sobota, 21 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Statystyki

Wizyt razem:598459
Wizyty dzisiaj:9
Wizyty wczoraj:411
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 76.0.3809.132
Kraje
Poland flag 76%Poland (101465)
Unknown flag 20%Unknown (27322)
Germany flag 2%Germany (2516)
France flag <1%France (487)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (274)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.194.190
Rok szkolny 2014-2015
II edycja projektu CDEW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 16 lutego 2015 15:29
Skalowanie czcionki:

Ciąg dalszy projektu

W ostatnim czasie grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego sprawnie realizuje założenia projektu edukacyjnego: „eSzkoła WielkopolskaCyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Poniżej relacja z kolejnej inicjatywy.

Wywiady – to fundament encyklopedii

Na pewno najważniejsze w pracy uczniów nad biogramami były wywiady. Odbyły się one 6. i 9 lutego 2015 r.

Wywiad ze Stanisławem PrzygodzkimPierwszy został przeprowadzony ze Stanisławem Przygodzkim w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Golinie. Dotyczył on postaci ks. Edwarda Goca – pomysłodawcy i budowniczego przedwojennego kościoła parafialnego, który został rozebrany na rozkaz Niemców.

Wywiad z Tadeuszem NowickimDrugi wywiad został przeprowadzony w bibliotece z filią w Przyjmie z Tadeuszem Piotrem Nowickim – synem Tadeusza Jana – drugiej opisywanej postaci; uczestnika Batalionów Chłopskich, nauczyciela i krzewiciela życia kulturalnego w rodzinnej wsi.

Wspomniane wywiady dotyczyły szeroko pojętego życia wspomnianych osób – bohaterów biogramów. Zostały one wzbogacone m.in. o: materiały zdjęciowe, dyplomy, legitymacje i skany starej kroniki przesłane pocztą elektroniczną przez Archiwum Diecezjalne we Włocławku.

***

Serdecznie dziękuję: Stanisławowi Przygodzkiemu i Tadeuszowi Piotrowi Nowickiemu za poświęcony czas, udzielone wywiady oraz: Annie Nawrockiej, Karolinie Kasprzak, Żanetcie Matlewskiej i Annie Podemskiej za pomoc w organizacji wywiadów.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: wtorek, 17 lutego 2015 16:39
 
W ramach programu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 08 lutego 2015 11:25
Skalowanie czcionki:

Twoje dane a gra miejska

UczestnicyZ okazji IX Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych grupy uczniów z klas integracyjnej IVa i IVc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Beaty Matczak, Kingi Bąkowskiej i Przemysława Ciesielskiego wzięły udział w okolicznościowej grze miejskiej. Inicjatywa ta wpisała się w cykl działań realizowanego od trzech lat programu edukacyjnego: „Twoje dane – Twoja sprawa”. Dzieci wyposażone w odpowiednie mapki z ulicami Goliny wraz z naniesionymi na nią punktami szukały miejsc, w których zostały przechowane koperty z tematycznymi zadaniami. Grupy odwiedziły: Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, Aptekę Floriańską, dom kultury i bibliotekę publiczną. W każdym ze wspomnianych miejsc otrzymali koperty z pytaniami, musieli na nie odpowiedzieć w określonym czasie. Każde z nich dotyczyło ochrony danych osobowych. Dzieci z chęcią wzięły udział w grze miejskiej. Była ona świetnym sposobem na integrację zespołów klasowych, koleżeńską pomoc.

Jednak przede wszystkim pozwoliła w atrakcyjny sposób sprawdzić wiedzę na temat  możliwości ochrony swojej prywatności.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspomnianym wyżej placówkom za pomoc w organizacji gry miejskiej.

Beata Matczak

Poprawiony: poniedziałek, 09 lutego 2015 12:11
 
Wielkoduchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 16 lutego 2015 15:39
Skalowanie czcionki:

Niech moc Wielkoducha będzie z Wami!

LogoWielkoduchy działające przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie rozpoczęły swoją działalność. Na spotkaniu organizacyjnym ustalono plan działań na cały rok oraz  zajęto się stroną organizacyjną: przygotowaniem Kodeksu Etycznego Wielkoducha oraz Regulaminu Wielkoduchów. Nasz Klub przygotował swój występ podczas Koncertu Noworocznego. Nasi najmłodsi członkowie przedstawili piękne świąteczne piosenki a ich widownią były członkinie stowarzyszenia „Seniorki” z Domu Kultury w Golinie oraz „Uniwersytetu trzeciego wieku” działającym przy Bibliotece Publicznej w Golinie. Z tymi stowarzyszeniami zawarte zostało z nimi porozumienie wolontariackie i mamy nadzieję na owocną współpracę. Koncert był wspaniałą okazją aby się poznać i przedstawić plan działania Szkolnego Klubu Wielkoducha. Seniorzy obecni na spotkaniu byli pod wrażeniem występów dzieci i obdarowali je słodkimi upominkami.

Nasze Wielkoduchy były również obecne podczas Zabawy Karnawałowej. Dzieci uczestniczące w zabawie przebierały się za postać Wielkoducha.

Opiekunami Szkolnego Klubu Wielkoducha zostały Agnieszka Sołtysiak, Ewelina Piaskowska, Monika Borek i Żaneta Wilant.

Ewelina Piaskowska

 
Aktywna świetlica PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 13 lutego 2015 15:25
Skalowanie czcionki:

Inscenizacja „Dziwne bajeczki w pokoju Juleczki”

Uczniowie„A wy pamiętajcie drogie dziateczki by zawsze dbać o książeczki”. Takim zdaniem kończy się przedstawienie, które 6 lutego 2015 r. wystawiły dzieci ze świetlicy pod opieką pani Eweliny Piaskowskiej. Inscenizacja opowiada historię pewnej bałaganiary, która nie dbała ani o porządek, ani o książki. Pewnego wieczoru wszystkie postacie z jej bajek powyskakiwały i pomieszały się z sąsiednimi opowieściami. Powstało wielkie zamieszanie, w którym to Kopciuszek zamienił się w wilka, a zamiast pantofelków dostał but siedmiomilowy aby dostać się na bal.

Inscenizacja  w humorystyczny sposób przypomina dzieciom o potrzebie dbania o porządek. Nasi widzowie z wielkim zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów, którym zdarzały się przezabawne sytuacje. Nasi młodzi adepci sztuki teatralnej mogli zaprezentować swoje talenty komediowe, gdyż przedstawienie utrzymane było w lekkim  i humorystycznym nastroju.

Dzieci przebywające na świetlicy w Szkole Podstawowej  im. Juliusza Słowackiego w Golinie spędzają aktywnie i kreatywnie czas bawiąc się w teatr. Mogły samodzielnie zaplanować występ i przygotować wspólnie z opiekunem scenografię. Była to wspaniała lekcja zarówno dla naszych młodych aktorów jak i widzów. Zaproszeni zostali rodzice, Dyrekcja oraz dzieci klas „0” i II. Wszyscy miło spędzili piątkowe popołudnie.

Ewelina Piaskowska

 

Poprawiony: środa, 04 marca 2015 22:09
 
Przedszkolaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 16 marca 2015 21:44
Skalowanie czcionki:

Moja ulubiona postać bajkowa

PracaPracaZ tym zadaniem zmierzyli się najmłodsi uczniowie  z oddziału przedszkolnego „Biedronki”, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Przedszkolaki postanowiły przedstawić w formie plastycznej swoją ulubioną postać bajkową.  Efekty swojej pracy mogliśmy podziwiać w klasowej galerii prac uczniów. To kolejne działanie, które wpisało się w założenia innowacji pedagogicznej „Dziecko widzem i aktorem - w krainie bajek i baśni”.

Monika Borek

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 00:52
 
Karnawałowy teatrzyk zimowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 11 lutego 2015 15:12
Skalowanie czcionki:

Innowacja „Spotkania z Wyobraźnią”

Koło artystyczneUczestnicy Koła artystycznego z elementami arteterapii w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkania z wyobraźnią” wraz z dziećmi ze świetlicy przygotowali inscenizację „Karnawałowego teatrzyku zimowego”. Przedstawienie zostało przygotowane przez panie Żanetę Wilant i Ewelinę Piaskowską. Teatrzyk opowiada krótką historię rozgrywającą się w pałacu Pani Zimy, która wcale nie ma zamiaru go opuścić. Towarzyszą jej piosenki i tańce śnieżynek, sopelków oraz rozmowy z Dziadkiem Mrozem. W humorystyczny sposób młodzi aktorzy przekazali przedszkolakom, uczniom klas I oraz zaproszonym gościom - rodzicom i Dyrekcji najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się ferii zimowych.

W przedstawieniu wzięli udział: Natalia Górzna, jako Pani Zima, Michaella Zielińska, jako narrator, Franciszek Zieliński, Adam Graliński, Mikołaj Hatłas, Sebastian Dobrowolski, jako sopelki, Amelka Jóźwiak, Gabriela Maćko, Hanna Grzybulska, Hania Śrutowska, Martyna Białecka, Oliwia Wawrzyniak, jako śnieżynki oraz Franciszek Babiak i Adam Iwiński, jako Dziadek Mróz.

Wszyscy występujący wykazali się ogromnym zaangażowaniem, co spotkało się z dużym uznaniem i gromkimi brawami ze strony publiczności. Przedstawienie tak bardzo się spodobało, że zostało jeszcze kilkukrotnie wystawione. Była to wspaniała forma przypomnienia naszym najmłodszym jak powinni się zachowywać, aby bezpiecznie spotkać się po przerwie zimowej.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: środa, 04 marca 2015 22:10
 
Z górki na pazurki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 08 lutego 2015 17:19
Skalowanie czcionki:

W ramach „WF - u z klasą”

SaneczkarzeZimowa aura jest nieodłącznym elementem wesołych zabaw na świeżym powietrzu. Dodatkowo daje możliwość przeprowadzenia aktywnie spędzonej lekcji w innej scenerii niż zwykle, co stanowi jeden z wykładników projektuWF z klasą”, którego koordynatorem jest Piotr Jabłoński. W związku z powyższym uczniowie z integracyjnej klasy IV „a” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego pod opieką Agnieszki Sołtysiak i Przemysława Ciesielskiego skorzystali z dobrodziejstwa kilkumetrowej górki, mieszczącej się tuż obok zabytkowego kościoła pw. św. Jakuba Apostoła.

Właśnie tam dzieci mogły „posmakować” uroków zimy i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa nauczyć się zjeżdżania na sankach i innych przyniesionych specjalnie na tę okazję „pojazdach”.

Wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory, które potęgowały się dzięki komicznym sytuacjom, mającym miejsce przy zjazdach z górki. Praktycznym przekładnikiem wspomnianej wizyty w parku było zredagowanie tematycznego sprawozdania (relacji) z zabaw na śniegu. W końcu wychowanie fizyczne bez problemu może korelować z językiem polskim.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 09 lutego 2015 12:32
 
Projektowe lekcje poza szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 08 lutego 2015 01:12
Skalowanie czcionki:

Na łyżwach fajnie jest!

LodowiskoJazda na lodowisku to na pewno niemałe wyzwanie dla niejednego. Jednak jak to mówią: „Dla chcącego, nie ma nic trudnego”. Z takiego właśnie założenia wyszła grupa uczniów z V c ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Pod opieką Przemysława Ciesielskiego - pełniącego obowiązki wychowawcy klasy wybrała się 3 lutego 2015 r. do Konina, aby tam przy Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika skorzystać ze sposobności pojeżdżenia na łyżwach po tamtejszym sztucznym lodowisku. Ten niewątpliwie miło spęczony czas poza macierzystą placówką poprzedziła pogadanka o bezpieczeństwie. Potem przyszedł czas na blisko godzinną lekcję, którą śmiało można potraktować za znakomitą formę zabawy. Uczniowie świetnie odnajdywali się na tafli, utrzymywali równowagę na lodzie, pokonywali własne uprzedzenia i strach. Wiadomym jest, że: salchow, rittberger, flip czy axel to terminy dość obce grupie z Goliny, to i tak w kontekście autorskich piruetów piątoklasiści nie mieli sobie równych. Przy takiej okazji nie obyło się bez upadków, które to powodowały multum śmiechu.

Tego typu zajęcia na sztucznym lodowisku na pewno w stu procentach spełniły oczekiwania grupy uczniów z golińskiej podstawówki. Co najważniejsze wpisały się w realizację projektuWF z klasą” koordynowanego przez Piotra Jabłońskiego.

Przemysław Ciesielski

 
Międzynarodowy konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 06 lutego 2015 14:59
Skalowanie czcionki:

Nagroda  specjalna [GALERIA]

W grudniu 2014 r. Związek Polaków oraz Polska Społeczna Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka we Fredrrikstad (Norwegia)  zorganizowała Międzynarodowy konkurs plastyczny pt. „Ozdoby Świąteczne; Świąteczna ozdoba z mojego regionu”. Jego celem były: promowanie twórczości, pobudzenie inwencji twórczej i fantazji, rozwijanie zainteresowań, dzielenie się pomysłami , wprowadzenie w świąteczny nastrój świąt jak również  poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych z uwzględnieniem tradycji swojego regionu.

Choinka m.in. Oli Walczak i Wiktora KrólNa wspomniany wyżej konkurs o randze międzynarodowej zostały zgłoszone piękne prace ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Były to: stroiki, bombki, choinki,  szopka, które zostały  wykonane przez dzieci klas I-VI pod kierunkiem katechetek s. Laurencji Chodźko i s. Liliany Sochy. Ich autorami byli: Alan Tomczak kl. IV b, Eliza Przybysławska kl. V c, Milena Dąbrowska kl. V c, Julia Szkudelska kl. V a, Gabrysia Ślusarek kl. IV c, Wiktor Król kl. II a, Aleksandra Walczak kl. II c, Jakub Jachnik  kl. I a oraz Kacper Grzelak kl. II c. Rywalizacja w tym konkursie przerastała wszelkie możliwe oczekiwania. Mimo to wśród tysiąca prac jedna z tych golińskich została dostrzeżona. Jakub Jachnik - nagroda specjalnaUczeń Jakub Jachnik  z kl. I na otrzymał nagrodę  specjalną za wyjątkową pracę, która w oryginalny i pomysłowy sposób przedstawiała tradycję naszego regionu, stroik z czterema  świeczkami, piernikami oraz świerkowymi gałązkami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z norweskiej strony: [Zobacz]

***

Dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne  i pomysłowe świąteczne ozdoby.

s. Laurencja Chodźko

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 15:03
 
Konkurs szopek bożonarodzeniowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 05 lutego 2015 14:46
Skalowanie czcionki:

Wielka radość Mateusza

Refleksja nad tajemnicą narodzin Jezusa Chrystusa jak również pielęgnowanie i kultywowanie polskich tradycji związanymi ze świętami Bożego Narodzenia oraz wymiana doświadczeń między twórcami szopek to główne idee, które przyświecały XVIII Przeglądowi Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY 2015. Został on zorganizowany przez Centrum  Kultury i Sztuki w Koninie.

Mateusz LigockiW jego ramach odbył się między innymi konkurs na najpiękniejszą szopkę, nad którym honorowy patronat objął biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering. Wzięli w nim udział także przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (Aleksandra Sędziak kl. II a, Kamil Wojewoda kl. IV b, Paweł Szyk kl. V a, Mateusz Ligocki kl. III a oraz Michał Michalak kl. II a). Każda z wykonanych przez nich prac, do wykonania których zachęcały katechetki - s. Laurencja Chodźko i s. Liliana Socha prezentowała wysoki poziom artystyczny oraz zadziwiała oryginalnością przedstawienia sceny narodzenia Syna Bożego.

Mateusz wraz z s. Laurencją30 stycznia 2015 r. w klasztorze oo. Franciszkanów w Koninie odbyło się okolicznościowe podsumowanie konkursu. Warto było stanąć w szranki świątecznej rywalizacji, ponieważ uczeń naszej szkoły - Mateusz Ligocki z kl. III a otrzymał za wykonaną szopkę wyróżnienie. Został nagrodzony dyplomem oraz pamiątkowymi książkami.

Gratulujemy odniesionego sukcesu!

***

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w różnych konkursach bożonarodzeniowych.

s. Laurencja Chodźko

 
Połączyli siły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 05 lutego 2015 16:59
Skalowanie czcionki:

Koncert „Gloria Jezusowi” [GALERIA]

Ważnymi i jednocześnie nieodłącznymi elementami, które budują nastrój okresu świąt Bożego Narodzenia są kolędy i pastorałki. Te oto pieśni bezpośrednio lub pośrednio mówią o narodzinach Syna Bożego i Jego losach. W tym miejscu warto przytoczyć słowa świętego Jana Pawła II, który twierdził, że „kolędy poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską”. Posiadają swoistą niezwykłą wymowę i znaczenie. Tak jak nakazuje polska tradycja w symbolicznym przededniu zakończenia śpiewania kolęd i pastorałek (28 stycznia 2015 r.) w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie rozbrzmiewały słowa i melodie najpiękniejszych z nich.

UczestnicyW koncercie pt. „Gloria Jezusowi” na rzecz śpiewania i grania kolęd oraz pastorałek połączyli swoje siły: absolwenci, grupy działające przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej, w domu kultury oraz golińskiej podstawówce. Swoje zdolności muzyczne zaprezentowali: zespół wokalnyRadość”, którym opiekuje się s. Laurencja Chodźko SDP, „Serduszka Maryi” pod kierunkiem s. Liliany Sochy SDP, przedstawiciel scholiTotus Tuus” - Konrad Orzechowski oraz „Video Stars” (Eliza Musialik, Sylwia Sieczka, Sylwia Andrzejewska, Bartłomiej Bugaj, Michał Hatłas, Tomasz Wojaczyk, Kewin i Denis Stolarscy) pod opieką Artura Wieczorka. Swoje umiejętności zaprezentowali także absolwenci szkoły. I tak, Piotr Staszak zagrał kolędy na akordeonie, Dawid Kucharski na trąbce, natomiast Rafał Jakubowski na saksofonie. Ostatnią grupą wokalną, którą zobaczyła i posłuchała publiczność były dzieci z golińskiej podstawówki przygotowane przez Justynę Szczot. Muzyczne spotkanie zwieńczyło wspólne zaśpiewanie jednej z najpiękniejszych polskich kolęd – „Gdy się Chrystus rodzi”, która w wyjątkowy sposób oddała charakter i wydźwięk tytułu koncertu. Nagrodą za piękne występy były gromkie brawa dla wszystkich uczestników. Takiej formy uznania i podziękowania nie żałowali w trakcie całego koncertu goście, wśród których byli: emerytowany proboszcz i dziekan goliński – ks. prałat Marian Górski, organistka - s. Witaliana Jastrzębska SDP, Przewodnicząca Rady Rodziców – Bożena Gradecka, Dyrektor Biblioteki Publicznej – Żanetta Matlewska, Dyrektor Domu Kultury – Damian Ciesielski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego - Jolanta Krucka, wicedyrektorzy Joanna Smuszkiewicz i Katarzyna Szadkowska, rodzice, babcie, dziadkowie, dzieci oraz nauczyciele

Warto dodać, iż całość kolędowo – pastorałkowego przedsięwzięcia została zorganizowana z wielkim rozmachem, co jest niewątpliwie zasługą wielu osób owocnie współpracujących z pomysłodawcą koncertuPrzemysławem Ciesielskim. Byli to: Beata Matczak, Kinga Bąkowska, Iwona Kasprzak, Alina Przybysławska, Żaneta Wilant, Joanna Dzieran, Danuta Bukowska, Mariusz Witkowski, Piotr Jabłoński i Jarosław Bartłomiejczak.

Kończąc niniejszy artykuł należy stwierdzić, że koncert „Gloria Jezusowi” był znakomitym pomysłem na integrację grup kościelnych, a także tych funkcjonujących w domu kultury oraz szkole. Co najważniejsze jednak miał skłoni zgromadzonych do refleksji nad Tajemnicą Wcielonego Słowa Bożego.

Przemysław Ciesielski

Fragmenty zarejestrowanego występu:

Poprawiony: środa, 18 lutego 2015 16:27
Więcej…
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information