niedziela, 22 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Statystyki

Wizyt razem:598865
Wizyty dzisiaj:92
Wizyty wczoraj:323
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 76.0.3809.132
Kraje
Poland flag 76%Poland (101762)
Unknown flag 20%Unknown (27430)
Germany flag 2%Germany (2516)
France flag <1%France (488)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (274)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.175.38
Rok szkolny 2017-2018
W DOMU KULTURY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 08 marca 2018 17:28
Skalowanie czcionki:

Kwiaty z krepiny na Dzień Kobiet

Dzień KobietKwiaty, słodycze, a kiedyś paczka rajstop to nieodzowne prezenty kojarzone z Dniem Kobiet. Innych pomysłów na obdarowanie i wyrażenie pamięci wobec pań można mnożyć bez liku.

8 marca 2018 r. w miejscowym domu kultury odbyły się kolejne warsztaty artystyczne. Tym razem przy okazji Dnia Kobiet uczniowie zDzień Kobiet klas IVb i Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielami - Beatą Matczak, Przemysławem Ciesielskim i praktykantką Klaudią Łukomską poznawali technikę wykonywania ozdobnych kwiatków z kolorowej krepiny. Z jej tajnikami zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik.

Podczas wspomnianych zajęć dzieci wykonały bardzo oryginalne w swojej formie ozdoby. Śmiało wielu chłopców mogło je wykorzystać jako wspaniałe prezenty dla małych i dużych kobiet ;-)).

Przemysław Ciesielski

 
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 08 marca 2018 17:22
Skalowanie czcionki:

Kampania wyborcza w toku…

W dniach od 6. do 14 marca 2018 r. potrwa kampania wyborcza do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Golinie. Kandydaci złożyli już swoje zgłoszenie i przygotowali plakaty wyborcze z programami.

Głosowanie odbędzie się 15 marca 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w godzinach od 10.00 do 16.00.

Zapraszamy na wybory do MRM!

MRM MRM


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

 
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS DRUGICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 08 marca 2018 17:15
Skalowanie czcionki:

My mali artyści… [MINIGALERIA]

Motywowanie do szeroko pojętego czytelnictwa i wiążącego się z tym rozbudzanie pasji oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa - to główne cele „Konkursu Pięknego Czytania”, który odbył się 6 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II „a”. Byli to: Wiktoria Pietraszek, Amelia Wojciechowska, Jagoda Zajbel, Jan Jakubowski, Gracjan Szabelski.

Konkurs Pięknego CzytaniaOrganizatorkami rywalizacji były nauczycielki: Kornelia Topor -Pustelnik, Agnieszka Pakuła i Małgorzata Iwińska. Konkurs, który swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Anna Kapturska, dyrektor Jolanta Krucka, wicedyrektorzy: Joanna Smuszkiewicz, Ewa Kasprzyk, Jan Kasprzak, rodzice, a także wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I-III przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie fragmenty tekstów pisane prozą.

Do dalszego etapu zakwalifikowali się: Amelia Wojciechowska, Jan Jakubowski, Gracjan Szabelski. Zgodnie z regulaminem drugiej części konkursu dzieci losowały jeden z trzech przygotowanych fragmentów tekstu. Komisja w składzie: Danuta Wysokowska, Halina Nowicka, Agnieszka Pakuła, wyłaniając zwycięzców brała pod uwagę: wyrazistość, płynność, intonację oraz bezbłędność.

Czas oczekiwania na werdykt jury umiliła grupa taneczna przygotowana przez wychowawczynię kl. III „b” - Kornelię Topor-Pustelnik.

Zwycięzcami „Konkursu Pięknego Czytania Klas Drugich” w roku szkolnym 2017/2018 zostali:

miejsce IGracjan Szabelski
miejsce II – Jan Jakubowski
miejsce III – Amelia Wojciechowska

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Arleta Skibińska

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2018 21:40
 
CIĄG DALSZY PROJEKTU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 marca 2018 18:44
Skalowanie czcionki:

IIIc o Afryce

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem swojej wychowawczyni – Żanety Wilant podjęli się ambitnego zadania - realizacji projektu edukacyjnego dotyczącego podróży po świecie.

AfrykaSwoją pierwszą podróż uczniowie zaczęli od Europy, a następnie odwiedzili Azję. Na początku drugiego semestru dotarli do kolejnego kontynentu - Afryki. Każda z grup opracowywała określony temat. Każdy z nich dotyczył roślinności i zwierząt, rdzennych Afrykańczyków, a także ciekawostek o „dzikim  kontynencie”. Dzięki temu dzieci mogły zgłębić swoją wiedzę o zajęciach i zwyczajach czarnoskórych, rytualnych tańcach, strojach, czy potrawach. Najważniejszym jednak elementem ich „twórczości” była prezentacja pracy na forum klasy wzbogacona przepięknie wykonanymi przez trzecioklasistów lapbookami. Całość  uświetniły ciekawe zdjęcia z podróży po Afryce udostępnione przez mamę Huberta Witasika, a także efektowna mapa „czarnego kontynentu” wykonana przez tatę Gabrieli Sieczkowskiej. Efekty realizacji podjętych przez dzieci działań można zobaczyć na wystawie w sali 2.7.

Mamy nadzieję, że podróże przez kolejne kontynenty będą równie interesujące i owocne, a projekt rozbudzi zainteresowania innymi krajami oraz odmiennymi kulturami.

Żaneta Wilant

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 18:45
 
BUFET: SAŁATKOWY RAJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 marca 2018 18:20
Skalowanie czcionki:

Smacznie, zdrowo i kolorowo

Sałatkowy RajWiosna to świetny moment na zmianę kulinarnych przyzwyczajeń. Pierwsze promienie słońca i „nieśmiała” jeszcze zieleń budzą w nas ochotę na potrawy lekkie i smaczne, a zarazem kolorowe i apetyczne.

W marcu 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie powstał bufet o nazwie „SałatkowySałatkowy raj Raj”. O jego zorganizowanie zadbali Żaneta Wilant wraz ze swoją klasą IIIc. W ten sposób podkreślili oni znaczenie zdrowego odżywiania się i wyboru sałatki zamiast batona lub czekolady.

Zajęcia poprzedziła pogadanka o higienicznych zasadach przygotowywania posiłków oraz bezpieczeństwie w związku z użyciem noża. Każda grupa przygotowywała swoją popisową sałatkę. Uczniowie użyli różnego rodzaju owoców i warzyw, a także ulubionych przypraw. Oczywiście po skończonej pracy odbyła się degustacja ;-). Na tę część warsztatów wszyscy czekali z niecierpliwością.

W tym dniu na zajęciach w klasie IIIc było smacznie, zdrowo i kolorowo!

Żaneta Wilant

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 18:41
 
ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 marca 2018 18:18
Skalowanie czcionki:

Pamiętamy o psie Józku!

Dla schroniskaW roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z sekcji wolontariatu „Wielkoduchy” prowadzonej przez Żanetę Wilant i Ewelinę Piaskowską wirtualnie zaadoptowali schorowanego psa Józka ze schroniska dla zwierząt w Koninie. W to szlachetne przedsięwzięcie zaangażowane są wszystkie dzieci. Nie są one obojętneDla schroniska na pozostawione psy w schronisku. Bardzo chętnie pomagają, wkładając do puszek - nawet swoje najmniejsze kieszonkowe.

W lutym 2018 roku „Wielkoduchy” postanowiły zorganizować akcję, dzięki której zyskają większe pieniądze na zakup potrzebnych dla pieska lekarstw i specjalnej karmy. W „tłusty czwartek”, przy wsparciu rodziców na korytarzach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizowały minikramik, na którym  pojawiły się: przepyszne pączuszki, racuszki i szyszki. Słodkości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i „rozeszły się” w „mgnieniu oka”.

Dla schroniskaDzięki tej inicjatywnie „Wielkoduchy” zebrały 199 zł i 20 gr. Pieniądze te w całości zostały wpłacone na konto schroniska. Wszystkie zabrane datki w postaci ogólnego zestawienia zamieszczone są w gablocie (na korytarzu szkolnym) uaktualnianej na bieżąco przez członków klubu.

Na zakończenie dodać należy, że takie akcje w naszej szkole są zorganizowane z potrzeby serca dzieci, które niejednokrotnie pokazały swoją wrażliwość na losy i niedolę niechcianych zwierząt.

***

Bardzo dziękujemy Wszystkim Rodzicom za ogromne zainteresowanie akcją i wyświadczoną pomoc!

Żaneta Wilant

 
KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 05 marca 2018 18:15
Skalowanie czcionki:

Na etapie powiatowym w Żychlinie

KWoWZwyczaje, architektura, gwara - to tylko niektóre z wielu aspektów naszej rodzimej kultury i tożsamości. Właśnie swoją wiedzę na te wspomniane wyżej tematy pasjonaci regionu i „małej Ojczyzny” mogli sprawdzić w ramach powiatowej odsłony XXII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Odbył się on 5 marca 2018 r. w Żychlinie.

Pojechali tam także przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Wiktoria Bobrowska (Vb), Roksana Piątkowska (Vb) i Hubert Przybyła (VIa). Uczniowie należycie przygotowani przez dyrektor Jolantę Krucką zmagali się z tematycznym testem, który dotyczył szeroko pojętej historii i kultury Wielkopolski.

Trzymamy kciuki za NASZYCH, by przeszli do dalszego etapu tego prestiżowego konkursu!

Przemysław Ciesielski

 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 05 marca 2018 18:07
Skalowanie czcionki:

„Bohater narodowy rotmistrz Witold Pilecki”

„Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy..." /Zbigniew Herbert/

Zacytowane powyżej słowa Zbigniewa Herberta, polskiego poety, eseisty, dramaturga, kawalera Orderu Orła Białego, były nad wyraz długo aktualne w powojennej Polsce. Nikczemna cenzura i wywrotowa propaganda utrwaliły w pamięci społeczeństwa polskiego negatywny obraz antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Współcześnie, szczególną okolicznością, w której naświetlamy bohaterstwo i poświęcenie Żołnierzy Wyklętych jest dzień 1 marca.

Witold PileckiUroczysta gala finałowa, podsumowująca wojewódzki konkurs „Bohater narodowy rotmistrz Witold Pilecki”, odbyła się 1 marca 2018 r. w Konińskim Domu Kultury. Wydarzenie to zostało zorganizowane między innymi z inicjatywy Zofii Itman – wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Witolda Czarneckiego – posła na Sejm RP. Patronat nad konkursem objęli: PREZYDENT RP AndrzejWitold Pilecki Duda i Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Konkurs polegał na przedstawieniu postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, oficera rezerwy Wojska Polskiego, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, więźnia Auschwizt, oficera Komendy Głównej Armii Krajowej, więźnia politycznego okresu stalinowskiego i ofiary mordu sądowego, w formie pracy literackiej, fotograficznej czy plastycznej.

Witold PileckiSwój udział we wspomnianym konkursie niebywałym sukcesem zakończyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nagrody i dyplomy otrzymali: Maja Krych za zajęcie II miejsca w kategorii literackiej (opiekun pracy Aleksandra Gołdych) oraz Konrad Waliniak za III m. w kategorii fotograficznej (opiekun Przemysław Ciesielski).

Wyróżnić należy również p. Żanetę Wilant, która zdobyła I miejsce i nagrodę główną za wzorowo napisany scenariusz lekcji na tematWitold Pilecki Witolda Pileckiego i Żołnierzy Wyklętych. Natomiast p. Jolanta Krawczyk-Poszwa (w tej samej kategorii) zdobyła wyróżnienie.

Jak zawsze, uczniów i nauczycieli w konkursowych zmaganiach wspierała dyrektor Jolanta Krucka, dzięki której mogliśmy korzystać z bogatej literatury na temat rotmistrza Witolda Pileckiego i Żołnierzy Wyklętych, znajdującej się z zasobach naszej biblioteki.

Przepiękną uroczystość w KDK uświetniły występy: Pawła Piekarczyka, Leszka Czajkowskiego oraz uczennicy z II LO Agaty Sieczkowskiej, absolwentki naszej szkoły.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Aleksandra Gołdych, Żaneta Wilant, Jolanta Krawczyk-Poszwa

Poprawiony: środa, 07 marca 2018 10:04
 
Projekt „Żołnierze Wyklęci – polskie podziemie niepodległościowe 1944 - 1956" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 05 marca 2018 17:56
Skalowanie czcionki:

Pamięć o bohaterach w edukacji historycznej i polonistycznej

idź wyprostowany wśród tych co na kolanach,

wśród odwróconych plecami i obalonych w proch…

/Zbigniew Herbert „Przesłanie Pana Cogito”/


Warszawskie seminarium poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, „Żołnierze wyklęci – polskie podziemie niepodległościowe 1944 - 1956", zaowocowało przedsięwzięciami zorganizowanymi w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez uczestniczki wspomnianego szkolenia – Aleksandrę Gołdych i Jolantę Krawczyk-Poszwę.

Żołnierze wyklęciOdbiorcami podjętych działań byli uczniowie klas 6b,c i 7b oraz oddziałów gimnazjalnych. W ramach cyklu projektowego młodzież w czytelny i przystępny sposób poznała wybrane biografie Żołnierzy Wyklętych oraz historię antykomunistycznego podziemia i totalitarnego reżimu. Uczniowie obejrzeli tematyczne prezentacje multimedialne, przeanalizowali zdjęcia, przedstawiające więzienie mokotowskie przy ul. Rakowieckiej w Warszawie oraz wtajemniczeni zostali w historię powązkowskiej „Łączki” z jej ofiarami. Zadawali trudne pytania, przenikając tym samym losy pomordowanych bohaterów.

Klarownym dopełnieniem przeprowadzonych lekcji był pokaz filmu Arkadiusza Gołębiewskiego „Dzieci Kwatery „Ł”” lub Natalii Korynckiej-Gruz „InkaŻołnierze wyklęci 1946”, a także utwór muzyczny „Tadek – Żołnierze Wyklęci”. Na okoliczność Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w szkole została wykonana fachowa wystawka.

Żołnierze wyklęciNatomiast Żaneta Wilant (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej) zrealizowała zajęcia na temat: „Pamięć o przeszłości, czyli lekcja patriotyzmu”, według zwycięskiego scenariusza konkursowego („Bohater narodowy rotmistrz Witold Pilecki”). Lekcja, poprowadzona metodą stacji, przybliżyła dzieciom, członkom gromady zuchowej Odważne Gumisie, bohatera poprzez pryzmat harcerstwa, do którego Pilecki należał. Dzieci zdobywały sprawność  „ZNAWCA HISTORII”, układając rozsypankę wyrazową i puzzle z obrazami namalowanymi przez bohatera. Aktywne zajęcia zwieńczyła „Ballada o rotmistrzu Pileckim” Lecha Makowieckiego, połączona z obejrzeniem teledysku.

Podjęte przez nauczycielki nieszablonowe działania, w ramach zadań projektowych, mają służyć kształtowaniu świadomości patriotycznej młodych Polaków i krzewieniu pamięci o trudnych kartach historii ojczystej.

***

Plakat pochodzi ze strony https://ipn.gov.pl/

Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk-Poszwa, Żaneta Wilant

Poprawiony: poniedziałek, 05 marca 2018 18:18
 
NA ŚCIANIE WSPINACZKOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 02 marca 2018 13:11
Skalowanie czcionki:

Wysoko, wyżej, najwyżej… [MINIGALERIA]

Rekreacja po lekcjach w różnych jej formach stanowi niewątpliwie regenerację sił witalnych i duchowych.

Śmiało można zaliczyć do niej zajęcia na ścianie wspinaczkowej, ulokowanej w Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie. Cieszy się ona od wielu lat - i to bez względu na wiek - powszechnym wzięciem.

Ściana wspinaczkowa1 marca 2018 r. grupa uczniów z klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką ich polonisty - Przemysława Ciesielskiego skorzystała z jej dobrodziejstwa. Na początku piątoklasiści pod fachowym okiem instruktora Marcina Sypniewskiego oraz asekurującego Pawła, poznali podstawowy sprzęt jak i zasady bezpiecznego wspinania się po ściankach o różnym stopniu trudności. Po teorii przyszedł czas na wyczekiwane na rozgrzewkę, zabawę w berka, by później wreszcie „stawić czoła” wysokościom.

Uczniowie oraz nauczyciel – pomysłodawca wyjazdu bardzo dzielnie i z wielką determinacją wspinali się, „zdobywając tym samym ściankowe szczyty”. Niejednokrotnie doświadczyli podniesienia adrenaliny. Przy tym też udzieliła się im bardzo dobra, życzliwa atmosfera. Humory dopisywały. Wszystko to, na pewno wpłynęło bardzo pozytywnie na nastrój uczestników, a co najważniejsze na kształtowanie sprawności fizycznej.

Przemysław Ciesielski

 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” … PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 25 lutego 2018 16:31
Skalowanie czcionki:

ProjektWycieczka z wizytą w laboratorium…

Uczniowie z golińskiej podstawówki 20 stycznia 2018 roku skorzystali z zaproszenia prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w ProjektPoznaniu pana Adama Cieślaka i wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w ramach projektu "KOPALNIA KOMPETENCJI".

Celem wycieczki było kształcenie umiejętności poznawczych uczniów, rozwijanie zainteresowań, poznanie funkcjonowania laboratorium, rozwijanie zainteresowań badawczych, poszerzanie wiedzy zdobytej na lekcjach biologii, chemii, geografii oraz języka polskiego. Dzięki organizatorom wycieczki: p. Bogumile Kowalskiej, p. Wioletcie Sobczak, p. Urszuli Jeziornej, p. Irenie Elantkowskiej młodzież i dzieci przeprowadzały doświadczenia w uniwersyteckich laboratoriach. Feryjny wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń i zadowolenia.

Projekt Projekt Projekt Projekt


Irena Elantkowska

Poprawiony: niedziela, 25 lutego 2018 16:32
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information