sobota, 21 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Statystyki

Wizyt razem:598459
Wizyty dzisiaj:9
Wizyty wczoraj:411
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 76.0.3809.132
Kraje
Poland flag 76%Poland (101465)
Unknown flag 20%Unknown (27322)
Germany flag 2%Germany (2516)
France flag <1%France (487)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (274)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.194.190
Rok szkolny 2014-2015
Witaj Nowy Roku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 05 lutego 2015 17:10
Skalowanie czcionki:

Koncert  Noworoczny w Golinie [GALERIA]

KoncertMoc talentów uczniowskich i siła zespołu nauczycielskiego przyniosły zdumiewające efekty w organizacji Koncertu Noworocznego, który odbył się 27 stycznia 2015 roku  w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia była Justyna Szczot. We współpracy z wieloma nauczycielami zaangażowała w koncercie około 150 uczniów w różnym przedziale wiekowym. 

W programie wystąpili: zespół wokalny i instrumentalny przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Pakuły, zespół taneczny „Alegro” pod kierunkiem Aliny Król, folklorystyczny zespół taneczny „Czerwone Korale” prowadzony przez Lilianę Czajkowską, muzyczny zespółSchool Stars oraz trzecioklasiści przygotowani pod kierunkiem Justyny Szczot. Wspomnienia o Świętym Mikołaju przywołały przedszkolaki przygotowane przez panie: Monikę Borek i Żanetę Wilant. Oprócz gry na fletach usłyszeliśmy także prezentację gry na keyboardzie w wykonaniu Alana Tomczaka, ucznia klasy IV b. W muzyczną oprawę wkomponowały  się  słowne  ekspresje noworoczne z inicjatywy pani Aleksandry Gołdych oraz Przemysława Ciesielskiego. W roli prowadzących całą uroczystość wystąpili:  Dominika Sianowska oraz Igor Janiszewski. Na koniec imprezy głos zabrała dyrektor szkoły  Jolanta Krucka oraz emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Halina Sznycer. Wyrazy uznania wyrazili także: Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów pan Stanisław Gawroński oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie pani Żanetta Matlewska.  O  wystrój i dekorację zadbali: Agnieszka Sołtysiak, Beata Matczak, Kinga Bąkowska, Tomasz Borowski, Piotr Jabłoński. Warto dodać, iż organizacja Koncertu Noworocznego była jednym z działań w ramach szkolnego koła TPD oraz projektu „Wielkoduchy”.

Justyna Szczot

 

 
Nagroda w ogólnopolskim konkursie plastycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 02 lutego 2015 16:46
Skalowanie czcionki:

Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

NagrodzonaGrudzień, to czas radosnego przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wiedzą o tym najlepiej. Poza radosną zabawą, wyczerpującą nauką, przygotowaniami do Spotkania z Mikołajem, przedszkolaki znalazły czas na wspólne  ozdabianie pierniczków, śpiewanie kolęd, wysyłanie własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych oraz tworzenie wspaniałych prac plastycznych.

Jedną z nich - najpiękniejszą ozdobą choinkową w kategorii wiekowej 3-4 latki okazała się bombka wykonana przez  Klaudię Jańczak z grupy Biedronki, p. Moniki Borek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Monika Borek

 
W Roku Życia Konsekrowanego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 03 lutego 2015 16:50
Skalowanie czcionki:

Nasze Siostry u Prymasa

SpotkanieZ woli Ojca Świętego Franciszka od I niedzieli Adwentu 2014 r. do 2 lutego 2016 r. trwa w Kościele Powszechnym Rok Życia Konsekrowanego. Z tej okazji 16 stycznia 2015 r. Prymas Polski – abp Wojciech Polak zaprosił do Gniezna przedstawicieli zgromadzeń zakonnych z terenu archidiecezji. Na spotkaniu były obecne także przełożona Wspólnoty Sióstr Opatrzności Bożej z Goliny - s. Laurencja Chodźko, na co dzień katechetka w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego oraz organistka w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej – s. Witaliana Jastrzębska, która również współpracuje z naszą placówką.  Przebiegało ono w miłej i bardzo refleksyjnej atmosferze nad wagą daru Bogu i światu osób konsekrowanych.

Przemysław Ciesielski
fot. www.archidiecezja.pl

 
Bal przyszłych absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 25 stycznia 2015 16:20
Skalowanie czcionki:

Bal klas szóstych

BalPiątek 16 stycznia w naszej szkole stał pod znakiem Balu klas VI. Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Jolanta Krucka wspólnie z panią wicedyrektor Joanną Smuszkiewicz życząc młodzieży udanej zabawy. Młodzi ludzie pląsali przy muzyce DJ Pawła Piesika pod czujnym okiem opiekunów. VI a bawiła się pod opieką Piotra Jabłońskiego, VI b - Mariusza Witkowskiego a VI c - Aleksandry Gołdych. Dzięki  sprawnej organizacji Samorządu Uczniowskiego we współpracy z wychowawcami sala była udekorowana a stoły zastawione smakołykami. Członkinie SU chętnie stawiły się do pomocy dzięki czemu zarówno poczęstunek jak i dekoracja balu przebiegły szybko i sprawnie. Opiekę nad Samorządem sprawowały Agnieszka Sołtysiak, Ewelina Piaskowska oraz Monika Borek.

Z pewnością w pamięci uczniów na długo pozostanie ostatni taki bal w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: niedziela, 25 stycznia 2015 16:31
 
Warsztatowe spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 20 stycznia 2015 16:10
Skalowanie czcionki:

Jak się uczyć?

WarsztatyIstnieje wiele czynników wpływających na przyswajanie wiedzy i nowych informacji. W tym przypadku ważne są skuteczne metody uczenia się, które powinny w znaczący sposób pomóc w uzyskaniu dobrych wyników w nauce w danej klasie.

Różnych ciekawych spojrzeń na te zagadnienia dowiedzieli się 16 stycznia 2015 r. uczniowie z klas IV a i IV c ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wszystko to za sprawą zajęć warsztatowych, które poprowadziły Małgorzata Przybylska i Monika Łuczak z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Koninie. Dzieci ochoczo wypowiadały się. Czynnie uczestniczyły w dyskusji, uzupełniały tematyczne ankiety, wykonywały prace plastyczne. Wszystkim udzieliła się przy tym miła i przyjazna atmosfera, w końcu czynniki te usprawnią właściwą technikę uczenia się.

Przemysław Ciesielski

 
Wolontariat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 13 stycznia 2015 22:23
Skalowanie czcionki:

23. Finał WOŚP [GALERIA]

11 stycznia 2015 roku odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycją stało się, że nasza szkoła chętnie włącza się w charytatywną zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Tegorocznym hasłem, które przyświeca Orkiestrze jest:

Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych
oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

WolontariuszeSzkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali nasi niezawodni  wolontrariusze: Oliwia Kamińska, Anna Grajek, Dominik Perliński, Klaudia Hyża, Martyna Niedzielska, Klara Dryjer, Wojciech Antkowski, Kinga Kołata, Mikołaj Wójcik, Adam Zieliński, Nikodem Niekochański oraz Eryk Włodarczyk. Mimo niesprzyjającej aury udało im się zebrać pokaźną sumę pieniędzy, która zasiliła konto Fundacji.

Sztabem WOŚP został jak co roku Dom Kultury w Golinie, gdzie młodzi wolontariusze mogli odpocząć i posilić się. Za pracę sztabu i opiekę nad dziećmi odpowiedzialni byli Ewelina Piaskowska i Piotr Jabłoński.

PiłkarzePrzygotowano również rozliczne atrakcje, które miały uatrakcyjnić młodzieży czas i przyciągnąć jak najwięcej osób, które wspomogą ten szczytny cel.  Rozegrano mecz o Puchar WOŚP, w którym wzięło udział 10 drużyn. Wygrała drużyna FV PVP. Sędziowaniem turnieju zajęli się Piotr Jabłoński, Daniel Kaczan i Michał Witkowski a jego organizatorką była Linda Kalinowska Plewczyńska. Dzieci mogły również wziąć udział w pasjonującej grze miejskiej. Atrakcjom nie było końca: Klub Biegacza Wartko zorganizował bieg ulicami Goliny, a w popołudniowym programie w siedzibie DK można było podziwiać występy artystyczne wychowanków SP w Golinie. Wystąpił zespół School Stars prowadzony przez p. Justynę Szczot, zespół taneczny Alegro - pod opieką p. Aliny Król oraz Czerwone Korale p. Liliany Czajkowskiej. Prócz występów przeprowadzone zostały licytacje i kiermasz fantów zebranych dzięki hojności mieszkańców i firm z gminy Golina. Udało się zebrać łączną kwotę opiewającą na 8600 zł.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: niedziela, 25 stycznia 2015 16:09
 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 16 stycznia 2015 14:37
Skalowanie czcionki:

Boże Narodzenie oczami dziecka

UczestnicyW pierwszej połowie stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podsumowano konkurs plastyczny dla dzieci klas I – III. Przyświecał mu tytuł jednej z najbardziej znanych kolęd: „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”. Został on zorganizowany przez katechetkę - s. Laurencję Chodźko.

Poziom wykonanych prac był naprawdę wysoki, ale jak w każdej tego typu rywalizacji i tutaj nagrodzono i wyróżniono te wyjątkowe. I tak: I miejsce przyznano Aleksandrze Kulczak kl. I, II m. – Martynie Kostrzewskiej kl. I, III m. - Oliwii Strugale kl. I. Wyróżnienia otrzymali: Rafał Iwiński  kl. I, Aleksandra Walczak kl. II, Wiktoria Bobrowska kl. II, Marta Nowak  kl. I, Igor Perliński kl. I, Emilka Lewandowska kl. II, Julita Michlicka kl. II, Julia Pyrzyńska kl. I oraz Amelka Dymowska kl. I. Wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały własnoręcznie zrobione gipsowe  szopki bożonarodzeniowe. Wystawę z prac naszych uczniów przygotowała Monika Borek. Można ją było zobaczyć na parterze naszej szkoły.

Na zakończenie artykułu warto zauważyć, że uczestnicy plastycznej rywalizacji w swoich pracach ukazali radość z Narodzenia Jezusa w stajence w Betlejem oraz osoby przychodzące do Bożej Dzieciny.

s. Laurencja Chodźko

Poprawiony: poniedziałek, 16 lutego 2015 14:43
 
Wielkoduchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 11 stycznia 2015 20:54
Skalowanie czcionki:

Ruszyliśmy z nowym projektem!

logo

Nasza Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie dołączyła do projektu rozwoju wolontariatu w szkołach podstawowych – Wielkoduchy. Będzie on realizowany od stycznia do 31 grudnia 2015 r. Wraz z grupą chętnych uczniów będziemy brali udział w różnorodnych akcjach charytatywnych, zbiórkach i warsztatach. Nasi uczniowie działają w nowo założonym Szkolnym Klubie Wielkoducha. Jego opiekunkami zostały: Agnieszka Sołtysiak - koordynator projektu, Ewelina Piaskowska, Żaneta Wilant i Monika Borek. Współpracujemy z lokalnymi i szkolnymi organizacjami i zostaliśmy objęci patronatem Fundacji im. Piotra Janaszka Podaj Dalej.

Projekt Wielkoduchy ma na celu rozbudzenie aktywności uczniów tematyką wolontariatu i pomocy potrzebującym naszego regionu. Jest on kierowany wyłącznie do uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Bierze w niej udział około 600 uczniów 30 wielkopolskich szkół. Organizatorem akcji są młodzi, twórczy ludzie działający w pozarządowej organizacji non-profit Creo. Promują oni szeroko rozumianą ideę wolontariatu oraz wspierają inicjatywy społeczne. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.wielkoduchy.pl oraz informacje o programie Obywatele dla Demokracji: www.ngofund.org.pl.
Już wkrótce doniesiemy o naszych pierwszych poczynaniach!

Ewelina Piaskowska

 
Konkurs na ozdobę choinkową PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 11 stycznia 2015 21:02
Skalowanie czcionki:

Szkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

ZwycięzcySamorząd Uczniowski zorganizował konkurs, w którym uczniowie mogli zaprezentować swój talent plastyczny. Mieli oni do przygotowania wybraną przez siebie ozdobę. Mogła to być bombka, girlanda, wieniec lub figurka związana z tematyką świąteczną. Różnorodność prac była ogromna a uczniowie wykazali się wielką pracowitością i kreatywnością. Wszystkie ozdoby można oglądać na poświęconej im wystawie na korytarzu naszej szkoły przed salą 3.6. Zwycięzcy otrzymali nagrody podczas uroczystego apelu. Byli nimi: Klara Dryjer i Klaudia Hyża, Kacper Grzelak oraz Martyna Niedzielska. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kulczak oraz Kacper Jagodziński. Otrzymane przez nich nagrody z pewnością przyczynią się do rozwijania ich zainteresowań. Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulują organizatorki konkursu: Ewelina Piaskowska, Agnieszka Sołtysiak, Anna Nenemann Koprowska oraz Monika Borek.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: niedziela, 11 stycznia 2015 21:09
 
Tuż przed Bożym Narodzeniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 22 grudnia 2014 12:20
Skalowanie czcionki:

Hej kolęda, kolęda! [GALERIA]

Dobrze być kolędnikiem, lecz  tylko Turoniem,
Kożuch plecy mu grzeje, gwiazda nad łbem płonie.
Dobrze być kolędnikiem, ale tylko Królem,
Ma koronę z pozłotki, ojcowską koszulę.
Dobrze być kolędnikiem, lecz tylko Aniołem,
Dźwigać skrzydła puchate, z drutu aureolę.
Dobrze być kolędnikiem, lecz tylko kukiełką,
Mróz zaskwierczy – dać susa w stajenne ciepełko.
Dobrze być kolędnikiem, lecz najlepiej kosem,
Ofuknąć swym świergotem groźną śmierci kosę…

ks. Jan Twardowski („Pastorałka”)

Jeszcze do niedawna chodzenie kolędników, czyli po wielkopolsku gwiazdorów, było w naszym w regionie bardzo powszechne.

KolędnicyDo tej właśnie tradycji postanowiła wrócić integracyjna klasa IV a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 19 grudnia 2014 r. – tuż przed świętami jej przedstawiciele zaskoczyli wielu dość oryginalnym podejściem do sprawy. Wtedy to w roli gwiazdorów odwiedzili: dyrekcje podstawówki i sąsiedniego gimnazjum, nauczycieli, pracowników obsługi; administracji oraz Siostry Opatrzności Bożej. Wśród kolędników nie zabrakło: Baby (Marika Bąkowska), Pasterki (Izabela Staśkiewicz), Diabła (Dominik Bagrowski), Żyda (Igor Janiszewski), Śmierci (Piotr Kucharski), Dziada (Dominik Bugaj), Króla (Kacper Wawrzyniak), Gwiazdy (Barbara Stolarska) i Kozy (Maks Kępski). Z kolędą na ustach przynieśli oni odwiedzanym blankieciki z życzeniami, które zostały misternie wykonane przez Beatę Matczak i Kingę Bąkowską.

Wspomniana wyżej akcja, którą koordynował Przemysław Ciesielski spotkała się ze znakomitym odzewem ze strony: dyrekcji, wszystkich pracowników szkoły, dzieci oraz sióstr zakonnych. Dzięki temu wszyscy zostali wprowadzeni w atmosferę najbardziej rodzinnych świąt. Pozwoliła też w pewnym stopniu ocalić od zapomnienia jedną z tradycji bożonarodzeniowych Wielkopolski.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 23 grudnia 2014 18:53
 
Przed świętami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 22 grudnia 2014 11:54
Skalowanie czcionki:

Jasełka dla milusińskich

Dni poprzedzające święta Bożego Narodzenia przepełnione są radością inną niż zazwyczaj. Na dodatek sprzyjają organizowaniu jasełek integrujących społeczność uczniowsko-nauczycielską.

PrzedstawienieJedno z tego typu przedstawień zostało przygotowane z inicjatywy Aliny Król w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 17 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy II b pod kierunkiem swojej wychowawczyni wystawili dla odrobinę młodszych koleżanek i kolegów z zerówek wymowne w swojej treści jasełka. Wszyscy młodzi adepci sztuki teatralnej odegrali w nim swoje role z wielkim przejęciem i zaangażowaniem. Nie zabrakło też śpiewania najpopularniejszych polskich kolęd, uzupełniających całość występu. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, które wspólnie z zaproszonymi nauczycielkami Żanetą Wilant, Moniką Borek i s. Lilianą Sochą SDP nagrodziły drugoklasistów gromkimi brawami.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 22 grudnia 2014 15:58
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information