czwartek, 17 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Statystyki

Wizyt razem:612287
Wizyty dzisiaj:4
Wizyty wczoraj:556
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (111566)
Unknown flag 21%Unknown (30852)
Germany flag 2%Germany (2594)
France flag <1%France (508)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (296)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.173.45
Rok szkolny 2015-2016
ZA NAMI 10 MIESIĘCY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
sobota, 25 czerwca 2016 19:31
Skalowanie czcionki:

Meta – koniec roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnegoPo dziesięciu miesiącach sumiennej pracy i obowiązków, 24 czerwca 2016 r. społeczność Szkoły PodstawowejZakończenie roku szkolnego im. Juliusza Słowackiego w Golinie podsumowała rok. Tego dnia podczas uroczystych apeli przygotowanych przez polonistę Przemysława Ciesielskiego we współpracy z uczniami: Izabelą Staśkiewicz (Va), Alanem Tomczakiem (Vb), Adamem Karnaflem (Vc), Weroniką Dybczak (VIa), Weroniką Wojciechowską (VIa), Mateuszem Mielczarkiem (VIc)  i grupą taneczną „Alegro” oraz nauczycielkami: Aliną Król, Justyną Szczot (oprawa muzyczna), Beatą Matczak, Agnieszką Sołtysiak, Moniką Borek (oprawa muzyczna), Magdaleną Mielcarek-Mirek wyróżnieni zostali najlepsi.

Zakończenie roku szkolnegoPodczas dwóch odsłon zakończenia roku szkolnego 2015/2016, (gdzie pierwsze zaszczycili swoją obecnością burmistrzZakończenie roku szkolnego Goliny – Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Urszula Furmaniak, Przewodnicząca Rady Rodziców – Bożena Gradecka, najpracowitsi, z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej otrzymali zasłużone nagrody. Ponadto, niektórych uhonorowano za stuprocentową frekwencję. Natomiast rodzicom podziękowano specjalnym listem gratulacyjnym za pracę w Radzie Rodziców. Po każdej części oficjalnej wychowawcy klas spotkali się ze swoimi podopiecznymi, w celu wręczenia świadectw oraz dyplomów za udział w różnych akcjach i konkursach.

Dopełnienie...

Zakończenie roku szkolnegoNiewątpliwie ważną częścią uroczystego zakończenia roku szkolnego i katechetycznego 2015/2016 była dziękczynna Msza św. o godz. 9:00. Eucharystię w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie odprawił wikariusz – ks. Artur Kazecki. O przygotowanie liturgii zadbała katechetka - s. Laurencja Chodźko CSDP.


Kończąc niniejszy artykuł, całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie dedykujemy ten oto wiersz Czesława Janczarskiego:

,,Jedziemy na wakacje”

Jedziemy na wakacje
do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie, słonko
o piękną pogodę.

Jedziemy na wakacje
nad morze, na plażę.
Kolorowe muszelki
przynieś, falo, w darze.

Jedziemy na wakacje
w te góry wysokie.
Nie chowajcie się, szczyty,
za mgłą, za obłokiem.

Jedziemy na wakacje
Na Mazury? Może!
Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku,
czekaj na nas w borze!

Do zobaczenia 1 września! ;-)))

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 06 lipca 2016 16:54
 
Tym, co nigdy nie przemija są wspomnienia… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 24 czerwca 2016 07:18
Skalowanie czcionki:

Szóstoklasiści pożegnali szkołę

Zakończenie klas szóstychTo już sześć lat, gdy uczniowie  z rocznika 2003 w murach Szkoły Podstawowej im. Juliusza SłowackiegoZakończenie klas szóstych w Golinie zdobywają wiedzę! Dnia 23 czerwca nadszedł czas rozstania i  podsumowania tego okresu. Uroczystość  z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i gości – przewodniczącej Rady Rodziców pani Bożeny Gradeckiej oraz komendanta Policji w Golinie panu Radosława Stolarskiego. Na część artystyczną Zakończenie klas szóstychzłożyło się w pierwszej kolejności przedstawienie Olgi Gradeckiej, która z mistrzowskim wdziękiem pokazała, jaki jest proces stawania się i bycia uczniem. Wystąpienie zwieńczyło Zakończenie klas szóstychniespodziewane ujawnienie się szkolnych aktorów w maskach: barana, cielęcia i osła. Następnie zebrani mogli podziwiać niesamowity talent Julii Nowak, która swym tańcem oczarowała wszystkich. Z ogromnym uznaniem spotkał się także taniec Marty Sułek. Nie zabrakło pięknych recytacji oraz niezwykle ciekawych piosenek przygotowanych przez panią Justynę Szczot. Zakończenie klas szóstychCałość uwieńczyła przepiękna dekoracja… Po części artystycznej nastąpiło przekazanie sztandaru młodszymZakończenie klas szóstych klasom, przemówienia, czas podziękowań i gratulacji, a po nim refleksji… Sześć lat to wzloty i upadki, ale najważniejsze, by wyciągać z nich wnioski: Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego…

Wychowawczynie: Liliana Czajkowska, Stefania Jóźwiak, Paulina Kubsik dziękują wszystkim, którzy swym szczerym zaangażowaniem przyczynili się do świetności akademii pożegnania klas szóstych.

Skąpanych w słońcu wakacji oraz szczęścia w dalszym życiu życzymy naszym absolwentom… Oby czas nie zatarł tych wspólnie przeżytych tu chwil… Zatem… Ruszaj! Przyszedł twój czas…

Paulina Kubsik

Poprawiony: piątek, 24 czerwca 2016 07:21
 
WBREW KAPRYŚNEJ POGODZIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 22 czerwca 2016 07:43
Skalowanie czcionki:

Piknik w sali gimnastycznej

Coroczny PIKNIK RODZINNY w parku miejskim, już na trwałe wpisał się w kalendarz różnych imprez cyklicznie organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Golinie. Powyższe spotkanie na świeżym powietrzu, przygotowywane jest zawsze z myślą o uczniach i rodzicach.

Piknik rodzinnyW tym roku było troszkę inaczej. 20 czerwca 2016 r. pogoda spłatała organizatorom pikniku niezłego psikusa. Wbrew wszystkiemu, a przede wszystkim padającemu deszczowi impreza przeniesiona została do sali gimnastycznej. Tam też wszyscy dobrze się bawili.

W związku z jubileuszem 1050. rocznicy chrztu Polski piknik w tej niekonwencjonalnej odsłonie miał wydźwięk iście historyczny. Stąd nie bez znaczenia hasło, które mu przyświecało - ,,Na książęcym dworze”. DzieciPiknik rodzinny w przebraniach nawiązujących do tematyki imprezy brały udział w różnych konkursach, zabawach i quizach. Księżniczki, książęta, rycerze i inni przebrani uczniowie pląsali w rytm ulubionej muzyki. W wolnych od atrakcji chwilach dzieci degustowały smakołyki, które przygotowali dla każdej klasy rodzice. Stoły uginały się od ulubionych słodyczy, owoców i napojów.

Poza tym uczniowie i rodzice sprawdzili swoją tężyznę i krzepę w rękach w przeciąganiu liny.  Brali też udział w innych, bardzo aktywizujących dyscyplinach sportowych. Każdy uczeń za udział w tych rywalizacjach otrzymał nagrodę rzeczową.

Piknik rodzinnyMimo tego, że Piknik Rodzinny odbył się w sali gimnastycznej, to i tak nie zabrakło mu animuszu i tradycyjnej, dobrej atmosfery. Sprzyjał jak zawsze integrowaniu środowiska szkolnego, wyzwalaniu kreatywności, pomysłowości uczestników oraz propagowaniu profilaktyki antyużywkowej i antyprzemocowej w ramach OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”.

Na podsumowanie dodać należy, iż za całokształt imprezy odpowiadała nauczycielka wychowania fizycznego - Liliana Czajkowska. Całą zabawę animowała - Karina Grajek, natomiast oprawę muzyczną zapewnił dj Paweł Piesik.

Liliana Czajkowska

***

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Goliny - Mirosławowi Durczyńskiemu oraz sponsorowi nagród - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za okazaną życzliwość i pomoc w organizacji Pikniku Rodzinnego' 2016.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie

Poprawiony: środa, 22 czerwca 2016 18:09
 
WYCIECZKA Va, Vb, Vc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 16 czerwca 2016 13:14
Skalowanie czcionki:

Na Mazowszu i Ziemi Łęczyckiej

Wycieczka do PłockaWiadomym jest, że wycieczki kształcą. Zarówno te, które odbywają się w celach turystycznych jak i rekreacyjnych. Wiele zakątków Polski, kryje w sobie piękno krajobrazu czy tajemnicę ciekawych miejsc. Można to wszystko zobaczyć, w różnych regionach naszego kraju. Na pewno warte poznania są Ziemie - Łęczycka i Mazowiecka.
Właśnie te tereny odwiedzili 15 czerwca 2016 r. uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielami: Beatą Matczak, Justyną Szczot, Agnieszką Sołtysiak i organizatorem wyjazdu – Przemysławem Ciesielskim.

Na początku 45-osobowa grupa pod kierunkiem pilota wycieczki – Dariusza Wąchnickiego udała się do Tumu, by tam podziwiać piękno archikolegiaty pw. NMP i św. Aleksego, będącej arcydziełem architektury romańskiej w Polsce.

Następnie piątoklasiści odwiedzili Łęczycę - miasto diabła Boruty, by tam zwiedzić zamek, który w swoich murach gościł Władysława Jagiełłę, Kazimierza Jagiellończyka i Zygmunta III Wazę.

Wycieczka do PłockaPotem pojechali do centralnego punktu swojej wycieczki – Płocka - jednego z większych miast na Mazowszu. W mieście zwiedzili Stary Rynek, na którym do połowy XIX wieku znajdowały się zajazdy, oberże i najbogatsze sklepy. Byli też w Bazylice Katedralnej, wzniesionej w 1144 r., będącej miejscem wiecznego spoczynku Władysława Hermana, Bolesława Krzywoustego i kilkunastu książąt mazowieckich. W świątyni naWycieczka do Płocka szczególną uwagę zasługują bogato zdobione Drzwi Płockie. To właśnie one przed wiekami zostały podzielone przez praojców na 26 pól pokrytych 49 płytami, będącymi swego rodzaju wykładem prawd i zasad wiary chrześcijańskiej. Ponadto uczniowie z Goliny zawitali do Muzeum Mazowieckiego, by tam obejrzeć nowocześnie zaaranżowaną wystawę „X Wieków Płocka”. Odbyli też rejs po Wiśle statkiem „Basia”. Dzięki takiej możliwości podziwiali widoki miasta z zupełnie z innej perspektywy. Na zakończenie udali się z wizytą do tamtejszego zoo, które specjalizuje się w hodowli gadów i posiada wiele osobliwości świata zwierzęcego. Znajdują się tam również największe akwaria morskie i słodkowodne w Polsce.

Wyjazd do Tumu, Łęczycy i Płocka można śmiało zaliczyć do udanych. Warto bowiem zwiedzać miejsca i zabytki rozsiane po całym kraju, podziwiać przy tym niepowtarzalne piękno polskiego krajobrazu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2016 19:49
 
Przyłapani na czytaniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 15 czerwca 2016 09:42
Skalowanie czcionki:

„Jak nie czytam, jak czytam”

Jak nie czytam, jak czytam.10 czerwca 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji masowego czytania. O godzinie 10:00 wszyscy uczniowie zgromadzili się na placu szkolnym i pogrążyli się w lekturze wybranej przez siebie książki, aby ustanowić nowy rekord czytania w jednym momencie. Jak nie czytam, jak czytam.

Celem  naszego spotkania była przede wszystkim szeroko rozumiana promocja czytelnictwa. Chcieliśmy udowodnić, że czytaniem można i należy się chwalić!

Jak nie czytam, jak czytam.Jesteśmy przekonani, że w naszej szkole panuje moda na czytanie, czego dowodem są wymowne plakaty stworzone przez uczniów. Dzieci mogły wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych książek i stworzyć ich ranking. Kończyły również zdania: „Kocham książki za...”, „Lubię czytać, bo...”, „Kiedy czytam, to...”.

Z pewnością nie będzie to jedyna forma czytelniczej aktywizacji naszej społeczności szkolnej. Zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń.

Ewelina Piaskowska

Żaneta Wilant

 
W ŚWINICACH WARCKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 13 czerwca 2016 11:26
Skalowanie czcionki:

W rodzinnych stronach św. s. Faustyny

W 1905 r., w parafii Świnice Warckie (sąsiednia diecezja włocławska, dekanat uniejowski), we wsi Głogowiec, urodziła się, znana dziś na całym świecie Apostołka Bożego Miłosierdzia - św. s. Faustyna (Helena) Kowalska. W miejscowym kościele parafialnym została ochrzczona. Tutaj też odbyła pierwszą spowiedź (pamiątką tego wydarzenia jest konfesjonał z XIX wieku) i przyjęła pierwszą Komunię św. Będąc w zakonie tylko jeden raz przyjechała do rodzinnego domu i parafii. To był luty 1935 roku. Odwiedziła wówczas chorą matkę. Wzięła udział we Mszy św. W ostatnim dniu pobytu, podczas modlitwy w kościele, ujrzała Pana Jezusa, który rzekł do niej: „Wybranko moja, udzielę Ci jeszcze większych łask, abyś była świadkiem, przez całą wieczność, nieskończonego miłosierdzia mojego”. Tak w telegraficznym skrócie można streścić najważniejsze momenty z życia Apostołki Bożego Miłosierdzia, wiążące się z jej rodzinnymi stronami.

Dla podkreślenia wagi tego miejsca 25 września 2002 r. ówczesny biskup włocławski Bronisław Dembowski ustanowił w Świnicach Warckich Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny.

Świnice Warckie11 czerwca 2016 r. na zakończenie tzw. „Białego Tygodnia” właśnie do tego wyjątkowego miejsca udały się dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie (na co dzień uczniowie Szkoły PodstawowejŚwinice Warckie im. Juliusza Słowackiego) wraz z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP. Trzecioklasiści na wzór corocznych pielgrzymek dzieci z bratniej diecezji włocławskiej odbyły swoją, także wyjątkową. W Świnicach Warckich przeszli przez Bramę Miłosierdzia, podziwiali zabytkowy kościół parafialny pw. św. Kazimierza Królewicza. Odmówili tam Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlili się przed relikwiami i wizerunkiem św. s. Faustyny. Następnie wzięli udział w uroczystej koncelebrowanej Mszy św., do której przygotowali oprawę liturgiczną. Eucharystię sprawowali golińscy duszpasterze: proboszcz - ks. dziekan Andrzej Urbański, ks. prałat Marian Górski i ks. wikariusz Artur Kazecki. Po Mszy św. wysłuchali prelekcji Siostry Matki Bożej Miłosierdzia o życiu i posłudze s. Faustyny. Potem młodzi pielgrzymi wraz z rodzicami adorowali relikwie świętej. Później modlili się w nowej części świątyni. Następnie grupa z Goliny udała się do Głogowca, w którym to mieści się dom urodzin Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Ta niezapomniana pielgrzymka do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny w Roku Świętym Miłosierdzia na pewno zapisała się w sercu niejednego jej uczestnika, tym bardziej, że duchowych przeżyć można było doświadczyć w tych miejscach wiele.

Na marginesie...

W drodze powrotnej uczestnicy pielgrzymki udali się do Koła. Podziwiali tam barokowy klasztor i katakumby u kolskich bernardynów (franciszkanów). Zwiedzili też przepiękną gotycką farę, z której ciekawą historią zapoznał ich tamtejszy proboszcz ks. kan. Józef Wronkiewicz.

Przemysław Ciesielski

źródło: www.diecezja.wloclawek.pl

Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:19
 
Taniec też ma sens PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 08 czerwca 2016 14:07
Skalowanie czcionki:

Nasi na międzypowiatowym przeglądzie

Rozwijanie zdolności tanecznych, kształtowanie umiejętności oraz uczenie się rywalizacji w przyjaznej atmosferze to priorytetowe cele Międzypowiatowego Przeglądu Tańca, który odbył się 6 czerwca 2016 r. w Kleczewie.

Wśród 28 zespołów tam występujących, nie mogło zabraknąć dwóch grup choreograficznych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. „Alegro” pod kierunkiem Aliny Król„Czerwone Korale” pod opieką Liliany Czajkowskiej dały z siebie wszystko. Ich występy były oklaskiwane przez szerokie gremium uczestników.

Z dyplomami, znakomitymi humorami i dobrą zabawą w myślach po uczestnictwie w przeglądzie, nasi wrócili do Goliny.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 12:50
 
SKORZYSTALI Z ZAPROSZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 08 czerwca 2016 13:24
Skalowanie czcionki:

W Senacie RP i na Krakowskim Przedmieściu [GALERIA]

Warszawa to przede wszystkim stolica naszego państwa, kryjąca w sobie ogrom historii. Wzbogacają ją charakterystyczny miejsca i zabytki doskonale nam znane dzięki książkom, zbiorom internetowym lub telewizji.

Wizyta w SenacieTo tam także mieści się centrum polskiej polityki, czyli Senat i Sejm RP. Właśnie izby najwyższe polskiegoWizyta w Senacie parlamentu mogli zobaczyć 7 czerwca 2016 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (Marika Bąkowska, Barbara Stolarska, Weronika Piątkowska, Nikodem Sędziak, Adam Karnafel, Dominik Bagrowski, Piotr Kucharski, Igor Janiszewski i Marcel Koper) wraz z nauczycielem – Przemysławem Ciesielskim. Reprezentacja ta przybyła tam na specjalne zaproszenie Senator RP – Margarety Budner. Towarzyszyły im grupy dzieci i młodzieży z: Rychwała, Grodźca, Tuliszkowa, Turku i Złotkowa. Na miejscu wycieczkowicze z regionu konińskiego zwiedzili sale plenarne. Mogli zasiąść w senackich i poselskich ławach, co było dla nich nie lada frajdą. Usłyszeli też historię powstania gmachu. Podziwiali jego konstrukcję. Zapoznali się z pamiątkowymi tablicami. Na korytarzach spotkali się ze znanymi z pierwszych stron gazet i szklanego ekranu posłami i senatorami.

WarszawaWarto dodać, że korzystając z okazji pobytu w stolicy Polski, uczniowie z golińskiego „Julka” obejrzeli: Łazienki,Warszawa pomniki Fryderyka Chopina; Nike; marszałka Piłsudskiego, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Starówkę, Barbakan, Katedrę Wojska Polskiego, Archikatedrę św. Jana, bazylikę św. Krzyża, Grób Nieznanego Żołnierza, przed którym uczestniczyli w odprawie warty. Widzieli też Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion Narodowy.

To był naprawdę dzień pełen wrażeń, tym szczególniej, że pogoda dopisała. Wszyscy zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni i szczęśliwi wrócili późnym wieczorem do swoich domów.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękuję Senator RP Pani Margarecie Budner za zaproszenie  uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do Senatu RP w Warszawie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Jolanta Krucka

Poprawiony: środa, 08 czerwca 2016 13:46
 
SUPER KIDS W KONINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 08 czerwca 2016 08:36
Skalowanie czcionki:

Trzy wyróżnienia w zasięgu ręki

Super KidsJak co roku uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Super Kids”. Honorowy patronat nad nim objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Koniński, Prezydent Miasta Konina, Rektor PWSZ, Radio Zet Gold oraz wydawnictwo Pearson Polska.

Warto było stanąć w finałowe szranki czwartej odsłony tej rywalizacji.  Sumienne przygotowywanie się do udziału w konkursie, doskonała znajomości językowa przełożyły się na sukces naszych uczestniczek. Aleksandra Sędziak (IIIa), Roksana Piątkowska (IIIb) oraz Julia Gutowska (IIIc) zostały wyróżnione. Dziewczynki przygotowywane przez nauczycielkę języka angielskiego - Beatę Matczak otrzymały zasłużone dyplomy i nagrody podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbyło się 6 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie.

Trzeci etap był ostatnim sprawdzianem dla Oli, Roksany i Julki – naszych „Super Dzieciaków”. Wielkie gratulacje!

Beata Matczak

Poprawiony: środa, 08 czerwca 2016 08:57
 
O MATCE ANTONINIE MIRSKIEJ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 08 czerwca 2016 10:04
Skalowanie czcionki:

I, II, III - zasłużone miejsca w konkursie

O Matce Antoninie Mirskiej„Nic ponad miłość Chrystusa” to główna maksyma życia Matki Antoniny Mirskiej. To właśnie to bezgraniczne uczucie poprowadziło ją do poszukiwania tych, którzy się zagubili i zostali zepchnięciem na margines społeczny. Byli skazani na pogardę. Tacy ludzie stali się dla Matki drogą do Jezusa, którego pokochała czystym sercem. Całe zaangażowanie i niezwykła energia, jaką wykazywała, miała swój ostateczny cel - prowadzić dusze do zbawienia. Jej posłannictwo spełniło się w założonym Zgromadzeniu Sióstr Opatrzności Bożej, które od ponad 70 lat ma swoją placówkę w Golinie.

Wkrótce obchodzić będziemy okrągły jubileusz urodzin Założycielki zakonu, stąd też nie bez znaczenia był konkurs o Matce Antoninie Mirskiej „O Niej pisać, malować Ją i nosić w sercu”, który miał dwie odsłony plastyczną i literacką. Wzięli w nim także udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod czujnym okiem swoich katechetek – s. Liliany Sochy SDP (klasy IV-VI) i s. Laurencji Chodźko SDP (klasy I-III).

O Matce Antoninie MirskiejOstatnio na stronie www.providentia.pl został umieszczony komunikat niniejszej treści: (…) w domu GeneralnymO Matce Antoninie Mirskiej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Grodzisku Mazowieckim został przeprowadzony II etap konkursu o Matce Antoninie Mirskiej. Nadesłane prace literackie i plastyczne z różnych miejsc w Polsce oraz z Ukrainy były wykonane bardzo starannie. Miały głębokie przesłanie i treść. Każda (…) zasługiwała na uwagę, bo widać włożoną w nią pracę i serce. Kierując się zasadami konkursu, wyłoniono laureatów i przyznano wyróżnienia. Komisja w składzie: s. Maria Kaproń SDP, ks. Maciej Czapliński, s. Zdzisława Swoboda SDP, Marzena Zygmunt doceniła uczniów z golińskiego „Julka”. W kategorii klas IV-VI (prace literackie) I miejsce zajął Piotr Kucharski (Va), a II – Zuzanna Kowalska (VIb). W klasach I-III, za pracę plastyczną na III uplasowała się Michalina Nowaczyk (Ia).

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy za udział.

Nasze serdeczne gratulacje i uśmiechnięta buźka dla Was - NASI LAUREACI :-))).

Przemysław Ciesielski

źródło: www.providentia.pl

Poprawiony: środa, 08 czerwca 2016 13:04
 
Wielkoduchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 06 czerwca 2016 20:03
Skalowanie czcionki:

Wielkoduchy na dwóch kółkach

Wielkoduchy na dwóch kółkachWolontariusze ze Szkolnego Klubu Wielkoducha działającego przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wyruszyli na  rajd rowerowy do miejscowości Kolno.

W wycieczce uczestniczyli członkowie Uniwersytetu III Wieku, Rodzinnych Rajdów Rowerowych oraz Wielkoduszki wraz z opiekunami: Eweliną Piaskowską, Agnieszką Sołtysiak, Żanetą Wilant, Aleksandrą Bukowską, Moniką Borek i Iwoną Derek. Na miejscu na uczestników czekała moc atrakcji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony rodziców na mecie rajdu przegotowano dla wszystkich posiłek i coś słodkiego. Dzieci wykonały i ozdobiły słodkie babeczki, którymi przy wspólnym stole częstowały wszystkich zebranych. Integrowaliśmy się poprzez podchody, zabawy z chustą animacyjną czy gry na świeżym powietrzu. Rodzice i nasi goście chętnie brali udział w zadaniach oraz aktywnie spędzili czas wykonując różne konkurencje. Należały do nich: umiejętne opatrzenie rannego, rozpoznawanie liści, umiejętność segregacji śmieci oraz poprawnego umieszczania produktów żywnościowych na półkach lodówki. Uczestnicy podchodów musieli wykazać się wiedzą z zakresu działalności Szkolnego Klubu Wielkoducha - wybierali zadania, które realizowaliśmy w trakcie naszych spotkań. Za każde zaliczone zadanie otrzymali naklejki, które później zamieniły się w okolicznościowe medale ukończenie podchodów.

Z pewnością nie byłoby to możliwe gdyby nie wspaniała pogoda, która towarzyszyła nam tego dnia.

Zapraszamy do FOTORELACJI z imprezy, którą przygotował pan Maciej Szumiński. Dziękujemy!

Ewelina  Piaskowska

Poprawiony: poniedziałek, 06 czerwca 2016 20:04
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information