czwartek, 17 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Statystyki

Wizyt razem:612287
Wizyty dzisiaj:4
Wizyty wczoraj:556
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (111566)
Unknown flag 21%Unknown (30852)
Germany flag 2%Germany (2594)
France flag <1%France (508)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (296)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.173.45
Rok szkolny 2017-2018
Rocznik 2002 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
sobota, 23 czerwca 2018 10:32
Skalowanie czcionki:

Pożegnanie ze szkołąPożegnanie ze szkołą

Pożegnanie ze szkołąGimnazjaliści z rocznika 2002 r. uroczyście zakończyli naukę w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami panią Katarzyną Stachurską, panią Justyną Sieczkowską, panią Karoliną Kulczak i panią Martą Wojciechowską dołożyli wszelkich starań, by docenić zasłużonych, wzruszyć i rozbawić społeczność naszej szkoły. W części oficjalnej, którą prowadzili Justyna Jabłońska i Dominik Etynkowski, przemówienia wygłosili: Burmistrz gminy Golina pan Mirosław Durczyński, pani dyrektor Jolanta Krucka, w imieniu wychowawców pani Marta Wojciechowska, przedstawicielka klas trzecich Weronika Wawrzyniak oraz drugoklasistkaPożegnanie ze szkołą Sandra Olszewska.

Wielu gimnazjalistów otrzymało nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, nagrodzono również uczniów za wzorową frekwencję, pracę w sklepiku szkolnym oraz działalność w kabarecie „Identyko”. Nagrodzeni zostali również: laureat Pożegnanie ze szkołąWojewódzkiego Konkursu Fizycznego Eryk Purol i finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiktor Lonc. Statuetki Supersportowców otrzymali uczniowie, mający wysokie osiągnięcia sportowe. Podziękowania i gratulacje odebrali także rodzice naszych uczniów. Pożegnanie ze szkołą

W część artystyczną wprowadzili nas Wojtek Antkowski, Daria Suta i Kinga Kolińska. Całość uatrakcyjnił występ młodszych kolegów i koleżanek z klasy IIIb pod kierunkiem pani Kornelii Topor-Pustelnik, którzy wykonali piosenkę „We Are Champions”. Natomiast gimnazjalistki z klasy IIIb zaprezentowały piękny młodzieżowy taniec, który samodzielnie przygotowały. Piosenka finałowa „Pożegnanie ze szkołą” doskonale wprowadziła wszystkich w wakacyjną atmosferę.

Karolina Kulczak

Poprawiony: sobota, 23 czerwca 2018 10:44
 
ZMIANY… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 20:00
Skalowanie czcionki:

s. Laurencjo – wielkie dzięki!

PodziękowanieW „Księdze Koheleta” czytamy: „Wszystko ma swój czas”. I właśnie te jakże wymowne słowa pięknie wkomponowują się wPodziękowanie podsumowanie dziesięcioletniej pracy (2008-2018) s. Laurencji Chodźko CSDP w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Na mocy decyzji Przełożonej Generalnej Sióstr Opatrzności Bożej z Grodziska Mazowieckiego - s. Antoniny Kasjaniuk CSDP, katechetka podejmie wkrótce posługę w Lublinie.

Podziękowanie s. Laurencji odbyło się 22 czerwca 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 9:00. Eucharystia ta miała specjalną oprawę liturgiczną. Jej Podziękowaniedopełnienie stanowiły kwiaty, podarunki oraz wyjątkowe słowa i pieśni specjalnie dobrane na tę okoliczność. Na zakończenie swojePodziękowanie słowo do dzieci i młodzieży, notabene swoich wychowanków, skierowała siostra katechetka.

Dziękujemy s. Laurencji za całokształt Jej pracy oraz poświęcenie się na rzecz dobra Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Jednocześnie życzymy: obfitych łask Miłosiernego Pana Jezusa, opieki Matki Bożej Szkaplerznej, zdrowia, niegasnącego uśmiechu oraz radości płynącej z posługi Bogu i ludziom na nowej placówce.

Szczęść Boże!

***

Decyzją Przełożonej Generalnej, nową katechetką klas 0-III w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego będzie s. Immakulata Podczasiak CSDP. Siostra przybędzie do Goliny w sierpniu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 20:20
 
PODSUMOWANIE PRACY ZAWODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 19:52
Skalowanie czcionki:

W sercu… minione lata w szkole

Alina KrólKoniec roku szkolnego 2017/2018 oprócz wręczania tradycyjnych świadectw był także momentem na podsumowanie całokształtu wieloletniejAndrzej Jurga pracy zawodowej Aliny Król (nauczanie wczesnoszkolne, nauczyciel wspierający) w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i filii w Brzeźniaku oraz Andrzeja Jurgi (język polski, opiekun w świetlicy) w ówczesnym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie.Wspomniani Państwo przechodzą na zasłużoną emeryturę.

W imieniu grona i swoim słowa wdzięczności nauczycielom wypowiedziała dyrektor Jolanta Krucka.

Pani Alinie i Panu Andrzejowi składamy serdeczne podziękowania za całokształt Ich twórczej pracy zawodowej oraz trud wychowawczy, życząc jednocześnie zdrowia na długie lata, radości, dni wolnych od trosk i kłopotów. Żywimy przekonanie, że odczuwają Państwo pełną satysfakcję ze swojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Prosimy o nas pamiętać… i mieć głęboko w sercu…

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 20:18
 
XXII EDYCJA KONKURSU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 19:46
Skalowanie czcionki:

Zwycięska trójka z Goliny

Warto od najmłodszych lat odkrywać osobliwości i tajemnice Wielkopolski. Zabytki, gwara, obrzędy, to przecież najważniejsze aspekty kultury i tożsamości naszego regionu.

Zwycięska trójkaDnia 20 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyła się uroczystość podsumowująca XXII edycję „Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce”. Podczas jej trwania uhonorowano wszystkich laureatów i nauczycieli przygotowujących uczestników do wspomnianej rywalizacji. Nagrodzono także twórców najlepszych filmów przygotowanych w ramach tematycznego konkursu pt. „Wielkopolskie drogi do niepodległości – Bohaterowie Małych Ojczyzn”. Zwycięska trójka

Ponadto uczestnicy gali wysłuchali monologu w gwarze wielkopolskiej, który zaprezentował uczeń klasy III gimnazjalnej - Jacek Mania. Na koniec odbył się pokaz nagrodzonych filmów.

Zwycięska trójkaNadmienić trzeba, że wśród laureatów konkursu byli także, jak co roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. I tak Roksana Piątkowska (kl. Vb) zajęła I miejsce, a Wiktoria Bobrowska (kl. Vb) i Hubert Przybyła (kl. VIa) uplasowali się ex aequo na II. Zostali oni należycie przygotowani do udziału w rywalizacji przez dyrektor Jolantę Krucką i polonistkę Paulinę Kubsik.

Naszym przedstawicielom gratulujemy imponującej wiedzy o regionie. Życzymy im dalszych sukcesów na niwie zgłębiania nieodkrytych jeszcze tajników Wielkopolski.

Hubert Przybyła (kl. VIa)

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 20:16
 
WYCIECZKA NA POŁUDNIE KRAJU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 22 czerwca 2018 19:22
Skalowanie czcionki:

III c, V c i VI b – na górskim szlaku [MINIGALERIA]

Podróże to jedyna rzecz,

za którą płacisz,

a wracasz bogatszy.

W dniach od 18. do 20 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka klas III b (wychowawczyni Kornelia Topor-Pustelnik, opiekunowie – Kinga Bąkowska, Atleta Skibińska), V c (wychowawca Liliana Czajkowska) i VI b (wychowawca Anna Naneman - Koprowska) na południe Polski. Jej program był bardzo bogaty.

Na południu PolskiPierwszego dnia uczestnicy zwiedzali Kopalnię Soli w Bochni, gdzie spędzili noc w najniżej położonym na świecie punkcie noclegowym – Komorze Ważyn. Odbyła się tam także niecodzienna lekcja historii prowadzona przez niezwykle miłą panią przewodnik. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak ważną rolę odgrywała w przeszłości sól oraz poznali tajniki pracy ,,białych górników”. Na południu Polski

Drugiego dnia po nocy pełnej wrażeń dzieci wraz z opiekunami udały się na górski szlak, wiodący na Rusinową Polanę. Zwiedzili również Wiktorówki, podziwiali Wielką Krokiew, Giewont oraz kupowali pamiątki na słynnych zakopiańskich Krupówkach. Wieczorem przy muzycznym akompaniamencie śpiewali piosenki i zachwycali się górską panoramą Tatr. Klasa III b korzystając z okazji uprzejmości gospodarzy ośrodka ,,U Adriana”, zorganizowała urodziny koleżanki Antosi.

Na południu PolskiOstatniego dnia dzieci odwiedziły jedno z najstarszych miast w naszym kraju - Kraków. Pod opieką pani przewodnik przeszli jego ulicami, poznając przy okazji historię miasta. Zwiedzili siedzibę władców polskich - Wawel, poznali tajemnicę Dzwonu Zygmunta. Podsumowaniem spaceru była wizyta w Smoczej Jamie.

W drodze powrotnej „wpadli” z wizytą do Jaskini Nietoperzowej i Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym to podziwiali Maczugę Herkulesa.

Cały wyjazd upłynął w przyjaznej atmosferze. Uczniowie i nauczyciele zmęczeni, ale bogatsi o bezcenne wspomnienia, które zostaną z nami na długie lata w ich pamięci, wrócili bezpiecznie do swoich domów.

Kinga Bąkowska,Kornelia Topor - Pustelnik

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 19:29
 
W MUZEUM RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 20 czerwca 2018 12:35
Skalowanie czcionki:

To co dawne, też jest piękne

W muzeumMeble, sprzęt gospodarstwa domowego, narzędzia, warsztat tkacki, elementy wystroju wnętrza to tylko niewielka namiastka zbiorówW muzeum MUZEUM RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO w Węglewie Kolonii, z którego bogactwem zapoznała 19 czerwca 2018 r. przedstawicieli klas siódmych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie jego kustosz – Stanisława Jasiczek.

Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli Beaty Matczak i Przemysława Ciesielskiego w towarzystwie Dyrektora Domu Kultury – Damiana Ciesielskiego oraz instruktor plastyki – Edyty Jachnik zgłębiali tajniki bliższej i dalszej W muzeumhistorii wyglądu dawnego domostwa. Przy okazji podziwiali jego wystrój oraz ulokowane wokół drewniane rzeźby. Skorzystali równieżz dobrodziejstwa minitężni solankowej. Wizytę w muzeum zakończyli pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Pobyt w Węglewie Kolonii na pewno przybliżył zwiedzającym z Goliny kulturę materialną i duchową dawnych mieszkańców wsi, rzemieślników oraz pozwolił „pooddychać” atmosferą sprzed lat.

Przemysław Ciesielski

źródło: węglew.pl

***

Serdecznie dziękujemy Pani Stanisławie Jasiczek za życzliwość i miłe przyjęcie w MUZEUM RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO w Węglewie Kolonii.

Uczestnicy wycieczki

Poprawiony: czwartek, 21 czerwca 2018 08:21
 
W SENACIE RP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 20 czerwca 2018 12:32
Skalowanie czcionki:

Na cześć Niepodległej

W Sejmie RP11 listopada 2018 r. minie 100. rocznica od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach uciemiężenia w okowach zaborców na nowo pojawiła się wówczas na mapach świata. Nigdy jednak mimo zawieruchy historycznej nie zginęła w sercach Polaków.W Sejmie RP

Dla uczczenia tak ważnej dla naszego narodu wydarzenia 18 czerwca 2018 r. w Senacie RP w Warszawie odbyło się okolicznościowe spotkanie, któremu przyświecało hasło: „Niepodległa”. Wzięła w nim udział Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka, która przybyła do izby wyższej polskiego parlamentu na zaproszenie Senator RP Margarety Budner.

Było ono bardzo pouczające i wartościowe w swoim przekazie. Pozwoliło na nowo odkryć rolę i znaczenie Ojczyzny w dawnej i najnowszej historii naszego narodu.

dyrektor Jolanta Krucka, Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękuję Pani Senator RP Margarecie Budner za zaproszenie na tematyczne spotkanie w siedzibie polskiego parlamentu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 19:37
 
PROJEKT Z ZUS-EM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 20 czerwca 2018 12:26
Skalowanie czcionki:

Dlaczego ubezpieczenia społeczne są takie ważne?

Projekt z ZUS-emUpowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród młodzieży szkół podstawowych oraz wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego są one tak ważne to priorytetowe założenia projektu edukacyjnego z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oddział w Poznaniu.

Do jego realizacji przystąpili chętni uczniowie z klas Vc (Amelia Wieczorek, Aleksandra Walczak, Wiktor Gołuszko), VIIa (Piotr Kucharski), VIIb (Alan Tomczak) i VIIc (Monika Karnafel, Natalia Libertowska, Weronika Piątkowska, Pola Pyzdrowska, Julia Sędziak, Gabriela Ślusarek, Wiktoria Tamulska, Michaella Zielińska) Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Pod kierunkiem dyrektor Jolanty Kruckiej oraz nauczycieli – Beaty Matczak, Justyny Szczot i Przemysława Ciesielskiego wykonali atrakcyjne w swojej formie prace - plakat, prezentację multimedialną, komiks oraz nagrali okolicznościowy filmik.

Za swoje zaangażowanie i twórczy potencjał zostali nagrodzeni dyplomami oraz pakietem praktycznych upominków.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 20 czerwca 2018 12:26
 
PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 18:14
Skalowanie czcionki:

Zdrowo, bo na sportowo! [GALERIA]

Piknik rodzinnyW dniu 18 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Zdrowo, bo na sportowo”. Organizatorami pikniku byli: Małgorzata Iwińska, Agnieszka Pakuła, Halina Nowicka, Marta Kucharska, Marek Wendt, Joanna Polichnowska. Piknik był zwieńczeniem całorocznych działań dotyczących zdrowego stylu życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu, propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

W pikniku wzięły udział grupy:

oddział przedszkolny „Motylki” – wychowawca Iwona Derek

oddział przedszkolny „Pszczółki” – wychowawca Oliwia Adamczyk

1a- wychowawca Halina Nowicka, nauczyciel wspierający Małgorzata Iwińska

1c- wychowawca Danuta Wysokowska

3a – wychowawca Marta Kucharska

3d – wychowawca Ewa Kazimierczak.

Piknik rodzinnyImpreza została zorganizowana przede wszystkim we współpracy z rodzicami naszych uczniów, którzy zaangażowali się plastycznie, ruchowo, przygotowali stanowiska klasowe oraz poczęstunek dla swoich dzieci. Piknik uświetniono ciekawymi zabawami, harcami i konkurencjami sportowymi, za które nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie. Rozgrywki sportowe zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego:  Roberta Iwińskiego i Huberta Kulczaka.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę panu Dariuszowi Ruszkiewiczowi i Firmie Pak Serwis Sp. z o o. w Koninie, panu Kondratowi Maciaszkowi i Firmie Apteki Prima w Koninie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Golinie.

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 18:27
 
Gra Miejska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 18:07
Skalowanie czcionki:

„Poznajemy zawodowców”

W dniu 15 czerwca 2018r. trzyosobowa drużyna za Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego  w Golinie wzięła udział w grze miejskiej „Poznajemy zawodowców”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Laura Plewczyńska, Wiktoria Górniak oraz Wiktoria Sławska wraz z opiekunem Ewą Wróbel.

Rywalizacja, zadania i pokonywanie zaszyfrowanej trasy – to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników  gry miejskiej, zorganizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i zawodowego w Koninie przy współpracy z miastem Konin, Konińską Izbą Gospodarczą, Cechem Rzemiosł Różnych oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Koninie.Gra miejska

Gra miejskaGra miejska rozpoczęła się o godzinie 9.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie. W punkcie startowym Uczestnicy otrzymali kartę gry  i wskazówki dotyczące miejsc, które będą musieli znaleźć oraz wykonać zadanie w każdym z nich. Już w punkcie startowym uczestnicy otrzymali zadanie pokonania slalomu z rowerem w alkogoglach. Z tym zadaniem zmierzyła się Laura Plewczyńska, uczennica klasy IIc.  Pierwszym obiektem do zdobycia była Rzemieślnicza Szkoła Zawodowego Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie, w której to uczniowie rozwiązali krzyżówkę i dekorowali babeczki. Celem urozmaicenia zabawy podczas tych wędrówek były kolejne zagadki umieszczane na Facebooku. Wśród miejsc, które zdobyliśmy i prawidłowo wykonaliśmy zadania były następujące firmy i instytucje: Zakład Szewski, Zakład Fotograficzny Sypniewski, Konińska Izba Gospodarcza, Firma Informatyczna, Zakład Fryzjerski, Park Makiet „Mikroskala” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. Na zakończenie rywalizacji uczniowieGra miejska rozwiązali test konkursowy. Nasza młodzież świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami. Każdy z uczestników otrzymał upominek za udział w grze miejskiej. Ponadto uczniowie losowali nagrody. Nasze uczennice wylosowały klawiaturę komputerową i bilet wstępu do Gra miejska„Mikroskali”.

Na uczestników czekał również smaczny obiad. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Głównym celem organizowanej gry miejskiej było pogłębienie wiedzy na temat konkretnych zawodów. Młodzież poznała również topografię miasta Konina, rozwijała umiejętność pracy w terenie, wykazywała się kreatywnością oraz kształtowała umiejętność logicznego myślenia. Gra przyczyniła się do promocji lokalnych rzemieślników i ich produktów, a także wzbudziła zainteresowania uczniów niszowymi zawodami rzemieślniczymi.

Ewa Wróbel

 
PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 19 czerwca 2018 09:59
Skalowanie czcionki:

Rodzina ponad wszystko! [MINIGALERIA]

Rodzina ponad wszystkoRodzina jest bliska każdemu człowiekowi i to bez względu na stan, i pochodzenie. Stanowi największy skarb. Jest uniwersalna. Współdecyduje o naszym miejscu na ziemi. W tej najmniejszej jednostce społecznej znajdziemy zawsze spokój i wytchnienie, radość, i smutku ukojenie. Jej posiadanie to jedno z największych błogosławieństw.

Wartość rodziny, której nie da się przecenić systematycznie promuje na każdym polu podejmowanych działań dydaktyczno – wychowawczych Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Projekt edukacyjny pt. „Rodzina rzeczywistością wpajającą dzieciom i młodzieży właściwe wartości i uczącą pozytywnych postaw w społeczeństwie” zrealizowany przez katechetów s. Lilianę Sochę CSDP, s. Laurencję Chodźko CSDP i ks. Artura Kazeckiego wpisał się w kolejny cykl pracy. Inicjatywy podjęte przez koordynatorów przeznaczone były dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej. Realizacji jego założeń podjęli się pod kierunkiem nauczycieli religii uczniowie kl. III-VII. Za najważniejsze priorytety organizatorzy wewnątrzszkolnego projektu postawili sobie: wzmocnienie więzi rodzinnych, aktywizację dzieci i młodzieży, twórcze; kreatywne podejście do tematu, współodpowiedzialność za podejmowane decyzje, zwrócenie uwagi na życzliwość oraz międzypokoleniowy szacunek. Dla spełnienia tych celów wykorzystano różne formy pracy(indywidualna, grupowa) i metody dydaktyczne (oparte na słowie, obserwacji, praktycznej działalności uczniów, aktywizacji). Od 7 maja 2018 r. do 15 czerwca 2018 r. grupa projektowa zrealizowała następujące działania:

Rysunki: „Rodzinnie…

”Kolorowe kredki zostały wykorzystane przez uczniów z klasy IV a do wykonania ciekawych prac plastycznych. Przedstawiały one własne spojrzenie na najbliższą rodziną. W wielu przypadkach były one bardzo atrakcyjne w swojej formie i to z dbałością o detale przedstawionych postaci bliskim sercu każdemu z nas.

Prezentacje multimedialne: „Moja rodzina”

Kolejnym akcentem pracy nad projektem było przygotowanie przez uczniów klasy VI b tematycznych prezentacji multimedialnych. Zostały one wykonane w oparciu o zbiory internetowe. W efektowny sposób dzieci za ich pośrednictwem przedstawiły opinie wielu wybitnych myślicieli i duchownych o rodzinie.

Drzewa genealogiczne: „Ja i moja rodzina”

Dobrze się złożyło, że inna inicjatywa w ramach projektu spotkała się z pełną aprobatą dzieci. Chodzi tutaj o drzewa genealogiczne wykonane przez przedstawicieli klasy V c. Także i tutaj dzieci wykazały się nie lada potencjałem twórczym. Zdjęcia i rysunki członków rodzin na przestrzeni wieków ładnie komponowały się z sobą, tworząc przemyślaną całość.

Happening: „Serce dla Mamy i Taty”

Z okazji przypadającego w maju Dnia Matki i czerwcowego Dnia Ojca uczniowie na jednej z tzw. „długich przerw” wzięli udział w niecodziennym happeningu. Wpisywali oni imiona TYCH, których najbardziej KOCHAJĄ do olbrzymiego serca. Zostało ono namalowane na asfaltowym podłożu. Na zakończenie akcji uczniowie usiedli na krawędzi przygotowanej pracy plastycznej, tworząc tym samym olbrzymie serce z samych siebie.

Rodzinna pielgrzymka do św. s. Faustyny

Na zakończenie „Białego Tygodnia” dzieci pierwszokomunijne i ich najbliżsi z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP, udały się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (diecezja włocławska, dekanat uniejowski). W tym otoczonym kultem miejscu, trzecioklasiści podziwiali nową część kościoła parafialnego pw. św. Kazimierza Królewicza. Wzięli tam udział w uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. sprawowanej przez golińskich duszpasterzy - proboszcza ks. dziekana Andrzeja Urbańskiego, ks. prałata Mariana Górskiego i wikariusza - ks. Artura Kazeckiego. Później odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie swoje serdeczne słowa skierował do nich kustosz tamtejszego sanktuarium - ks. Janusz Kowalski. Potem dzieci i rodzice uczcili relikwie świętej. Następnie udali się do pobliskiego Głogowca, w którym to mieści się dawny dom Apostołki Pana Jezusa.

Rajdowo, piknikowo… rodzinnie

Czerwcowa, iście letnia aura zawsze sprzyja organizowaniu przeróżnych rajdów rowerowych i integrujących pikników. Taka forma spotkania i swoistego rodzaju rodzinnej zabawy odbyła się 9 czerwca 2018 r. W tym roku ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, patronował jej biało - czerwony miś. Impreza składała się z kilku integracyjnie połączonych z sobą części. Rozpoczęły ją rodzinny rajd rowerowy do Kawnic i spacer ulicami naszej miejscowości. Po powrocie z wojaży dzieci, rodzice, dziadkowie) zostali powitani przez organizatorów. Potem w hali widowiskowo – sportowej przyszedł czas na „zmierzenie się” z melodią i słowami hymnu naszego miasta, a później na wesołą zabawę w wyznaczonych miejscach ulokowanych wokół budynku golińskiej podstawówki (quizy, konkurencje sprawnościowe, „wędka szczęścia”, tor przeszkód, kącik plastyczny, „planszówki”, „piłkarzyki”, ping – pong).

Specjalna lekcja dla Mam

Kolejną ciekawą inicjatywą była lekcja otwarta dla Mam uczniów klasy III b przeprowadziła ją jej wychowawczyni. Nauczycielka, stosując ciekawe metody i formy pracy zachęciła dzieci do czynnego uczestnictwa w zajęciach. Tematyka lekcji wiązała się z szeroko pojętym szacunkiem dla Mam i pomocy im na co dzień. Na zakończenie trzecioklasiści wręczyli SWOIM SKARBOM piękne, a co najważniejsze własnoręcznie przygotowane laurki z życzeniami.

Ponadto dzięki owocnej współpracy z rodzicami odbyło się bierzmowanie oraz spotkania integracyjne w ogrodzie sióstr rodzin dzieci ze scholi i chłopców należących do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zorganizowano też happening z hasłem promującym rodzinę, lepienie z plasteliny członków rodziny. Cieszy fakt, że podjęte przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zadania przeprowadzone pod kierunkiem katechetów, zapisały się w pamięci jej uczestników. Poszerzyły ich wiedzę na temat wartości rodziny. Pomogły im jeszcze bardziej uzmysłowić fakt, że najmniejsza komórka społeczna, którą sami tworzą, czyli RODZINA jest NAJWAŻNIEJSZA!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 16:00
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information