.

DEN11 października Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swoich opiekunów: Bogumiły Kowalskiej, Anny Neneman – Koprowskiej, Magdaleny Mielcarek - Mirek, Eweliny Piaskowskiej i Agnieszki Sołtysiak przygotował dla wszystkich pracowników golińskiego "Julka" słodką niespodziankę. Jej dopełnieniem była karteczka z okolicznościową sentencją.

***

Za pamięć WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM, my WASI nauczyciele pięknie dziękujemy! ;-)))

Przemysław Ciesielski
źródło fot.: Facebook SP Golina

Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2019 17:20
 
SPOTKANIE INTEGRACYJNE W „STARÓWCE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 12 października 2019 14:41
Skalowanie czcionki:

Dzień Chłopaka w klasie VIc

Integracja4 października 2019 r. (piątek) uczniowie z integracyjnej klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w GolinieIntegracja wraz z wychowawcą Agnieszką Sołtysiak i nauczycielem wspierającym Agnieszką Pakułą wybrali się do miejscowej restauracji „Starówka”, aby tam świętować Dzień Chłopaka.

Na początku spotkania dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia oraz podarowały każdemu z nich symboliczne upominki. Później wszyscy według gustów i smaków zajadali się wybranymi potrawami. Towarzyszyła im przy tym muzyka oraz taniec. Pomogły im one wyrazić ich radość i integrować klasę.

To spotkanie śmiało można zaliczyć do udanych, co potwierdzały uśmiechy na twarzach i wspaniałe humory szóstoklasistów i ich nauczycieli.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: sobota, 12 października 2019 14:45
 
LEKCJA I PRZEJAŻDŻKA POCIĄGIEM „RETRO” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 10 października 2019 17:37
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z przeszłością

WrześniaW piątek 4 października 2019 r., klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczyniąWrześnia Iwoną Kasprzak i nauczycielem wspierającym Martą Wojciechowską wzięła udział w specjalnej lekcji – „Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 r.”.

Te tematyczne zajęcia przeprowadzone zostały przez osoby przebrane w mundury i stroje z 1939 r. W trakcie ich trwania podzieliły się one z uczniami wiedzą o udziale Wielkopolan w wydarzeniach sprzed 80 lat. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Zadawali pytania. Z zaciekawieniem słuchali prelegentów.

Niemałą gratką dla kl. IIIa był przejazd z Wrześni do Konina specjalnym pociągiem „Retro” ze starymi, drewnianymi wagonami ciągniętymi przez zabytkowy parowóz.

Wspomniana wyżej lekcja była doskonałym sposobem na popularyzowanie zainteresowań młodego pokolenia przeszłością. Pomogła też w kształtowaniu w uczniach postaw patriotycznych.

Września Września Września Września Września Września Września


Iwona Kasprzak

Poprawiony: czwartek, 10 października 2019 17:47
 
PRZYSTANEK KSIĄŻKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 09 października 2019 19:54
Skalowanie czcionki:

Juliusz Słowacki w krzyżówce

Przystanek książka

7 października 2019 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „PRZYSTANEK KSIĄŻKA”. Ich motywem przewodnim były twórczość i życie Juliusza Słowackiego Młodzież pod czujnym okiem Ireny Elantkowskiej oraz bibliotekarki Karoliny Kasprzak interpretowała najbardziej znane wiersze poety. Uczniowie mieli także za zadanie ułożyć okolicznościową krzyżówkę. Wywiązali się znakomicie.

Karolina Kasprzak
Irena Elantkowska

Poprawiony: środa, 09 października 2019 19:58
 
NOC ZAWODOWCÓW W KONINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 07 października 2019 16:11
Skalowanie czcionki:

Kim chcę zostać w przyszłości?

Noc zawodowcówDnia 4 października 2019 r. w Zespole Szkół Górniczo - Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie odbyła się II edycjaNoc zawodowców „Nocy Zawodowców”. Projekt ten skierowany został do uczniów szkół podstawowych z naszego regionu.

Wspomniane wyżej wydarzenie sprzyjało nie tylko promocji firm, ale również pozwoliło poznać młodym ludziom specyfikę pracy w danym zawodzie oraz perspektywę zatrudnienia. Dodatkowo podczas tego wieczoru zorganizowane zostały spotkania merytoryczne, mające na celu przedstawienie kandydatom oraz ich rodzicom oferty szkół, biorących udział w tym przedsięwzięciu, jak również konsultacje z doradcami zawodowymi pracującymi w CWRKDiZ
w Koninie. W programie przewidziano także wiele atrakcji, konkurs z nagrodami oraz część artystyczną.Noc zawodowców

Noc zawodowcówWarto dodać, że na tegorocznej „Nocy Zawodowców” swój akcent miała także Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Podczas podsumowania imprezy nasz absolwent – Piotr Kucharski (kl. VIIIa, rocznik 2011-2019) odebrał z rąk organizatorów okolicznościowy dyplom i nagrodę główną (rower) za zajęcie I miejsca w II edycji „Wakacyjnej Gry Miejskiej”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: www.cwrkdiz-konin.pl,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 07 października 2019 16:19
 
kabaret szkolny IDENTYKO PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 03 października 2019 06:40
Skalowanie czcionki:

Dzień Chłopca na wesoło

Dzień chłopcaW poniedziałkowy poranek, 30 września 2019r., w auli szkolnej wystąpił kabaret szkolny IDENTYKO w nowym składzie, czyli Wiktoria Bobrowska, Hubert Przybyła, Jakub Słomka, Karol Nowak i Franciszek Babiak. Uczniowie zaprezentowali się w skeczu pt. „Dzień Chłopaka”. Pomysł na występ zaczerpnięto ze scenki „Dzień Mężczyzny” z repertuaru kabaretu Hrabi. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Wszyscy chłopcy otrzymali życzenia pomyślności w życiu szkolnym i prywatnym, szczególnie w relacjach z dziewczynami.

Dzień chłopca Dzień chłopca Dzień chłopca


opiekun kabaretu
Karolina Kulczak

Poprawiony: czwartek, 03 października 2019 06:45
 
LEKCJA POZA SZKOŁĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 01 października 2019 20:00
Skalowanie czcionki:

O Słowackim w bibliotece

W bibliotece

W biblioteceO Juliuszu Słowackim można mówić na wiele sposobów i to nie tylko na tradycyjnych lekcjach języka polskiego w szkole, ale także podczas literackich zajęć prowadzonych w innych miejscach.

Tego typu spotkanie o wybitnym poecie odbyło się 30 września 2019 r. w miejscowej bibliotece publicznej. Uczestniczyła w nim sportowa klasa Va ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Wówczas tematyczną lekcję poprowadzili bibliotekarka – Karolina Kasprzak i nauczyciel – Przemysław Ciesielski we współpracy z Justyną W biblioteceDzieran oraz Magdaleną Bartłomiejczak. W czasie trwania zajęć dzieci poznały twórczość romantycznego wieszcza. Interpretowały jeden z jego utworów – „W pamiętniku Zofii Bobrówny”, który stał się inspiracją do przygotowania portretu tytułowej bohaterki.

W bibliotece

Jak się później okazało,każdy rysunek był jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju. Zachwycał swoją oryginalnością i polotem twórczym.

Lekcja, która odbyła się w bibliotece z okazji 210. rocznicy urodzin wspomnianego wyżej poety, udała się w 100% ;-).

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 03 października 2019 19:47
 
UROCZYSTA GALA PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 27 września 2019 18:37
Skalowanie czcionki:

Nasi w gronie NAJLEPSZYCH

StypendiaDnia 24 września 2019 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyła się uroczystość wręczeniaStypendia Stypendiów Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego, zorganizowana przez tutejsze Centrum Usług Wspólnych.

Było to swoiste wyróżnienie dla NAJLEPSZYCH Z NAJLEPSZYCH w naszej gminie (http://golina.pl/zasoby/files/2019/2019_lista_przyznaych_stypendiow_burmistrza_goliny.pdf).
W tym zaszczytnym gronie znaleźli się także uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, którzy za najwyższe noty w nauce i sporcie zostali nagrodzeni.

Serdecznie gratulujemy Wyróżnionym i ich Rodzicom! Przy okazji życzymy naszym Uczniom kolejnych sukcesów, z szacunkiem i wdzięcznością, kłaniając się Im nisko, mocno trzymając kciuki za Ich kolejne osiągnięcia!

Stypendia Stypendia Stypendia

źródło: facebook/szkolapodstawowawgolinie,
fot. Justyna Sieczkowska, Małgorzata Osajda

Poprawiony: piątek, 27 września 2019 18:46
 
EKOLOGICZNIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 24 września 2019 18:44
Skalowanie czcionki:

Nie śmiecą, sprzątają, zmieniają

Sprzątanie świataKażdego roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie biorą udział wSprzątanie świata międzynarodowym happeningu „Sprzątanie Świata”. Tym razem odbył się on 23 września 2019 r. pod hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”.

Uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami zaangażowali się we współpracy z tutejszym Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w sprzątanie parku miejskiego. Kampanię poprzedziły przygotowanie okolicznościowych plakatów oraz pogadanki dotyczące segregacji odpadów
Sprzątanie światai odpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia.

Tegoroczne „Sprzątanie Świata” przyczyniło się zapewne do wzmocnienia świadomości ekologicznej uczniów i podejmowania przez nich działań, mających na względzie dobro środowiska naturalnego.

Aneta Nowak,
Anna Neneman – Koprowska,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 24 września 2019 18:48
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 155
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information