piątek, 18 stycznia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Statystyki

Wizyt razem:501572
Wizyty dzisiaj:193
Wizyty wczoraj:257
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
11%Google Chrome 70.0.3538.80
11%Google Chrome 70.0.3538.110
6%Google Chrome 71.0.3578.98
6%Google Chrome 71.0.3578.99
5%FireFox 63.0
4%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
3%Google Chrome 69.0.3497.100
2%Google Chrome 59.0.3071.125
Kraje
Poland flag 76%Poland (27775)
Unknown flag 19%Unknown (6843)
Germany flag 3%Germany (1213)
France flag <1%France (162)
Ireland flag <1%Ireland (110)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 52.87.253.202
W 100. ROCZNICĘ… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 09 listopada 2018 14:56

Konkursowo-niepodległościowo

Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – taki komentarz do tego ważnego wydarzenia w dziejach naszego narodu odnajdujemy na stronie internetowej www. prezydent.pl. W bardzo dobry sposób przypomina on wagę i znaczenie wydarzeń z 1918 r.

W 100. rocznicęW szereg różnego typu akcji, imprez, uroczystości o różnym charakterze i sile oddziaływania na społeczeństwo lokalne, upamiętniającychW 100. rocznicę 100. odzyskania przez Polskę niepodległości, wpisał się także okolicznościowy konkurs historyczny „Myśląc… Ojczyzna”. Został on zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez: Jolantę Krucką, Joannę Smuszkiewicz, Beatę Matczak i Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Aliną Przybysławską.

Zmierzyli się z nim przedstawiciele klas ósmych. W ramach rywalizacji młodzież napisała test dotyczący zmagań naszych rodaków z zaborcami i samej drogi do wolności.

Tak jak w każdym konkursie także i tutaj wyłoniono najlepszych znawców tematu. Doskonałą wiedzą wykazali się: Dominik Gawroński (VIIIc), Piotr Kucharski (VIIIa) i Nikodem Sędziak (VIIIc). Ósmoklasiści, którzy „stanęli” na przysłowiowym, zwycięskim podium otrzymali nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu także zostali docenieni upominkami.

Zwycięzcom historycznej rywalizacji składamy serdeczne gratulacje!

Przemysław Ciesielski

 
MŁODZI PROGRAMIŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 09 listopada 2018 11:17
Skalowanie czcionki:

Kodowali dla Niepodległej [MINIGALERIA]

KodowanieSposobów na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było wiele. Uroczyste: apele, marsze, nabożeństwa, kwiatyKodowanie składane pod pomnikami, to tylko niektóre z nich.

Jedną z bądź, co bądź bardzo oryginalnych form oddania czci tym, co walczyli o wolność naszej Ojczyzny były… patriotyczne zajęcia z kodowania przeprowadzone w Szkole Podstawowej im . Juliusza Słowackiego w Golinie przez Kornelię Topor-Pustelnik.

KodowanieByły to nader trudne w swojej tematyce lekcje, wymagające koncentracji uwagi, rozwijające przy okazji kompetencje matematyczne, aKodowanie jednocześnie wpisujące się w świętowanie obchodów, tak ważnego dla naszego kraju jubileuszu.Wzięli w nich udział uczniowie z klas I-IV. Ich zadanie polegało na rozkodowaniu skomplikowanego szyfru umieszczonego w zakodowanych arkuszach, które wcześniej zostały opracowane przez drugoklasistów pod kierunkiem Kornelii Topor-Pustelnik na zajęciach z programowania. Wspomniane ćwiczenia sprawiły dzieciom wiele radości, zwłaszcza w momencie, gdy przed ich oczyma ukazało się… godło Polski - efekt ich pracy końcowej.

Cieszy fakt, że ta tak wyjątkowa rocznica w historii naszej Ojczyzny zainspirowała uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do podejmowania działań, które w tak nietuzinkowy sposób propagują idee patriotyzmu.

Kodowanie Kodowanie


Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 19:35
 
WARSZTATY PLASTYCZNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 listopada 2018 15:50
Skalowanie czcionki:

Wiwat wolna Polska!

Warsztaty plastycznePo 123 latach zaborów nasza Ojczyzna nareszcie stała się wolna.

Warsztaty plastyczneW związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, 7 listopada 2018 r. w miejscowym domu kultury odbyły się okolicznościowe zajęcia historyczno-plastyczne. Na początku ich uczestnicy - uczniowie z klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wysłuchali krótkiej, rzeczowej pogadanki swojego nauczyciela - Przemysława Ciesielskiego. Dotyczyła ona najważniejszych wydarzeń z historii Polski ukazujących walkę naszych rodaków o Ojczyznę ze szczególnym uwzględnieniem I dekady XX w.

Później wzięli udział w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez instruktor Edytę Jachnik. W czasie ich trwania uczniowie wykonali biało-czerwone flagi i kotyliony, które z dumą zaprezentowali na koniec zajęć przed pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali”, pod okolicznościowym muralem i tablicą informacyjną „Niepodległa”.

Warsztaty plastyczne Warsztaty plastyczne Warsztaty plastyczne Warsztaty plastyczne


Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 13:51
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 13 listopada 2018 20:40
Skalowanie czcionki:

Umowa partnerska między Szkołą Podstawową w Golinie a CWRKDiZ w Koninie

Umowa partnerskaW dniu 7 listopada Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie, reprezentowana przez Dyrektor Szkoły Ewę Kutnik,Umowa partnerska zawarła umowę partnerską z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, reprezentowanym przez Dyrektora CWRKDiZ Andrzeja Budnego. Umowa partnerska jest krokiem do podejmowania wspólnych działań w zakresie promowania i podejmowania przedsięwzięć edukacyjno – zawodowych skierowanych do uczniów, wspierania kształcenia branżowego i dualnego na terenie działalności Szkoły oraz doradztwa zawodowego. Zawarta współpraca pozwoli na podejmowanie działań w zakresie wspierania młodzieży we właściwym wyborze ścieżki Umowa partnerskazawodowej oraz popularyzacji kształcenia zawodowego realizowanego w szkołach branżowych I i II stopnia i technikach, a także w firmach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechach Rzemiosł Różnych i innych przedsiębiorstwach. Spotkanie reprezentatywne przebiegło w miłej i przyjaznejUmowa partnerska atmosferze. Mamy nadzieję, że współpraca będzie się dobrze układała, czego z całego serca życzymy!

Warsztaty zorganizowane w tym dniu dla uczniów klasy VIIc cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wskazywali istotne czynniki, które należy brać pod uwagę przy wyborze zawodu. Koło fortuny i quiz zawodoznawczy wzbudził wiele emocji. Odpowiadając na pytania młodzież wskazywała min. zawody zaufania publicznego, zawody średniowieczne, Umowa partnerskazawody związane z dbaniem o zdrowie, a także definiowała takie zawody jak: modystka czy bartnik. Podczas prezentacji zawodów uczniowie poznali takie zawody jak: tyfloinformatyk czy arborysta. Młodzież miała okazje dowiedzieć się czym zajmuje się gemmolog czy coolhunter. Zajęcia zorganizowane przez przedstawicieli CWRKDiZ w Koninie były ciekawą formą zajęć z doradztwa zawodowego.

Ewa Wróbel

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 20:43
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 09 listopada 2018 20:39
Skalowanie czcionki:

Przygotowujemy młodzież do wyboru przyszłej szkoły i zawodu

WarsztatyCo roku, w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, organizujemy dla najstarszych uczniów naszej szkoły spotkania z przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie. Chcemy, aby młodzież poznała swoje predyspozycje i świadomie potrafiła podjąć decyzję, jaka szkołę i zawód w przyszłości wybierze. Pomagają w tym doradcy zawodowi: p. Robert Mijalski i p. Aneta Karmowska, którzy przeprowadzają z uczniami warsztaty.

WarsztatyPod koniec października i na początku listopada uczniowie klas VIII i III (etap gimnazjalny) mieli możliwość skorzystania z ich pomocy i dowiedzenia się, jak właściwie dokonać wyboru przyszłej kariery zawodowej. Każdy uczeń pozyskał również informacje, jakie są aktualne trendy na rynku pracy i które zawody są bardziej lub mniej poszukiwane. Warsztaty

W przyszłości planowane są także bezpłatne indywidualne porady dla chętnych uczniów (marzec 2019) oraz spotkanie ww. specjalistów z rodzicami uczniów klas VIII i III(etap gimnazjalny) w II semestrze roku szkolnego.

Koordynator działań
Agata Wojdyńska-pedagog szkolny

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 20:42
 
MINISZTUKA W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 listopada 2018 12:20
Skalowanie czcionki:

O Niepodległej u Matki Bożej Szkaplerznej [MINIGALERIA]

100 lat - ten właśnie okrągły przedział czasu upłynął od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki Bogu i bohaterom takim jak Józef Piłsudski czy Roman Dmowski 123 lata uciemiężenia ze strony Prus, Austrii i Rosji przeszły definitywnie do historii.

O NiepodległejTa wspomniana wyżej jubileuszowa rocznica sprzyja organizowaniu w Polsce uroczystości i akcji upamiętniających tamto ważne wydarzenie. Na pewno na gruncie lokalnym śmiało można powiedzieć, że wpisało się w nie przedstawienie przygotowane przez grupę dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego pod czujnym okiem ich opiekunki i jednocześnie katechetki s. Liliany Sochy CSDP we współpracy z Justyną Szczot. Co jakiś przygotowują oni bardzo ciekawe w swojej formie inscenizacje. Upust swoim aktorskim zacięciom, przy specjalnej oprawie muzycznej, dają następnie w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Jubileuszowe świętowanie rocznicy przywrócenia na mapach wolnej Polski było także doskonałym sposobem na uwydatnienie swoich zdolności. Młodzi pod kierunkiem s. Liliany w bardzo ciekawych strojach, stosownych do epok historycznych, posiłkując się odpowiednimi atrybutami i rekwizytami odegrali 4 listopada 2018 r., sceny i postaci, wiążące się z wydarzeniami nawiązującymi do odzyskania upragnionej niepodległości. Dopełnieniem minispektaklu była wymowna muzyka i okolicznościowe piosenki, o które zatroszczyła się Justyna Szczot wspólnie ze swoim zespołem wokalnym.

Przedstawienie bardzo podobało się oglądającym, (w tym biskupowi pomocniczemu gnieźnieńskiemu Krzysztofowi Wętkowskiemu), czego wyraz dali poprzez gromkie brawa dla młodych artystów tuż po zakończeniu przedstawienia.

Jesteśmy pełni podziwu dla ich gry aktorskiej i wyjątkowego tła muzycznego. Nasi młodzi - trzymajcie tak dalej!

Przemysław Ciesielski
fot. Daniel Lewiński

Poniżej film z przedstawienia. Zapraszamy do obejrzenia.

Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2018 17:07
Więcej…
 
Warsztaty W Świetlicy Socjoterapeutycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 06 listopada 2018 20:15
Skalowanie czcionki:

W świecie robotów

EfektyDnia 31 października 2018 r. w świetlicy socjoterapeutycznej nr 10 prężnie funkcjonującej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się niecodzienne zajęcia z robotyki w ramach projektu Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich. Poniżej tak o nich napisała instruktorka wspomnianej lekcji - Kamila Kurzawa:

Nauka programowania to ważny etap w rozwoju każdego młodego człowieka. Naszym celem jest przede wszystkim pokazanie uczestnikom warsztatów, że świat nowych technologii, automatyki i robotyki jest fascynującą przygodą. Może być ciekawym hobby, nauką poprzez zabawę.Zajęcia

Podczas zajęć w Golinie, uczniowie poznali takie pojęcia jak pętla, praca z czujnikiem dotyku. Poprzez zabawę staraliśmy się przekonać dzieciaki, iż programowanie jest ciekawe i może być wyzwaniem oraz inspiracją do tworzenia i realizacji własnych pomysłów. Połączenie umiejętności konstrukcyjnych wraz z wiedzą, jak zaprogramować maszynę/robota – jest kluczem do pokochania nauki, jaką jest robotyka.

ZajęciaNa warsztatach uczniowie zbudowali z klocków Lego Mindstorms – kusze. Zabawa polegała przede wszystkim na prawidłowym zaprogramowaniu maszyny, w taki sposób, aby można było za jej pomocą zbić piramidy z plastikowych kubeczków. Bohaterem zajęć był czujnik dotyku, który okazał się całkiem prosty w użyciu.

Nasze doświadczenie w prowadzeniu warsztatów robotyki i programowania dla dzieci, pozwala nam na dobór takich technik i tempa pracy, aby każdy etap nauki był dla dziecka jednocześnie wyzwaniem i satysfakcją z własnych osiągnięć.

Co nas wyróżnia? Oprócz kursów programowania organizujemy warsztaty eventowe: projektowanie i wydruk 3D, Koło Naukowe dla dzieci, wycieczki do ciekawych naukowo i technologicznie miejsc. Chętnie zorganizujemy ciekawe zajęcia w klasie/szkole a nawet w  przedszkolu!

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt: 726-092-193 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

* * *

Dziękujemy instruktorom za profesjonalne przeprowadzenie zajęć z robotyki, które sprawiły naszym uczniom dużo radości i satysfakcji.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 20:26
 
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 listopada 2018 18:26
Skalowanie czcionki:

Pamiętaj o mnie – Twoja książka!

Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce.

(Maksym Gorki)

BibliotekaMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to nieformalne święto, które zostało ustanowione przez International Association ofBiblioteka School Librarianship w 1999 r. Początkowo odnosiło się zaledwie do jednego dnia. Od 2008 r. dotyczy już całego października. W głównej mierze ma ono na celu zwrócenie uwagi na znaczącą rolę książnicy w „życiu” każdej placówki oświatowej.

Od lat ciekawe akcje sprzyjające nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych organizują dwa oddziały biblioteki prężnie działające w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

I w październiku 2018 r. było podobnie. Uczniowie pod kierunkiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz we współpracy z Pauliną Kubsik, i Przemysławem Ciesielskim wzięli udział w szeregu działań, zachęcających ich do sięgania po lekturę „nie tylko od święta”. Przyświecało im wówczas Bibliotekahasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: „Książka to przyszłość”.

W ten cykl przedsięwzięć wpisał się także okolicznościowy konkurs na „Najlepszego czytelnika października”. Z klas I-IV została nim Magdalena Koszarek z IIIa (wychowawca Arleta Skibińska), w oddziałach V-VIII i gimnazjalnych Sebastian Szota z VIIb (wychowawca Anna Neneman-Koprowska). Gratulujemy!

Zachęcamy wszystkich do systematycznego odwiedzenia dwóch oddziałów biblioteki naszej szkoły szczególnie po ty, by zwiększyć świadomość i celowość sięgania po książkę, i to nie tylko z czysto uczniowskiego obowiązku.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 18:34
 
Rozstrzygnięcie konkursu „Szkolne przygody gangu słodziaków” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 31 października 2018 17:33
Skalowanie czcionki:

Czytamy i tworzymy

RozstrzygnięcieZ okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków ogłosiliśmy konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było inspirowanie dzieci do codziennego czytania, a także przygotowania autorskich prac.

Różnorodność związana była z w kategorią wiekową:Zwycięzcy
• Klasy I rysowały swoje historie
• Klasy II tworzyły komiksy
• Klasy III pisały krótkie historie i je ilustrowały.

Dnia 25.10.18 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

Zwycięzcami zostali: Iga Golon – kl. I, Kinga Kaiser – klasa II, Jan Jakubowski – klasa III.

Wyróżnienia otrzymali również: Adam Derek, Gabriela Hernes, Julia Langner, Dominika Kołodziejczak, Lazarek Roksana, Hubert Perliński.

Gratulujemy!

Oliwia Adamczyk

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 21:27
 
„MIRABELKA..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 02 listopada 2018 17:16
Skalowanie czcionki:

Wielka historia opowiedziana przez małe drzewko [MINIGALERIA]

W biblioteceW ramach oficjalnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Publiczna w Golinie brała udział w inspirującej akcji czytelniczej „Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy". Bibliotekarka Karolina Kasprzak zorganizowała warsztaty historyczno - literacko - plastyczne dla uczniów z klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i nauczyciela języka polskiego Przemysława Ciesielskiego. Wszystkie działania ogniskowały się wokół fragmentów powieści Cezarego Harasimowicza pod tytułem „Mirabelka".

Dzieci poznały historię drzewa, by potem luźno wypowiadać się na temat tego, co usłyszały. Nie zabrakło rozmów o Irenie Sendlerowej i Januszu Korczaku. Szóstoklasiści wyrazili podziw dla cichego bohaterstwa tych dzielnych ludzi. Po „burzy mózgów" przyszedł czas na pracę plastyczną z patriotyzmem w tle. Uczniowie przystąpili bowiem do tworzenia „drzewa pamięci". Na wyciętych z papieru liściach musieli napisać jedno słowo, które kojarzy im się z Polską. Listki zostały przymocowane do gałęzi papierowego drzewa. Zostało ono wyeksponowane w siedzibie biblioteki.

Akcja „Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy" miała: promować czytelnictwo, rozbudzić zainteresowanie historią Polski; zwiększyć świadomość na temat wydarzeń związanych z wojną, włączyć lokalną społeczność w świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 17:19
 
Innowacyjne działania szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 31 października 2018 17:26
Skalowanie czcionki:

Przedsiębiorczość społeczna w szkole – nowe zadania.

29 października w gościnnym Centrum Organizacji Pozarządowych Koninie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Poznania zorganizował spotkanie i dyskusję poświęconą tematowi: „Przedsiębiorczość społeczna w szkole”. Celem spotkania było omówienie możliwości wsparcia szkół w zakresie rozwoju umiejętności społecznych i przedsiębiorczych młodych ludzi oraz budowania sieci wsparcia dla instytucji oświatowych składającej się z przedstawicieli lokalnej społeczności, NGO i JST.

Szkołę Podstawową im Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowały Ewa Wróbel i Kinga Bąkowska. Spotkanie było okazją do tego, by zastanowić się, jakie potrzeby i wyzwania stoją przed osobami, organizacjami, instytucjami, które chcą pracować z młodymi ludźmi nad budowaniem ich społecznego i obywatelskiego zaangażowania w subregionie konińskim. Kilkunastu przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych i nauczycieli w tym doradców zawodowych dzieliło się wiedzą i własnym doświadczeniem w tym obszarze. Uczestnicy spotkania zdecydowali o utworzeniu grupy roboczej do której będą również zaproszone młode, zaangażowane osoby aby wspólnie wypracować wnioski i wyznaczać kierunki rozwoju ekonomii społecznej aby ekonomię społeczną włączyć do strategii rozwoju województwa w obszarach związanych z rynkiem pracy, integracją społeczną, rozwojem przedsiębiorczości oraz innowacji, rozwojem usług użyteczności publicznej oraz innymi priorytetami. W zbliżającym się roku grupa będzie szukać rozwiązań w jaki sposób skutecznie wdrażać młodych ludzi w działania społeczne, przedsiębiorcze i obywatelskie. Jej priorytetem będzie budowanie odpowiedzialnej i świadomej wspólnoty mieszkańców, stąd konieczność wsparcia rozwoju kluczowych dla rozwoju kapitału społecznego umiejętności już na etapie szkoły podstawowej.

Ewa Wróbel
Kinga Bąkowska

 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 8 z 13
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information