czwartek, 17 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Statystyki

Wizyt razem:612288
Wizyty dzisiaj:5
Wizyty wczoraj:556
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (111567)
Unknown flag 21%Unknown (30852)
Germany flag 2%Germany (2594)
France flag <1%France (508)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (296)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.204.173.45
Wyróżnienie dla szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Przemysław Ciesielski   
wtorek, 01 września 2009 21:57
Skalowanie czcionki:

 

WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010  [GALERIA]

 inauguracja Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie od początku swojego istnienia doczekała się wielu przełomowych momentów. Dziś kolejne karty chlubnej historii zapisywane są każdym gestem i słowem wypowiedzianym w jej murach, tak jak to miało miejsce 1 września, gdy w progach placówki pojawili się wyjątkowi goście, którzy przybyli tu z racji Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2009/2010. Na niezwykły sukces tej znakomicie przygotowanej uroczystości pracowały władze gminy – Burmistrz Tadeusz Nowicki, Dyrekcja szkoły, wszyscy bez wyjątku nauczyciele i pracownicy obsługi, a także rodzice i uczniowie.

Po mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej zaproszeni goście wzięli udział w zorganizowanej na tę okoliczność akademii. Wśród nich byli: Wielkopolski Kurator Oświaty – Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Wicekurator Oświaty – Anna Nowicka, ks. bp Wojciech Polak, Wojewoda Wielkopolski – Piotr Florek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Krystyna Poślednia, parlamentarzyści: Agnieszka Kozłowska – Rajewicz, Tomasz Nowak, Tadeusz Tomaszewski, Ireneusz Niewiarowski.

Ponadto ten dzień uświetnili swoim przybyciem: Dyrektor Departamentu Ekonomicznego MEN – Arkadiusz Jarkiewicz, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie – Elżbieta Siudaj – Pogodska, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Koninie – Elżbieta Świder wraz ze współpracownikami, radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Konina – Kazimierz Pałasz, Starosta Koniński – Stanisław Bielik, przedstawiciele władz powiatu, miasta i sąsiednich gmin, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej SANEPID w Koninie – Jolanta Walkusz, duchowieństwo, poczty sztandarowe z: II LO im. Tadeusza Kościuszki w Koninie, Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wysokiem, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i oddziałów klasowych. Warto dodać, iż gościem honorowym spotkania był prof. dr hab. nauk medycznych Janusz Gadzinowski, który jako absolwent Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie jest przykładem na to, że wytężoną pracą i ambicjami można osiągnąć wiele, stając się tym samym dumą lokalnej społeczności. Wszystkich zgromadzonych ujęły jego miłe słowa skierowane do uczniów: Moje Koleżanki i Koledzy… Ta uroczysta inauguracja była okazją nie tylko do podsumowań ważnych problemów oświatowych, ale także stworzyła możliwość wyrażenia podziękowań wielu osobom za ich wkład i zaangażowanie w pracę na rzecz Małej Ojczyzny i tak Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego otrzymali: Tadeusz Nowicki – Burmistrz Goliny oraz Stefan Baranowski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Odznaczenie Zasłużony dla Powiatu Konińskiego: Katarzyna Marzol ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz Hanna Pawłowska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie, a podziękowania emerytowani dyrektorzy Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Halina Sznycer, Lech Wendt, Jerzy Krucki, Jan Graczyk.

Po części oficjalnej dzieci oczarowały gości słowem, piosenką i tańcem. Tematem przewodnim akademii były – Wielkopolska, gmina i szkoła. W tym miejscu trzeba nadmienić, że uczniowie golińskiej podstawówki nie tylko pięknie recytują wiersze, ale także sami potrafią je układać. Przykładem tego był utwór Agnieszki Kucharskiej Dzień dobry nasze miasto. Chcąc upamiętnić te doniosłe chwile dzieci obdarowały gości wykonanymi przez siebie pięknymi prezentami, a patosu tej chwili dodała piosenka Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia. Po części artystycznej przygotowanej przez: Monikę Łasińską (oprawa muzyczna), Paulinę Kubsik (słowo mówione), Lilianę Czajkowską, Piotra Jabłońskiego, Alinę Król i Kornelię Pustelnik (część taneczna) szkoła zaprezentowała swój dorobek. A było się czym pochwalić. Otóż w każdej z sal na pierwszym piętrze przybyli goście mogli podziwiać prace wykonane przez uczniów, ich osiągnięcia, a nawet przywołać wspomnień czar, oglądając stare kroniki pełne zdjęć. W zorganizowanie i zaprezentowanie przybyłym wystawek zaangażowała się cała społeczność podstawówki – nauczyciele oraz dzieci.

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010 została przygotowana kunsztownie i z wielkim rozmachem, a Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie po raz kolejny udowodniła, że potrafi być doskonałym organizatorem wszelkich uroczystości i nie obawia się kolejnych wyzwań. Aby zapewnić wyjątkową jakość oprawy słowno-muzycznej szkoła skorzystała z profesjonalnego nagłośnienia zaprzyjaźnionej jednostki wojskowej 2 BMT z Kutna.

Aleksandra Gołdych

Paulina Kubsik

Przemysław Ciesielski


***

 

Po południu, tego samego dnia odbyło się UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010 podczas, którego nauczyciele i wychowawcy spotkali się ze swoimi podopiecznymi.[GALERIA]

Naszym uczniom życzymy samych sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy w ciągu kolejnych dziesięciu miesięcy wytężonej pracy.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: sobota, 30 stycznia 2010 15:46
 
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information