sobota, 21 lipca 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Statystyki

Wizyt razem:420615
Wizyty dzisiaj:3
Wizyty wczoraj:83
Przeglądarki
12%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 66.0.3359.181
7%FireFox 60.0
6%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 66.0.3359.139
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Mozilla
3%Google Chrome 66.0.3359.126
2%FireFox 59.0
Kraje
Poland flag 80%Poland (18135)
Unknown flag 16%Unknown (3595)
Germany flag 2%Germany (356)
France flag <1%France (132)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (79)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.81.195.140
W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH I… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 20:04
Skalowanie czcionki:

… mieście ojca Mateusza [GALERIA]

WycieczkaKoniec roku szkolnego sprzyja organizowaniu różnych wycieczek dla dzieci młodzieży. Każdorazowy wyjazd tego typu to nie tylko odskocznia od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim sposób na doskonałą integrację zespołów klasowych w ciekawych miejscach Polski.

Wiedzą to zapewne uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy od 11 do 12 czerwca 2018 r. wspólnie ze swoimi nauczycielami: wicedyrektor Katarzyną Szadkowską, Justyną Szczot, Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim (organizator wycieczki) zgłębiali tajniki Gór Świętokrzyskich i malowniczego Sandomierza. Wtedy to zrealizowali program, którego wytyczne z ramienia biura „Rajdtour” w Koninie pomógł im wcielić w życie pilot podróży – Dariusz Wąchnicki.

O tym co zobaczyli i czego doświadczyli uczniowie, i nauczyciele z golińskiego „Julka” w poniższej relacji.

1. dzień (poniedziałek, 11 czerwca 2018 r.)

WycieczkaPierwszego dnia cała grupa wyjechała z Goliny pod opieką swoich nauczycieli punktualnie o godzinie 6:00. Po kilkugodzinnej podróży w Świętokrzyskie, przyjechali do Chęcin, gdzie zobaczyli ruiny zamku, będącego twierdzą oraz rezydencją rodzin królewskich, którego Białą Damą po dzień dzisiejszy jest królowa Bona. Następnie przejechali do Huty Szklanej. Tam weszli na Łysą Górę, po drodze oglądając rezerwat „Gołoborze Kobendzy”, a na szczycie zwiedzając opactwo benedyktynów – kościół Świętego Krzyża. Później zeszli Drogą Królewską do Nowej Słupi. Na zakończenie dnia udali się na nocleg do ośrodka „Gołoborze” w Rudkach, gdzie m.in. zregenerowali też swoje siły witalne na basenie.

2. dzień (wtorek, 13 czerwca 2018 r.)

WycieczkaWczesnym rankiem grupa z Goliny wyjechała do miasta serialowego ojca Mateusza - Sandomierza. Tam zobaczyli stary rynek z pięknym, gotycko -renesansowym ratuszem, kościół pw. św. Jakuba – jedną z najstarszych budowli ceglanych w Polsce, XIV-wieczny zamek. Przespacerowali się lessowym wąwozem królowej Jadwigi oraz podziemną trasą turystyczną - systemem dawnych XIV i XV-wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali swoje towary handlowe.

Na koniec dnia przejechali do parku rozrywki i miniatur „Sabat Krajno” k. Kielc na zajęcia rekreacyjne. Tam skorzystali z tras linowych o różnym stopniu trudności. Ponadto mogli obejrzeć miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz filmy wyświetlone w technologii 6D w minikinie.

Później wyjechali w drogę powrotną do Goliny, by około godz. 22:00 wrócić do swoich domów.

Podsumowując niniejszy artykuł, można śmiało powiedzieć, że kolejna wycieczka – tym razem w Świętokrzyskie, chociaż przeszła już do historii, to na pewno dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Była niezłą frajdą. Pozwoliła odkryć na nowo piękno przyrody i zabytków Polski.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 19:06
 
Szkolny konkurs wędkarski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 13 czerwca 2018 17:04
Skalowanie czcionki:

Mistrz wędkarstwa spławikowego wyłoniony

ZawodnicyW niedzielę 10.06.2018 r. wczesnym rankiem na łowisku w Spławiu odbył się trzynasty szkolny konkurs wędkarski o tytuł MISTRZA W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM. Po trzygodzinnych zmaganiach, w oczekiwaniu na wyniki, młodzi wędkarze posilili się kiełbaską z grilla. Gdy dokonano podsumowania, okazało się, że w tegorocznych zawodach uczniowie złowili łącznie prawie 11 kg ryb, natomiast klasyfikacja indywidualna wyglądała następująco:Duża ryba

I miejsce Kacper Folta 3,72kg
II miejsce Albert Szota 3,02kg
III miejsce Filip Jackowski 2,98kg

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia, wytrwałości i cierpliwości w kolejnych wyprawach wędkarskich, oby było ich jak najwięcej.

Organizator zawodów dziękuje sponsorom za środki finansowe przekazane na organizację imprezy wędkarskiej:Zawody

DYREKCJI SZKOŁY
PANU KAROLOWI  CZAJA - FIRMA „KRIS”
PANU RADOMIŁOWI HANC - HURTOWNIA „ORKA”

Uczestnicy oraz organizator konkursu składają podziękowania dla Panów Henryka i Mariusza Juszczaka za wsparcie finansowe oraz pomoc techniczną w trakcie trwania imprezy.

Hubert Kulczak

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 19:43
 
Z Misiem wędrowali po gminie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 19:17
Skalowanie czcionki:

Golina * 09.06.2018 [MINIGALERIA]

Jest na świecie taka gmina, która zowie się Golina - śpiewały dzieci 9 czerwca 2018 r. w hali widowiskowo - sportowej w Golinie podczas XXXIX Rajdu dla Dzieci PTTK Konin. Połączone grupy piesze i rowerowe w sile 260 gardeł pod kierunkiem Żanetty Matlewskiej, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie i Haliny Warzychowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawnicach nauczyły się hymnu miasta Golina. Wcześniej, przy przepięknej pogodzie, zwiedzali gminę Golina na rowerach i pieszo.

Rajd PTTKW centrum miasta pod pomnikiem „Tym co za Polskę życie oddali” dzieci złożyły biało - czerwoną wiązankę w roku stulecia odzyskania niepodległości.W bazie rajdu na terenie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie małych wędrowców wraz z opiekunami powitała dyrektor Jolanta Krucka. Miejscowi nauczyciele przygotowali atrakcyjne zabawy. Konkursy sprawnościowe prowadziła kadra Klubu Turystycznego PTTK w Koninie z sekcją CIKLO.

Wiele frajdy sprawiło łowienie nagród na wędkę pod tradycyjną nazwą „Wędka Szczęścia”. Najliczniejszymi drużynami były reprezentacje szkół podstawowych ze Sławska, Kawnic, Goliny, SP nr 3 z Konina i z Radoliny. Najmłodszą uczestniczką była Eliza Hyży z Goliny, a uczestnikiem Kamil Rajd PTTKBurek ze Sławska. Najliczniejszymi rodzinami byli Burkowie i Krygierowie ze Sławska oraz Przybyłowie i Osikowie z Goliny. Zdobywcom odznaki regionalnej Turysta Ziemi Konińskiej z Koła Turystycznego przy SP nr 3 w Koninie gratulował Andrzej Łącki, prezes Oddziału PTTK w Koninie.

Laureaci konkursu krajoznawczego o Koninie i gminie Golina otrzymali nagrody z rąk Mirosława Durczyńskiego, Burmistrza gminy Golina, który ufundował pożywną zupę rajdową. Pan burmistrz i dyrektor szkoły Alina Kozłowska zaprosili na przyszły rok do Radoliny. Rajd odbył się dzięki wsparciu Miasta Konin, Starostwa Powiatowego w Koninie i Gminy Golina.

Oddział PTTK w Koninie

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 19:23
 
OJ DZIAŁO SIĘ… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 19:33
Skalowanie czcionki:

Rajd z Misiem, czyli zabawa na 102 [MINIGALERIA]

RajdCzerwcowa, iście letnia aura sprzyja organizowaniu przeróżnych rajdów rowerowych i integrujących pikników. Ostatnimi laty prym w tym pomyśle wiedzie Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Koninie oraz Klub Turystyczny PTTK „Ciklo”.Rajd

9 czerwca 2018 r. taka forma spotkania i swoistego rodzaju zabawy odbyła się w zawsze gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. W tym roku ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, patronował jej biało - czerwony miś ;-).

Impreza składała się z kilku integracyjnie połączonych z sobą części. Rozpoczęły ją rajd rowerowy do Kawnic i spacer ulicami naszej miejscowości. Po powrocie z wojaży uczestnicy z: Kawnic, Konina, Radoliny, Sławska i Goliny zostali powitani przez organizatorów. Potem w hali widowiskowo – sportowej przyszedł czas na „zmierzenie się” z melodią i słowami hymnu naszego miasta, a później na wesołą zabawę w wyznaczonych miejscach ulokowanych wokół budynku golińskiej podstawówki (quizy, Rajdkonkurencje sprawnościowe, „wędka szczęścia”, tor przeszkód, kącik plastyczny, „planszówki”, „piłkarzyki”, ping – pong).

Wszystkim udzieliła się przy tym niezwykle wesoła atmosfera spotkania, dodatkowo spotęgowana przez zwycięstwa w różnychRajd rywalizacjach, w których czynnie wielu brało udział.

39. „RAJD DLA DZIECI Z MISIEM”, który swoją obecnością zaszczycił burmistrz Mirosław Durczyński, śmiało można zaliczyć do udanych. Wszyscy przybyli do golińskiego „Julka” byli pod ogromnym wrażeniem rozmachu i precyzji organizacyjnej imprezy, co niewątpliwie było zasługą: dyrektor Jolanty Kruckiej, grupy nauczycieli, przedstawicieli pracowników obsługi oraz wspomagających ich w podjętych działaniach uczniów. Tym samym cele integracyjnego spotkania takie jak: propagowanie zdrowego stylu życia, poznanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, wzmocnienie więzi rodzinnych, aktywizacja mieszkańców oraz poznanie atrakcji regionu konińskiego zostały w 100% zrealizowane. Oto przecież chodziło ;-).

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 19:37
 
NA PIELGRZYMIM SZLAKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 19:42
Skalowanie czcionki:

U św. s. Faustyny w Świnicach Warckich [GALERIA]

Zmiłuj się nade mną
w miłosierdziu swoim,
spojrzyj z miłością
i z grzechów mnie obmyj.

Jezu ufam Tobie
w miłosierdziu Twoim,
jeszcze raz mi przebacz,
błagam Cię w pokorze. (…)

NA PIELGRZYMIM SZLAKUWzorem ostatnich lat na zakończenie „Białego Tygodnia” (9 czerwca 2018 r.), dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Przyjmie) wraz z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP udały się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s.Na pielgrzymim szlaku Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (bratnia diecezja włocławska, dekanat uniejowski).

W tym otoczonym kultem miejscu, trzecioklasiści podziwiali nową część kościoła parafialnego pw. św. Kazimierza Królewicza. Wzięli tam udział w uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. sprawowanej przez golińskich duszpasterzy - proboszcza ks. dziekana Andrzeja Urbańskiego, ks. prałata Mariana Górskiego i wikariusza – ks. Artura Kazeckiego.Później pierwszokomunijni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie swoje serdeczne słowa skierował do nich kustosz tamtejszego sanktuarium - ks. Janusz Kowalski. Potem dzieci i rodzice uczcili relikwie świętej. Następnie Na pielgrzymim szlakuudali się do pobliskiego Głogowca, w którym to mieści się dawny dom Apostołki Pana Jezusa.

Wspomniana pielgrzymka była dla młodych, ich rodziców i dziadków wielkim przeżyciem duchowym. Pomogła w zobaczeniu miejscNa pielgrzymim szlaku wiążących się ze świętą, która ułatwiła światu poznanie i zrozumienie prawdy o nieograniczonym Miłosierdziu Bożym. Nie wahajmy się zatem powtarzać za s. Faustyną: „Jezu ufam Tobie”.

W dodatku...

W drodze powrotnej pielgrzymi z Goliny zwiedzili klasztor oo. franciszkanów w Kole oraz sąsiednią, gotycką farę, z której to bardzo ciekawą historią zapoznał ich tamtejszy proboszcz – ks. kan. Józef Wronkiewicz.

Przemysław Ciesielski, fot. Magdalena Mielcarek - Mirek

Poprawiony: czwartek, 14 czerwca 2018 07:30
 
GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 czerwca 2018 12:01
Skalowanie czcionki:

Oliwia z pierwszym miejscem na podium

Pierwsze miejsceWszechstronny rozwój i promocja uczniowskich talentów to główne cele prowadzonych zajęć przez nauczycielkę Justynę Szczot, opartych o jej autorski program „Język angielski w muzyce”.

8 czerwca 2018 r. podczas „I Gminnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej” w Kawnicach przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zaprezentowały efekty swojej wielomiesięcznej pracy w ramach realizacji powyższej inicjatywy. Pod kierunkiem Justyny Szczot fenomenalnie wystąpiły wtedy Maria Sławska i Iwona Trocha oraz zwyciężczyni rywalizacji Oliwia Kamińska, która zajęła I miejsce wśród 15 uczestników z całej gminy. Nagrodą główną dla naszej uczennicy były słuchawki i voucher na sesję zdjęciową. Uczestniczki otrzymały także dyplomy i upominki za udział w konkursie.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pierwsze miejsce Pierwsze miejsce Pierwsze miejsce


Justyna Szczot

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2018 12:16
 
KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 08 czerwca 2018 09:11
Skalowanie czcionki:

Na wojewódzkim finale w „Julku” [MINIGALERIA]

Konkurs Wiedzy o WielkopolsceDnia 7 czerwca 2018 r. finaliści XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce spotkali się ponownie w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, by tym razem przystąpić do wojewódzkiego etapu tej rywalizacji.Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Uroczystość, w której z ramienia samorządu gminnego wziął udział Przewodniczący Rady Miejskiej – Wojciech Wojdyński rozpoczęły słowa serdecznego powitania. Później przyszedł czas na wręczenie dyplomów i upominków. Kolejną integralną częścią było zmierzenie się uczestników z testem dotyczącym historii, kultury i tradycji Wielkopolski. Na tym etapie nie ma wątpliwości, iż każdy z nich musiał wykazać się obszerną wiedzą, zdobytą i pogłębianą pod czujnym okiem swoich opiekunów.

***

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali uczniowie przygotowani przez dyrektor Jolantę Krucką. Byli to: Roksana Piątkowska, Wiktoria Bobrowska i Hubert Przybyła.

Justyna Szczot, Przemysław Ciesielski, fot. Kamil Strajch

Poprawiony: piątek, 08 czerwca 2018 09:14
 
Projekt edukacyjny IPN PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 09 czerwca 2018 09:29
Skalowanie czcionki:

Niezwyciężeni 1918 – 2018. Pokolenia Niepodległej. [GALERIA]

Uczestnicy projektu

W związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego włączyła się w wiele działań, które mają na celu upamiętnienie tego wydarzenia. Jednym z nich jest udział uczniów w konkursie historycznym NIEZWYCIĘŻENI 1918 – 2018. POKOLENIA NIEPODLEGŁEJ.

Podstawowym celem konkursu było „odkrycie” i upamiętnienie osób odznaczonych Krzyżami i Medalami Niepodległości. W zmagania konkursowe włączyli się uczniowie, zarówno młodszych, jak i starszych klas. Wspólnie podjęli się działań mających na celu odszukanie i upamiętnienie bohatera. Udało im się znaleźć postać w pobliskim Zagórowie, a jest to Pan Czesław Brzeg, którego uczynili bohaterem swoich prac. Plakat edukacyjny, to zadanie adresowane do najmłodszych uczestników konkursu. Z tym zadaniem zmagali się uczniowie klasy III b pod kierunkiem wychowawcy – Pani Kornelii Topor – Pustelnik. Uczniowie wykonali piękny, bardzo wymowny plakat prezentujący postać Pana Czesława. Plakat już czeka na werdykt ogólnopolskiego jury. Trzymamy kciuki. Vlog filmowy – to działanie proponowane uczniom starszych klas. Uczennice klasy II d gimnazjum: Agata Czajka, Sandra Olszewska i Eliza Przybysławska postanowiły taki vlog wykonać. Realizując zadania związane z konkursem, nawiązały współpracę z Biblioteką Miasta i Gminy Zagórów. Dzięki wielkiej życzliwości pracujących tam – Katarzyny Nowickiej i Katarzyny Połom - zdobyły wiele cennych informacji. Panie pomogły także w organizacji spotkania z Panem Andrzejem Bernatem, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Zagórowie, który okazał się wielkim znawcą i pasjonatem historii. Udzielił uczennicom wywiadu, w którym w barwny sposób opowiedział o bohaterze, udostępnił też mnóstwo dokumentów. Ponadto Pan Andrzej zorganizował spotkanie z żyjącymi jeszcze członkami rodziny Pana Czesława – Panią Janiną Brzeg – synową oraz Panem Kazimierzem Brzegiem, jego bratankiem.

6 czerwca 2018r. w auli szkolnej odbyło się podsumowanie podjętych działań w obu kategoriach. Klasa III b wraz z wychowawcą zaprezentowała plakat, natomiast dziewczęta tworzące vlog przedstawiły efekty swoich starań, opowiadając o kolejnych etapach pracy nad konkursem. Uczniowie mogli obejrzeć wyróżnioną prezentację multimedialną dotyczącą życia i działalności Pana Czesława Brzega oraz wystawę wyróżnionych w konkursie plakatów i zgromadzone podczas pracy dokumenty.

Plakat - Czesław Brzeg

Czesław Brzeg z Zagórowa, starszy przodownik Policji Państwowej w latach 1927-1939. Harcerz, członek Drużyny Harcerskiej im. Kazimierza Pułaskiego, ochotnik wojny polsko-bolszewickiej, bohater – obrońca Warszawy. Internowany w 1939 roku w Ostaszkowie, zamordowany w 1940 roku przez NKWD. Urodził się 5 lipca 1900 roku w Zagórowie, jako syn Andrzeja i Pelagii z Ponieckich.Miał trójkę rodzeństwa: siostrę Zofię oraz dwóch braci – Romualda i Leonarda. Z domu rodzinnego wyniósł szacunek do symboli i bohaterów narodowych oraz gorącą miłość do Ojczyzny. Wartości jakim hołdował, znalazły szybko odzwierciedlenie w jego postępowaniu. Już jako nastolatek przyczynił się do powstania zagórowskiego harcerstwa, wstępując w 1914 roku do Drużyny Harcerskiejim. Kazimierza Pułaskiego w Zagórowie, następnie wstąpił do Polskiej Organizacji Wojskowej. W latach 1919 – 1920 wziął udział w wojnie polsko-bolszewickiej, służąc w 29. pułku Strzelców Kaniowskich jako ochotnik. Odznaczył się odwagą w obronie Warszawy, za co otrzymał szereg odznaczeń, m.in. Krzyż Walecznych i Medal Niepodległości. W 1922 roku postanowił wstąpić w szeregi Policji Państwowej, rozpoczął wówczas naukę w szkole policyjnej. Ukończył ją w 1926 r. Jego pierwszą placówką był posterunek PP w Blizanowie w powiecie kaliskim, gdzie służył od 1927 r. W tym samym roku poślubił mieszkankę Zagórowa Bronisławę z Madajewskich. Wkrótce potem na świat przyszli dwaj synowie państwa Brzegów: Mieczysław oraz Włodzimierz. W roku 1935 Czesław Brzeg otrzymał przeniesienie do pracy w Wydziale Śledczym Komendy Powiatowej Policji Państwowej w Kaliszu na stanowisko inspektora wydziału śledczego. Pracował tam aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Trzeciego września 1939 roku został ewakuowany wraz z Kancelarią Wydziału Śledczego i Archiwum Policji Państwowej w Kaliszu na wschodnie tereny Rzeczypospolitej. Po napaści Armii Czerwonej na Polskę znalazł się w niewoli sowieckiej i został internowany w obozie Ostaszków. W grudniu tego samego roku Czesław Brzeg wysłał z obozu pierwszą kartkę, adresowaną do bliskich. Ci otrzymali ją dopiero po miesiącu. Kolejna, pisana w styczniu 1940, okazała się ostatnią wiadomością. 12 kwietnia 1940 roku Czesław Brzeg został przewieziony z Ostaszkowa w grupie dwustu więźniów do Tweru (Kalinin), gdzie został zamordowany. Jego nazwisko znajduje się na tajnej 100 - osobowej liście NKWD nr 026/3 pod pozycją nr 58 nr jeńca 2823, datowanej na dzień 12 kwietnia 1940 roku. Czesław Brzeg pochowany został w zbiorowej mogile w lasach koło Miednoje. Rodzina podejmowała bezskuteczne próby odszukania więźnia za pośrednictwem Czerwonego Krzyża. Bronisława Brzeg nie doczekała wieści o losach męża, zmarła w 1978 roku.

Jolanta Krawczyk

Poprawiony: niedziela, 10 czerwca 2018 19:25
 
Matematyczne potyczki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 23 maja 2018 16:44
Skalowanie czcionki:

Konkurs klasy drugiej

Uczestnicy konkursuW dniu 18 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoje umiejętności podczas Konkursu Matematycznego. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 2 a: Jakub Koliński, Jan Jakubowski, Filip Michalak, Julian Dybkowski, Gracjan Szabelski, Adam Perlińśki, których wychowawczynią jest Arleta Skibińska.

Celem było nie tylko doskonalenie i popularyzacja wiedzy wśród uczniów klas II oraz rozwijanie talentów matematycznych, ale także motywowanie do samodzielnej i systematycznej pracy. Uczestnicy zmierzyli się z trudnością, jaką jest czytanie ze zrozumieniem.

Organizatorzy konkursuPo sprawdzeniu prac komisja wyłoniła zwycięzców:
Julian Dybkowski1. miejsce
Filip Michalak2. miejsce
Jan Jakubowski3. miejsce

Organizatorami konkursu były nauczycielki: Halina Nowicka i Małgorzata Iwińska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: sobota, 09 czerwca 2018 16:58
 
PROJEKT EDUKACYJNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 07 czerwca 2018 10:26
Skalowanie czcionki:

O wartości rodziny

ProjektPromowanie wartości rodziny, kształcenie odpowiedzialności za własny rozwój, podejmowanie zespołowych pomysłów i realizacja zadań, rozwijanie umiejętności poszukiwania, porządkowania, wykorzystania informacji z różnych źródeł, rozwiązywania problemów w twórczy sposób, i stosowania teorii w praktyce to najważniejsze cele projektu edukacyjnego realizowanego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez katechetów - s. Lilianę Sochę CSDP, s. Laurencję Chodźko CSDP i ks. Artura Kazeckiego.

W ramach cyklu kreatywnych działań uczniowie pod kierunkiem nauczycieli religii przypomną o istocie i wadze rodziny między innymi poprzez: przedstawienia, plakaty, prace plastyczne, albumy, pielgrzymki, prezentacje, zabawy sportowe i happeningi.

O podjętych inicjatywach dotyczących projektu: „Rodzina rzeczywistością wpajającą dzieciom i młodzieży właściwe wartości, i ucząca pozytywnych postaw w społeczeństwie” poinformujemy wkrótce.

Przemysław Ciesielski

 
List prezesa KRUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 06 czerwca 2018 09:15
Skalowanie czcionki:
KRUS
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 3 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information