piątek, 18 stycznia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Statystyki

Wizyt razem:501574
Wizyty dzisiaj:195
Wizyty wczoraj:257
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
11%Google Chrome 70.0.3538.80
11%Google Chrome 70.0.3538.110
6%Google Chrome 71.0.3578.98
6%Google Chrome 71.0.3578.99
5%FireFox 63.0
4%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
3%Google Chrome 69.0.3497.100
2%Google Chrome 59.0.3071.125
Kraje
Poland flag 76%Poland (27775)
Unknown flag 19%Unknown (6844)
Germany flag 3%Germany (1213)
France flag <1%France (162)
Ireland flag <1%Ireland (110)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 52.87.253.202
Z KSIĄŻKĄ NA TY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 21 listopada 2018 16:42
Skalowanie czcionki:

Milusińscy z Ia w bibliotece [MINIGALERIA]

W biblioteceBiblioteka to jedna z ważniejszych instytucji kultury, której zadaniem jest gromadzić, przechowywać i udostępniać materiały oraz informuje na określony temat. To właśnie ona pomaga w rozwijaniu marzeń, talentów i pasji zazwyczaj poprzez słowo pisane.W bibliotece

16 listopada uczniowie z integracyjnej klasy Ia wraz z wychowawcą Żanetą Wilant i nauczycielem wspierającym Justyną Dzieran odwiedzili jeden z oddziałów biblioteki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tam pod fachowym okiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz wzięli udział w tematycznej lekcji, podczas której dowiedzieli się, co mogą zrobić, aby wypożyczać książki. Uzyskali odpowiedzi na różne pytania m.in. te jak należy obchodzić się z każdą publikacją różnego typu oraz czym zajmuje się biblioteka w ogóle.
W biblioteceDodatkowo zostali zapoznani z księgozbiorem i sposobem ułożenia książek na półkach. Ponadto każdy z nich samodzielnie podpisał się na swojej osobistej karcie bibliotecznej - wzbudziło to w nich nie lada satysfakcję. Po zajęciach dzieci zostały pasowane na czytelnika. W nagrodę każde z nich otrzymało okolicznościowy dyplom oraz praktyczną zakładkę. Zwieńczeniem wizyty w książnicy były pierwsze wypożyczenia.

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie to miejsce przyjazne każdemu uczniowi, gdzie można przyjść, znaleźć coś dla siebie i skorzystać z „wiedzy” zgromadzonej na półkach.

Justyna Dzieran

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 16:43
 
GALA KONKURSU IPN W WARSZAWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 16:34
Skalowanie czcionki:

Niezwyciężeni 1918 Pokolenia Niepodległej [MINIGALERIA]

Gala konkursuKonkurs historyczny „Niezwyciężeni 1918 Pokolenia Niepodległej”, którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy został rozstrzygnięty!Gala konkursu

15 listopada 2018 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa, podsumowująca ogólnopolską rywalizację. Wzięli w niej udział także przedstawiciele klasy IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Kornelią Topor-Pustelnik. Uroczystość prowadził aktor znany z serialu „Plebania” - Dariusz Kowalski. Nagrodzonym dyplomy wręczał m. in. Prezes IPN dr Jarosław Szarek. W kategorii plakat zostało nagrodzonych 25 prac nadesłanych z całej Polski. Gala konkursuWśród nich była ta wykonana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie poświęcona Czesławowi Brzegowi.

Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

* * *

Dla przypomnienia…

Gala konkursuRok temu uczniowie ówczesnej kl. IIIb pod kierunkiem Kornelii Topor-Pustelnik podjęli się niełatwego zadania. Musieli odnaleźć w okolicy bohatera, który otrzymał Krzyż lub Medal Niepodległości, zebrać o nim jak najwięcej informacji i wykonać plakat edukacyjny. Nie byłoby wspomnianego wyżej, końcowego sukcesu, gdyby nie współpraca ze starszymi koleżankami i kolegami z ówczesnej IIcG, którzy ze swoim opiekunem - Jolantą Krawczyk-Poszwą przeprowadzili wywiady. Ponadto udokumentowali na zdjęciach swoją wizytę w Zagórowie, skąd pochodził Czesław Brzeg.

Dumą napawa fakt, że takich bohaterów mamy „tuż obok”. Cześć im i chwała! Uczniom raz jeszcze serdeczne dzięki za pracę i zaangażowanie.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2018 22:26
 
W teatrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 07:50
Skalowanie czcionki:

Teatralnie - profilaktycznie

ĆpunkaŚwiat narkotyków, dopalaczy i niebezpieczeństwo z nimi związane może sprowadzić dziecko z „dobrego domu” niemal na samo dno. ToĆpunka obraz książki Barbary Rosiek pt. Ćpunka i jej scenicznej adaptacji w reżyserii Marka Tercza pod tym samym tytułem, który mieli możliwość obejrzeć uczniowie naszej szkoły. Młodzież gimnazjalna, oglądając spektakl Kieleckiego Teatru Lektur, poznała mechanizm wkręcania się w „spiralę” narkotykową, często wywołaną presją życia we współczesnym świecie, konsumpcjonizmem czy nadmiernymi wymaganiami i obojętnością środowiska.

Być może taka forma przekazu pomoże zapobiec sięganiu po środki uzależniające przez młodych ludzi. Każde działanie profilaktyczne jest potrzebne.

Wyjazd nie odbyłby się gdyby nie opiekunowie – p. Urszula Jeziorna i p. Marzena Lachowicz.

Dyrekcja i organizator wyjazdu dziękują GKRPA w Golinie za wsparcie finansowe wyjazdu.

Agata Wojdyńska
Pedagog szkolny

 
Warsztaty zorganizowane przez CWRKDiZ w Koninie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 11:00
Skalowanie czcionki:

Jak zmienić hobby w pracę zawodową? [MINIGALERIA]

WarsztatyTakie i inne pytania zadawała młodzież klasy VIIb i VIIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na warsztatach zorganizowanych w dniu 14 i 15 października 2018r. przez CWRKDiZ w Koninie. Cykl prelekcji rozpoczął Pan Marek Jaśniewicz z Mikroskala w Koninie. Swoimi doświadczeniami przedsiębiorcy i pasjonata podzielił się z młodzieżą. Przedstawił także ścieżkę kariery człowieka sukcesu. W drugiej części warsztatowej młodzież zmagała się z ćwiczeniem: „Katastrofa morska’. Quiz zawodoznawczy wzbudził najwięcej emocji. Odpowiadając na pytania młodzież definiowała takie zawody jak: lutnik, kaletnik, zecer czy zdun. Młodzież miała okazje dowiedzieć się czym zajmuje się rymarz, arborystka oraz groomer. Zajęcia zorganizowane przez przedstawicieli CWRKDiZ w Koninie były ciekawą formą zajęć z doradztwa zawodowego i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Ewa Wróbel

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2018 14:35
 
100 PRAC PLASTYCZNYCH… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 13:13
Skalowanie czcionki:

… na 100-lecie wolnej Polski

100 pracBiało – czerwona bibuła, kolorowa plastelina, a nawet szare rolki od papieru, to tylko niektóre z materiałów zastosowane przez100 prac najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wykonania ciekawych prac plastycznych. Wpisały się one w obchody patriotycznego świętowania w palcówce 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci z „zerówek” i klas pierwszych przygotowały swoje dzieła różnymi technikami. Każda z prac była własnym, często bardzo oryginalnym spojrzeniem na symbole narodowe, atrakcyjna w swojej formie i to z dbałością o detale.

Dzięki naszym milusińskim korytarze szkoły zdobią teraz pięknie wykonane flagi i godła Polski, a w sercach kształtuje się poczucia narodowej tożsamości.

Justyna Dzieran

 
„Wolna, Niepodległa, Nasza…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 16 listopada 2018 08:30
Skalowanie czcionki:

„Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować”./Jan Paweł II/

ApelTe doniosłe i niecodzienne słowa naszego Wielkiego Rodaka odnalazły swą szczególną kwintesencję w czasie wyjątkowej uroczystości zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Stulecie odzyskania niepodległości stało się impulsem do zaaranżowania przez uczniów i nauczycieli niezwykle plastycznego widowiska słowno-muzycznego pod hasłem „Nie było jej. A jest. Polska!”. Dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, w szczególności usłyszeliśmy wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej, podziwialiśmy artystyczny taniec z flagą oraz arcypiękne wykonanie poloneza z filmu „Pan Tadeusz” do kompozycji Wojciecha Kilara. W tym dniu bliska sercom całej szkolnej społeczności była ONA – WOLNA I NIEPODLEGŁA. NASZA OJCZYZNA.

ApelNarodowe Święto Niepodległości jest niebywałą okazją do zastanowienia się nad naszym patriotyzmem. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna, zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa oraz istotną misją szkoły, jaką jest zaszczepienie wartości patriotycznych w umysłach młodych Polaków.

Apel14 listopada 2018 r. na uroczysty apel do naszej placówki przybyli zaproszeni goście, wśród nich Przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie Pan Wojciech Wojdyński, Burmistrz Goliny Pan Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bożena Gradecka, radni oraz dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych.

Na szczególną uwagę zasługuje przemówienie dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Pani Ewy Kutnik, która wypowiedziała wiele ciepłych słów na temat artyzmu płynącego z patriotycznego spektaklu oraz doceniła niemały trud i poświęcenie wszystkich uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.Apel

Warto w tym miejscu nadmienić, że autorami i współtwórcami artystycznego przekazu poświęconego trudnej historii naszej Ojczyzny byli: Aleksandra Gołdych, Justyna Szczot, Jolanta Krawczyk-Poszwa, Hubert Kulczak, Aleksandra Bukowska, Ewelina Piaskowska, Kinga Bąkowska, Iwona Kasprzak oraz nauczycielki Paulina Kubsik i Irena Elantkowska, które przygotowały do występu recytatorskiego Huberta Michalaka.

ApelOdwołując się na koniec do słów Jana Pawła II pamiętajmy o tym, że warto czcić historyczne rocznice, ale przede wszystkim... powinniśmy odnaleźć w życiu swoje Westerplatte, czyli indywidualne wskazanie – „Jak żyć?” – by budować silną i wolną Polskę.

[GALERIA]


Aleksandra Gołdych,
Żaneta Wilant

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 17:07
 
11.11.1918 r. – 11.11.2018 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 13 listopada 2018 16:24
Skalowanie czcionki:

To dla Ciebie Polsko! [GALERIA]

Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś: Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej. Słowa te w wymowny sposób wpisują się w rangę okrągłego jubileuszu odzyskania przez nasz kraj suwerenności.

To dla Ciebie Polsko11 listopada 2018 r., dyrekcja, grupa nauczycieli, zuchy oraz poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wTo dla Ciebie Polsko Golinie wzięli udział w gminnych obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Eucharystię w intencji Ojczyzny odprawił proboszcz - ks. dziekan Andrzej Urbański.

Po nabożeństwie uczestnicy jubileuszu przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” zaśpiewać hymn narodowy i złożyć wiązanki kwiatów. W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie gest ten uczynili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z dyrektor Ewą Kutnik. 7. GromadaTo dla Ciebie Polsko Zuchowa „Odważne Gumisie” zapaliła natomiast światełko pamięci.

To dla Ciebie PolskoZwieńczeniem świątecznych obchodów był okolicznościowy program artystyczny „Śpiewająco dla Niepodległej” w miejscowym domu kultury, podczas którego swoje zdolności zaprezentowali także uczniowie z golińskiego „Julka”.

Tym sposobem 100. rocznica odzyskania przez Polskę pełnej wolności przeszła do historii.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości na stronie: www.youtube.com.

Przemysław Ciesielski
publ. filmu: Wiktor Gołuszko - VIc

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 19:40
 
KONCERT W POZNANIU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 21 listopada 2018 16:38
Skalowanie czcionki:

Muzycznie dla Niepodległej

KoncertObchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności i na nowo pojawienia się mapach świata przybierały różne formy, od tych czysto tradycyjnych, po te bardzo oryginalne i błyskotliwe. Jedno co je łączyło to wspólnie świętowanie, chociażby przez recytowane słowo lub… muzykę.Koncert

11 listopada 2018 r. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się koncert patriotyczny. Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka wzięła w nim udział przedstawicielka grona pedagogicznego ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Jolanta Krucka. Na program tej okolicznościowej uroczystości złożyły się koncerty - fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego i na orkiestrę Witolda Lutosławskiego.Była to prawdziwa duchowa i muzyczna uczta dla niejednego melomana, którą wspominać się będzie z rozrzewnieniem.

Przemysław Ciesielski

 
100 ZADAŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 13 listopada 2018 16:41
Skalowanie czcionki:

Matematycy dla Niepodległej! [GALERIA]

Matematycy dla NiepodległejUczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można na wiele sposobów. Często są to dość bardzo oryginalne w swoichMatematycy dla Niepodległej założeniach i przebiegu akcje.

Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy 9 listopada 2018 r. przystąpili do projektu pod hasłem: „100 zadań na stulecie niepodległości” opracowanego przez nauczycieli matematyki - Joannę Graczyk, Katarzynę Stachurską i Katarzynę Szadkowską. Tego dnia 40 uczniów z klas IV - VIII oraz III gimnazjalnych, pracując w dwuosobowych zespołach, rozwiązało wspomnianą pulę zadań z różnych działów „królowej nauk” (wiele z nich zawierało elementy treści historycznych).

Matematycy dla NiepodległejW przedsięwzięciu liczyły się przede wszystkim pomysłowość, zapał i chęć w dążeniu do właściwego rozwiązania przydzielonych zadań.Matematycy dla Niepodległej Każdy zespół rozwiązał pięć tematycznych ćwiczeń, których wyniki odsłaniały litery z końcowego hasła umieszczonego na tablicy. Po rozwiązaniu wszystkich stu zadań, uczestnikom ukazała się kluczowa złota myśl wypowiedziana niegdyś przez Józefa Piłsudskiego - „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Uczestnicy projektu byli świetnie przygotowani. Wykazali się dużym zaangażowaniem i wytrwałością w wykonaniu powierzonego zadania, a efekt finalny sprawił wszystkim wiele radości.

Joanna Graczyk,
Katarzyna Stachurska,
Katarzyna Szadkowska

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 19:41
 
GODZINA 11:11, CZYLI… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
sobota, 10 listopada 2018 14:57
Skalowanie czcionki:

… bicie rekordu czas zacząć [MINIGALERIA]

HymnWspólne zaśpiewanie czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów oraz nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą to najważniejszy cel akcji „Rekord dla Niepodległej”, która został zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji.

Swoją odsłonę miała ona 9 listopada 2018 r. Jej początek wyznaczyła bardzo wymowna i symboliczna godzina 11:11.Hymn

W gronie ponad 24 tys. placówek oświatowych, które zgłosiły swój akces uczestnictwa w projekcie, była także Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Nasz lokalny, patriotyczny happening koordynowany przez: Małgorzatę Iwińską, Agnieszkę Pakułę, Justynę Szczot we współpracy z: Robertem Iwińskim, HymnHubertem Kulczakiem, Kamilem Strajchem odbył się w miejscowej hali widowiskowo-sportowej. Tam właśnie z ust społeczności golińskiego „Julka” wybrzmiał donośnie i z dumą „Mazurek Dąbrowskiego”.

Ten niekonwencjonalny sposób uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był krótką, ale za to bardzo treściwą w swoim przesłaniu lekcją patriotyzmu.

Przemysław Ciesielski
fot. Kamil Strajch

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 13:51
 
Dla Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 10 listopada 2018 12:02
Skalowanie czcionki:

Bieg Niepodległości [GALERIA]

BiegUczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie 7 listopada 2018 r. wzięli udział w biegu, upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcami wyjątkowego wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego: Liliana Czajkowska, Hubert Kulczak, Piotr Jabłoński, Robert Iwiński i Tomasz Borowski.

BiegWyznaczony dystans, którego trasa wiodła ulicami Goliny, pokonali uczniowie klas I - IV oraz klas V - VIII i III gimnazjalnych wraz z wychowawcami. Chcąc podkreślić znaczenie patriotycznego święta, zawodnicy założyli przy tej okazji ubrania w barwach biało - czerwonych, a w rękach trzymali polskie flagi.

Bieg, nad bezpieczeństwem którego czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie i funkcjonariusze Straży Miejskiej, wyzwolił w jego uczestnikach wiele pozytywnych emocji. Pozwolił w atrakcyjny sposób odwołać się do wydarzeń z 11 listopada 1918 r.

***

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom Straży Miejskiej i Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników biegu niepodległościowego.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2018 13:47
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 7 z 13
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information