sobota, 21 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Statystyki

Wizyt razem:598459
Wizyty dzisiaj:9
Wizyty wczoraj:411
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 76.0.3809.132
Kraje
Poland flag 76%Poland (101465)
Unknown flag 20%Unknown (27322)
Germany flag 2%Germany (2516)
France flag <1%France (487)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (274)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.194.190
Rok szkolny 2014-2015
Złote Gody w DK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 16 września 2014 22:25
Skalowanie czcionki:

Wiersze dla jubilatów

Występ naszych uczniów50. rocznica pożycia małżeńskiego była doskonałą okazją do nostalgicznego spotkania, które odbyło się 12 września 2014 r. w miejscowej sali OSP. Podczas tak doniosłego i niepowtarzalnego jubileuszu Burmistrz Goliny Tadeusz Nowicki wręczył kilkunastu parom z terenu miasta i gminy okolicznościowe medale od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Oprócz symbolicznego uhonorowania, małżonkowie z pięćdziesięcioletnim stażem uraczeni zostali montażem słowno-muzycznym. Został on przygotowany przez Dom Kultury w Golinie.

W Złotych Godach wzięli także udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego: Barbara Stolarska, Natalia Libertowska, Wiktoria Tamulska, Igor Janiszewski i Adam Karnafel. Czwartoklasiści przygotowani przez Przemysława Ciesielskiego przeczytali jubilatom nastrojowe, poetyckie teksty, których motywami przewodnimi były: miłość, zrozumienie, zgoda małżeńska, szczęście i radość.

Warto dodać, że udział naszych uczniów w Złotych Godach był znakomitym sprawdzianem umiejętności odnalezienia się na scenie, poradzenia sobie ze stresem, ale przede wszystkim należytego przeczytania tekstu dla tak wyjątkowych osób. Stanowił też kolejny zasadniczy element innowacji pedagogicznej: „Nauka przez zabawę”.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 19 października 2014 16:18
 
Po lekcjach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 16 września 2014 22:16
Skalowanie czcionki:

Rowerami na pole golfowe

Młodzi golfiarzeCzas wolny po lekcjach można sobie uatrakcyjnić różnorako. Grunt byleby był to aktywny sposób. Jedną z tych możliwości jest na pewno gra w golfa. Właśnie na tego typu rozrywkę pozwolili sobie 12 września 2014 r. uczniowie z integracyjnej klasy  IV a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego – Barbara Stolarska, Oliwia Szwat, Oliwier Nowaczyk, Marcel Koper, Igor Janiszewski, Dominik Bagrowski, Maks Kępski, Piotr Kucharski, Michał Piasecki. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli: Kingi Bąkowskiej, Haliny Nowickiej, Iwony Kasprzak, Piotra Jabłońskiego i Przemysława Ciesielskiego (organizatora wyjazdu) we współpracy z Aliną Przybysławską i praktykantem Marcinem Walczakiem udały się rowerami do Kolonii Golina. Za cel swojej eskapady wszyscy uczestnicy wybrali pole golfowe. Tam właśnie zgłębiali tajniki tej wyjątkowej dziedziny sportowej, czerpali z wiedzy i doświadczenia instruktora - Krzysztofa Zwolińskiego. Czwartoklasiści z wielkim zaangażowaniem i za wszelką cenę próbowali wbić piłeczkę do dołka. Ta czynność okazała się jednak niezwykle trudnym zadaniem do wykonania, ale jak to mówią: „Dla chcącego, nie ma nic trudnego”. Na dodatek śmiechu przy tym było co niemiara. Wyjazd do Clubu Golfa Wityng integrujący uczniów i nauczycieli śmiało można zaliczyć do udanych. Tak się też składa, że wspomniany rajd rowerowy i sama gra wpisały się doskonale w realizację II edycji projektu "WF z klasą", którego głównym koordynatorem jest Piotr Jabłoński.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 12:24
 
Biblioteka Publiczna w Golinie - Narodowe Czytanie Trylogii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 14 września 2014 21:59
Skalowanie czcionki:

Czytali ku pokrzepieniu serc

LogoW tym roku odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.   Pochylamy się bowiem zawsze nad  najważniejszymi  dla Polaków dziełami, które jawią się w powszechnej świadomości jako wybitne, będące odzwierciedleniem ducha narodu a także kształtujące tego ducha.

6 września 2014 roku  w ponad 1600 miejscach w całym kraju czytany był najsłynniejszy, monumentalny cykl powieści Henryka Sienkiewicza - „Trylogia”. Wśród tych miejscowości nie mogło zabraknąć naszego miasta.

GospodarzeGospodarzem golińskiej odsłony „Narodowego Czytania” była  Biblioteka Publiczna. Akcję  mającą wyjątkowo uroczystą oprawę zorganizowano przed siedzibą książnicy. Dyrektor -  Żanetta Matlewska powitała serdecznie wszystkich zebranych,  przybliżając im jednocześnie  ideę  przedsięwzięcia.

Fragmenty „Potopu” czytały znane i lubiane w lokalnej społeczności osoby: Burmistrz Goliny Tadeusz Piotr Nowicki, Ksiądz Prałat Marian Górski, Radna Rady Miejskiej w Golinie Zofia Kasprzak, uczennica Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie Agata Sieczkowska, nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Przemysław Ciesielski, nauczyciel w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie Justyna Sieczkowska oraz słuchaczka Golińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zofia Szota. Dzięki wspaniałej interpretacji znamienitych lektorów licznie zgromadzeni przed biblioteką golinianie bez trudu mogli wyobrazić sobie, jak wyglądała obrona Jasnej Góry, poczuli się niemal tak, jakby byli naocznymi świadkami bohaterskich czynów Andrzeja Kmicica.

Po wysłuchaniu tekstu  zebrani bardzo chętnie zapoznawali się z ekspozycją przygotowaną  specjalnie na tę okazję, składała się na nią: wystawka z różnych wydań „Trylogii”, życiorys jej autora  oraz list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Następnie przyszedł czas na sygnowanie książek Henryka Sienkiewicza specjalną okolicznościową pieczęcią z logo akcji „Narodowe Czytanie Trylogii” podarowaną przez kancelarię prezydenta.  Po tak oryginalną pamiątkę ze spotkania z bodaj najsłynniejszym historycznym cyklem  w polskiej literaturze  ustawiła się długa kolejka.

Wszyscy  czytający,  którzy  poświęcili swój czas,by dzięki magii słowa zabrać  nas  choć na chwilę  do świata wykreowanego przez Sienkiewicza otrzymali z rąk dyrektor książnicy – Żanetty Matlewskiej  specjalne podziękowania.

Sukces akcji pozwala mieć nadzieję, że nowe pokolenia będą widzieć w klasycznej literaturze nie tylko przymusowe lektury szkolne, ale również ponadczasową prawdę o międzyludzkich relacjach i godnym życiu w społeczeństwie.

WolontariuszeDyrektor Biblioteki Publicznej Żanetta Matlewska serdecznie dziękuje: Burmistrzowi Goliny Tadeuszowi Piotrowi Nowickiemu, Księdzu  Prałatowi Marianowi Górskiemu, Radnej Rady Miejskiej w Golinie Zofii Kasprzak, uczennicy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie Agacie Sieczkowskiej, nauczycielowi w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Przemysławowi Ciesielskiemu, nauczycielowi w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie Justynie Sieczkowskiej oraz słuchaczce Golińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zofii Szocie za wzięcie udziału w akcji „Narodowe Czytanie Trylogii”.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: czwartek, 18 września 2014 22:15
 
Głośno czytali utwór noblisty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 06 września 2014 10:30
Skalowanie czcionki:

Z „Potopem” w ręku [GALERIA]

Narodowe czytanie„Narodowe Czytanie”, to akcja, którą zapoczątkował Prezydent RP Bronisław Komorowski. Tegoroczna odsłona wiązała się z cyklem utworów Henryka Sienkiewicza – „Trylogią”. I tym razem spotkała się ona z wielkim, powszechnym odzewem.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie postarali się o bardzo podobną w swej koncepcji akcję na dziedzińcu placówki. Wtedy to: Barbara Stolarska, Marcel Koper, Igor Janiszewski, Dominik Bagrowski, Adam Karnafel, Wiktoria Tamulska, Michaella Zielińska, Julia Sędziak, Natalia Libertowska, Weronika Piątkowska pod kierunkiem nauczyciela polonisty - Przemysława Ciesielskiego czytali fragment „Trylogii”, a mianowicie „Potopu”. Happening, który został zorganizowany we współpracy z Beatą Matczak oraz pracownikami obsługi Jarosławem Bartłomiejczakiem i Grzegorzem Łazarczykiem spotkał się z wielką aprobatą społeczności podstawówki. Niewątpliwie dodatkową atrakcją happeningu oprócz czytania było składanie w zeszycie do języka polskiego, okolicznościowego stempla pamiątkową pieczęcią.

Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na głośne czytanie Trylogii autorstwa polskiego noblisty przypomniał uczniom o potrzebie dbałości o nasz rodzimy język. Kolejna tego typu akcja już za rok.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 01 listopada 2014 23:34
 
Wypoczęci i gotowi do nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 03 września 2014 15:00
Skalowanie czcionki:

Po wakacyjnej przerwie [GALERIA]

Uroczysta inauguraja roku szkolnegoWakacyjne wojaże, przygody nad morzem czy w górach to już tylko wspomnienia, bo nadszedł już 1 września, który nieodłącznie kojarzy się z powrotem do obowiązków uczniowskiej i nauczycielskiej pracy. Tego dnia placówki oświatowe różnych poziomów nauczania zainaugurowały nowy rok szkolny - tym razem 2014/2015. Podobnie było w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wspomnianego wyżej dnia poranne uroczystości zgromadziły w miejscowej sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli i rodziców oraz gości Posła na Sejm RPJacka Kwiatkowskiego oraz Burmistrza GolinyTadeusza P. Nowickiego. Na początku każdego z dwóch oficjalnych spotkań zebrani obejrzeli montaże słowno - muzyczno - taneczne.

O ich sprawny przebieg zadbali: Kornelia Topor – Pustelnik, Ewa Kazimierczak, Alina Król, Iwona Kasprzak, Agnieszka Pakuła, Tomasz Borowski i Mariusz Witkowski. Dopełnieniem części oficjalnych były słowa powitania wypowiedziane przez dyrektor Jolantę Krucką do braci uczniowskiej i grona pedagogicznego, wśród, którego pojawiła się nowa twarz – katechetka s. Liliana Socha CSDP. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.

Nadmienić trzeba, że ważnym elementem inauguracji nowego roku szkolnego była Msza św. o godz. 9:00 odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. O przygotowanie Eucharystii zadbała katechetka -
s. Laurencja Chodźko CSDP.

W nowym roku szkolnym 2014/2015 życzymy naszym uczniom tylko samych sukcesów, zadowolenia z rozwijania pasji i umiejętności oraz sumienności w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 01 listopada 2014 23:33
 
Zaczęło się PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 01 września 2014 12:00
Skalowanie czcionki:

Pora do szkoły [GALERIA]

SpotkanieWspółczesność stawia przed każdą placówką oświatową co rusz to nowe wyzwania. Każda z nich stara się nim podołać. Na pewno wśród nich bardzo ważne są też oczekiwania rodziców, którzy swoje pociechy powierzają na kilkanaście lat „pod skrzydła” nauczycieli. Powszechnie wiadomo, że fundamentalne zadania pedagogów od lat  nie zmieniają się – po pierwsze uczą, po drugie wspomagają wychowanie.

Idąc z duchem czasu każda szkoła przygotowuje tak powszechne spotkania organizacyjno – informacyjne. Niewątpliwie pomagają one w bliższym poznaniu placówki, wychowawców i nauczycieli. Podobnie jest co roku w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Tego typu spotkanie zapoznawcze odbyło się w jej murach 26 sierpnia 2014 r. Przybyłe dzieci i ich rodzice  obejrzeli krótki montaż taneczny, podczas którego swoje umiejętności zaprezentowała  grupaAlegro” pod kierunkiem Aliny Król. Całość poprowadziła Małgorzata Iwińska. Potem dyrektor Jolanta Krucka przedstawiła dzieciom nauczycieli wspomagających ich naukę oraz wychowawców. W roku szkolnym 2014/2015 opiekunkami zerówek zostały: Iwona Derek, Monika Borek; Ewa Kazimierczak, Żaneta Wilant; Marzanna Zbierska. Natomiast wychowawstwa pierwszaków podjęły się: Danuta Wysokowska (Ia), Agnieszka Dobrowolska (Ib) i Halina Nowicka; Małgorzata Iwińska (Ic). Po oficjalnej części milusińscy spotkali się ze swoimi nauczycielami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 01 listopada 2014 23:32
 
«« start  poprz. 11 12 13  nast.  koniec »»

© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information